Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Δακόλια 13/02/2011 (19:12) Μεγάλη νίκη πέτυχε η Παναχαϊκή επί του Κρόνου Αγίου Δημητρίου. Ένας υπερπολύτιμος πόντος και δυο βαθμοί, που όμως αποτελούν το… λιγότ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Δακόλια
13/02/2011 (19:12)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Παναχαϊκή επί του Κρόνου Αγίου Δημητρίου. Ένας υπερπολύτιμος πόντος και δυο βαθμοί, που όμως αποτελούν το… λιγότερο καλό, αφού πλέον οι Πατρινοί με δύο νίκες έχουν το πάνω χέρι σε πιθανή ισοβαθμία.

Τα αποτελέσματα:
Παναιτωλικός - Ε.Α. Πατρών 86-75
Χολαργός - Κεραυνός Αιγίου 82-72
Ακράτα - Μίλωνας 79-77 (κ.α. 71-71)
Παναχαϊκή - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-55
Αγ. Παρασκευή - Τήρων Αγ. Θεοδώρων 91-68
Έσπερος - Καλαμάτα 72-59
Λεωνίδιο - Πορφύρας 69-58

Ακράτα - Μίλωνας 79-77 (κ.α. 71-71)
Διαιτητές
: Μπλέτσας - Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 11-22, 31-34, 53-52, 71-71, 79-77.
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 21 (3), Σταμόπουλος 18, Σταυρουλάκης 7, Τσινούκας 4, Ζήζιλας 6, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 4, Μάλης 15 (3), Γεωργιάδης 4.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Πανούλιας): Ρουσόπουλος 21 (2), Μπίκας 3, Καμαριώτης 2, Μέντζος 3, Παπαποστόλου 1, Βουρλίτης 20 (2), Βλαβιανός 21 (3), Μπένος 6, Σαλτουρίδης.

Χολαργός - Κεραυνός 82-72
Διαιτητές
: Μαρνελάκης - Λώτσιος.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 38-39, 62-54, 82-72.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Συμεωνίδης): Γιάννη 5, Στεφανής 14 (1), Βέλλιος 5, Ατζαμόγλου 6 (2), Σαρακασίδης 2, Σπανός 14 (3), Πουλής, Δανιήλ 15 (2), Κιαπέκος 12, Κεράτσας 2, Κακιούζης 4.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος - Φιλίππου): Κυριακίδης 17 (3), Κανταρτζής 18, Κομματάς 4, Στ. Βρύνας 11 (3), Μαυρίδης 5, Βουρλούμης, Κιουτσούκαλης, Μούτσιος, Βρύνας Ηλ. 11, Λυμπέρης 6.

Παναιτωλικός - ΕΑΠ 86-75
Διαιτητές
: Καραβίτης - Μανουσόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-30, 57-53, 86-75.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης): Σωτηρόπουλος, Κοτσέτης 3 (1), Σβορώνος, Μαυρομάτης, Καλαπανίδας 6, Μπαρούχας 21 (4), Τζανετάκος 9 (1), Μιχαϊλίδης 30 (4), Ευστρατίου 4, Δάρλας 2, Κουκουνιάς, Βλαχούλης.
ΕΑΠ (Λιόνας): Ζούκος 18, Στάμος, Σταυρόπουλος 6 (2), Κεφαλάς 24 (1), Σταυράκης 3 (1), Τσεκλένης 11 (1), Χουλιάρας 13.

Έσπερος - Καλαμάτα 72-59
Διαιτητές
: Γκαμήλη - Κάλφα.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 42-31, 60-45, 72-59.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γιατράς): Νιφόρας 5, Χαλβατζής 13, Πετρόπουλος 2, Γιαννικόπουλος 18 (2), Αποστολόπουλος, Θωνιάτης 18 (2), Ιωάννου 8 (2), Τρυφωνόπουλος 2, Κάλλης 4, Βασίλιεφ, Σκόνδρας, Αγγελόπουλος 2.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Αντωνόπουλος 3, Φωτεινάκης 1, Μπακογιάννης 12 (1), Πουλουπάτης, Γκίνης 19 (1),  Βούλγαρης 16, Φωτάκης 4, Παπουτσής, Πολιτόπουλος 2, Υφαντής 2.

Παναχαϊκή - Κρόνος Αγ. Δημ. 56-55
Διαιτητές
: Μαντήλας - Σπυρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 27-25, 47-38, 56-55.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Σοχωράκης 2, Αναγνωστόπουλος 8, Βουρνάς 3, Μοσχοβάκης 13 (2), Δεράος 5, Ρουμελιώτης 1, Χρυσανθακόπουλος 8 (2), Καρνάβας 7, Κορακιανίτης, Λιούρδης 9 (2).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παρασκευόπουλος): Καραπλής 8, Μπαλλάς 3, Μωυσιάδης 2, Σπανός 2, Μπαλτάς 21 (3), Λίτσος 2, Βάσσαλος, Λαζαρίδης 2, Αντωνόπουλος 13 (2), Παπαδάκης 2.

Αγ. Παρασκευή - Τήρων Αγ. Θεοδώρων 91-68
Διαιτητές
: Νικολακέα - Σοφιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 40-40, 66-43, 91-67.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Καρτέρης, Χατζηκωστής 29 (6), Ρόης 8 (2), Σβερκουνος 3, Κουτσός 8 (1), Σοφρώνης 6 (1), Ζερβός 7, Γιαννιώδης 7, Μούγιος, Καραμπάς 23 (2), Κουναλάκης.
ΤΗΡΩΝ (Κακαλιάς): Καραγιώργης, Κακκαβάς 11, Αρβανιτάκης 2, Λεβεντόπουλος 8, Σακελλαράκης 6, Αντωνίου 12 (3), Δανιήλ, Ιτόπουλος 5, Σταυρόπουλος 23 (2).

Λεωνίδιο - Πορφύρας 69-58
Διαιτητές
: Κωνσταντινόπουλος - Λογοθέτης.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 34-25, 48-42, 69-58.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Νικολαΐδης): Χείλαρης 5 (1), Μουλάς, Σακελλάρης 7, Κούτρας, Μιχαλόπουλος 2, Μελάς 13 (3), Κόγκας 9 (1), Ογιεφούγκα 6, Μπουτσικάκης 12 (3), Κρίτσαλος 11.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς - Καλοΐδης): Πασπαλάς 3, Λαζαρίδης 6, Καρλάφτης 11, Κατσαρός 8, Τζοβάρας, Γεωργοπαπαδάκος 11 (1), Αθανασάκης 5,  Βαμβακάς 2, Βήχος 12 (2).

Η βαμολογία (σε 15 αγώνες): Αγ. Παρασκευή 28, Εσπερος 26, Χολαργός 24, Πορφύρας 24, Μίλων 24, Κεραυνός Αιγίου 23, Ακράτα 23, ΕΑ Πατρών 22, Παναιτωλικός 22, Παναχαϊκή 21, Λεωνίδιο 21, Κρόνος Αγ. Δημ. 21, Τήρων Αγ. Θεοδ. 20, Καλάματα 16.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 20/2): Κεραυνός Αιγ. - Παναιτωλικός, Μίλωνας - Χολαργός, Κρόνος Αγ. Δημ. - Ακράτα, Τήρων Αγ. Θεοδ. - Παναχαϊκή, Καλαμάτα - Αγ. Παρασκευή, Λεωνίδιο  - Εσπερος, ΕΑΠ - Πορφύρας.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο