Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 06/02/2011 (21:28) Στο ντέρμπι του Βόλου, η Νίκη ήταν αυτό που πήρε τη νίκη και ξέφυγε με τρεις βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα από τη Μεταμόρφωση. Με νίκη σ
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
06/02/2011 (21:28)

Στο ντέρμπι του Βόλου, η Νίκη ήταν αυτό που πήρε τη νίκη και ξέφυγε με τρεις βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα από τη Μεταμόρφωση. Με νίκη συνέχισε ο πρωτοπόρος Αμπελώνας, σε μια αγωνιστική που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως θετική για τους γηπεδούχους αφού μόνο το Άργος Ορεστικό έφυγε με το "διπλό".

Τα αποτελέσματα:
Μακαμπή - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 72-58
Πρωτέας Γρ. - Αιγινιακός 68-59
Πανεδεσσαϊκός - Άργος Ορ. 63-65
Νίκη Β. - Μεταμόρφωση Β. 71-60
Αμπελώνας - Αριστοτέλης Επ. 85-64
Ηρακλής Κοζ. - Αλέξανδρος Αξ. 98-56
Φοίνιξ Λ. - Αετός Κ. 91-82

Νίκη Β. - Μεταμόρφωση 71-60
Διαιτητές
: Σιμητόπουλος - Τζήμα
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 42-28, 61-45, 71-60.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 8, Αναγνωστόπουλος Μ. 3, Σαμαράς 7, Αναγνωστόπουλος Χρ., Στάμος, Χριστομάνος, Θυμνιός 10, Κουτίνας 13 (2), Τσώλης 13, Μυστιλιάδης 17 (3).
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 6 (1), Καραγιώργος Γ. 7, Υφαντόπουλος 3, Ντίκας 5, Μπόγδανος 7, Καλογερόπουλος 6, Τοπούζης 19, Φρουσκλιάς 7, Καραρήγας, Τσαπραΐλης.  

Πανεδεσσαϊκός - Άργος Ορ. 63-65
Διαιτητές
: Τσιρτσιμάλης - Μαραθιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 32-33, 46-47, 63-65.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Τσάμης, Πλιάνης, Δοβόπουλος 3 (1), Ζεχερλής 9, Μπέλλος 8 (1), Μάυρος 13 (2), Νότης 15 (3), Σταυρουλάκης 13 (1), Γκέκας 2.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Φωτιάδης, Παντελίδης, Πουλιώνης , Πανταζής 14 (1), Βίλας 6 (1), Δαραβίγκας 5 (1), Καραμήτσος 9, Κώττας 20 (2), Κοτσαγιάννης 9, Βαρβακούλης.  

Μακαμπή - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 72-68
Διαιτητές
: Καρκατσέλας - Κυρίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 30-28, 48-36, 72-68.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Κατενλιάδης 10 (1), Κοντός 14 (3), Γιαγκόπουλος 2, Κουρέας, Αρούχ 13 (1), Κωστόπουλος 3 (1), Δελητζάκης 6, Περάκης, Σιάπκας 17 (2).
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΡ.ΒΡ. (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 23 (5), Κρομμύδας 11, Δεληγιάννης 19 (3), Κυριαζής, Παπαμιχαήλ 4, Βαφόπουλος, Ρούζιος 8 (1), Θεολόγου, Παντζής 3, Πιάμης.

Πρωτέας Γρ. - Αιγινιακός 68-59
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Ρουκάς.
Τα δεκάλεπτα: 15-20, 31-32, 47-46, 68-59.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Γράβας 7, Ρίγκος, Μουράτογλου 18 (1), Μίχος 24, Σπανός, Ψεφτογκάς 4 (1), Κολοβός 6 (2), Μπότζιαρης, Τζήμας 9 (1), Ντινόπουλος.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 3, Καλαϊτζίδης 2, Παπουλίδης 9, Βουλτσίδης 18 (3), Κουρκούτας 15, Αλβανός 3 (1), Δένης 6, Λωτζανιώτης 3 (1), Γκουντίνας, Μωυσιάδης.  

Αμπελώνας - Αριστοτέλης Επ. 85-64
Διαιτητές
: Καρακατσιανίδης - Ταρενίδης
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 38-26, 63-46, 85-64.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας, Βλαχούλης 2, Κοτσώνας, Γκανέτσας 8 (2), Ακσεχέρογλου 8 (2), Μηλιώνης 20 (4), Αποστολάκης 14, Παρασκευάς 24 (1), Γλυκόπουλος, Κατσίμπας 9 (1), Ζιάβες, Γούλας.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠ. (Καραπιπερίδης): Τουβετζίδης, Παλαιόπουλος, Μπουτιάδης, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ. 10, Πουλιανίτης 4, Καβαρδίνας, Κοκκάρης, Γιαννακός 6, Τερσενίδης 18 (3), Βογιατζής, Αγλαμίσης Θ. 19.  

Ηρακλής Κοζ. - Αλέξανδρος Αξ. 98-56
Διαιτητές
: Τσουμαχίδης - Παπαδημητρίου.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 44-30, 67-45, 98-56.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Σταθόπουλος 6 (2), Γκανάι, Μπέφας 7 (1), Ηλιόπουλος 10 (2), Ρέππας Χ., Μιχαηλίδης 18, Δημητριάδης, Ρέππας Ν. 22 (4), Στάιος 17 (3), Ιωαννίδης, Ψάλτου 15, Νίτσιος 3 (1).
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞ. (Μπάρπας): Τάτσης, Γότσος, Παλτσαμίδης, Σιώτκας 5, Φιλιππίδης 18 (3), Περπερίδης, Βακιρλής 2, Καλαβάζης 15, Στάθης 16, Καπνόπουλος.  

Φοίνικας Λ. - Αετός Κ. 91-82
Διαιτητές
: Κασαπίδης - Θεοδώρου.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 51-42, 71-52, 91-82.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Λ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 4, Λιάκος 30 (7), Καρπούζας 15 (2), Γκαγκανάτσιος 12, Τσακνάκης 4, Παπαδόπουλος 11, Παρασκευόπουλος, Τσιλούλης 3 (1), Δεληχρήστος 6, Τσούμας 6.
ΑΕΤΟΣ Κ. (Κοντονάσιος): Ημερίδης 20 (2), Πατσούρης 3 (1), Παπαβασιλείου 10 (1), Γιαχανατζής Β. 16 (1), Φλιάτης 16 (1), Βογιατζής 15 (1), Ξανθόπουλος, Γιαχανατζής Α. 2.

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες)
: Αμπελώνας 27, Νίκη Βόλου 26, Μεταμόρφωση Βόλου 23, Ηρακλής Κοζάνης 22, Φοίνιξ Λάρισας 22, Άργος Ορεστικό 22, Αετός Κιλκίς 21, Αιγινιακός 21, Μακαμπή 21, Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 20, Αριστοτέλης Επ. 20, Πανεδεσσαϊκός 18, Πρωτέας Γρ. 17, Αλέξανδρος Αξ. 14.  

Η επόμενη αγωνιστική (13/02)
: Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. - Πρωτέας Γρ., Αιγινιακός - Πανεδεσσαϊκός, Άργος Ορ. - Νίκη Β., Μεταμόρφωση Β. - Αμπελώνας, Αριστοτέλης Επ. - Ηρακλής Κοζ., Αλεξάνδρος Αξ. - Φοίνιξ Λ., Αετός Κ. - Μακαμπή.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο