Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 13/02/2011 (22:03) Φωτιά πήρε η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τις ήττες του Αμπελώνα και Νίκη Βόλου, από Αργος Ορεστικού και Μεταμόρφωση Βόλου, αντί
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη
13/02/2011 (22:03)

Φωτιά πήρε η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τις ήττες του Αμπελώνα και Νίκη Βόλου, από Αργος Ορεστικού και Μεταμόρφωση Βόλου, αντίστοιχα, ενώ Μακαμπή και Αιγινιακός έφυγαν από τις επικίνδυνες θέσεις, κερδίζοντας τον Αετό Κιλκίς και Πανεδεσσαϊκό, αντίστοιχα.  

Τα αποτελέσματα:
Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. - Πρωτέας Γρεβενών 74-58
Αιγινιακός - Πανεδεσσαϊκός 81-48
Αργος Ορεστικό - Νίκη Βόλου 75-68
Μεταμόρφωση Βόλου - Αμπελώνας 65-54
Αριστοτέλης Επανωμής - Ηρακλής Κοζάνης 57-68   
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Φοίνιξ Λάρισας 47-94
Αετός Κιλκίς - Μακαμπή 47-58  

Αιγινιακός - Πανεδεσαϊκός 81-48
Διαιτητές: Κονταράτος - Καρακώστας.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 44-24, 62-38, 81-48.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαϊδης): Μπάγκι 10 (2), Καλαϊτζίδης 3, Βαφείδης Γ. 4, Στυλιανίδης 2, Παπουλίδης 1, Βουλτσίδης 23 (2), Κουρκούτας 16 (2), Αλβανός 6, Δένης 5, Λωτζανιώτης 4, Γκουντίνας 2, Μωυσιάδης 5.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Πέτκος, Θεοδώρου, Σταμπουλής, Τσάμης 4, Σιάμης, Δοβόπουλος 2, Μπέλλος 12 (2), Νότης 4, Σταυρουλάκης 22 (2), Γκέκας 4.

Αργος Ορεστικό - Νίκη Βόλου 75-68
Διαιτητές: Ταρενίδης - Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 17-10, 33-23, 50-42, 75-68.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Φωτιάδης, Πουλιώνης, Καραμήτσος, Σεμερτζίδης, Παντελίδης, Πανταζής 19 (2), Βίλας 20 (4), Δαραβίγκας 5, Κώττας 16, Κοτσαγιάννης 15 (1), Βαρδακούλης.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 14, Αναγνωστόπουλος Χρ. 6, Στάμος, Σαμαράς 5, Αναγνωστόπουλος Ε., Θυμνιός 24, Κουτίνας 7 (1), Τσώλης 7 (1), Μυστιλιάδης 5 (1).  

Αετός Κιλκίς - Μακαμπή 47-58
Διαιτητές: Τσουμαχίδης - Παργιαννόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 9-16, 18-33, 32-49, 47-58.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 10, Κουτούλας, Ξανθόπουλος, Πατσούρης 2, Παπαβασιλείου 4, Γιαχανατζής Β. 4, Φλιάτης 16, Βογιατζής 11.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 9, Κατενλιάδης 3 (1), Γκαιτατζής 9, Κουρέας, Γιαγκόπουλος 5 (1), Αρούχ 15 (2), Κωστόπουλος 8 (1), Δελητζάκης 4, Σιάπκας 5.  

Μεταμόρφωση - Αμπελώνας 65-54
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης - Μοσχοτόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 16-9, 32-26, 51-43, 65-54.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 12 (2), Καραγιώργος Γ. 11 (1), Υφαντόπουλος 2, Ντίκας, Μπόγδανος 16 (1), Καλογερόπουλος 2, Τοπούζης 5, Φρουσκλιάς 15 (1), Καραρήγας 2.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 9 (2), Γκανέτσας 14, Ακσεχέρογλου, Κατσίμπας 8 (1), Μηλιώνης 7, Αποστολάκης 6, Παρασκευάς, Γράβας, Γλυκόπουλος, Γούλας 10 (2).  

Μ. Αλέξανδρος - Πρωτέας Γρ. 74-58
Διαιτητές: Γερακίνης - Βογιατζής.
Τα δεκάλεπτα: 23-17, 42-32, 57-43, 74-58.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΡ.ΒΡ. (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 17 (3), Κρομμύδας 19 (1), Παπαμιχαήλ 5, Βαφόπουλος, Ρούζιος 14 (3), Θεολόγου 2, Παντζής 17 (2), Πιάμης, Αθανασιάδης.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Γράβας 5, Ρίγκος 8, Μουράτογλου 12 (2), Μίχος 8, Σπανός 3 (1), Ψεφτογκάς 3 (1), Κολοβός, Μπότζιαρης, Τζήμας 17(5), Ντινόπουλος, Γάτος 2.  

Αριστοτέλης Επαν. - Ηρακλής Κοζ. 57-68
Διαιτητές: Παπαγεωργίου - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-27, 35-41, 43-53, 57-68.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Καραπιπερίδης): Τουβετζίδης, Παλαιόπουλος, Μπουτιάδης, Σαμαράς, Διαμαντής 1, Αγλαμίσης Τρ. 29 (6), Πουλιανίτης, Καβαρδίνας, Κοκκάρης, Γιαννακός 6, Τερσενίδης 14 (2), Αγλαμίσης Θ 7.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Σταθόπουλος, Ηλιόπουλος 11 (3), Ρέππας Χ. 10 (2), Μιχαηλίδης 24 (1), Δημητριάδης, Ρέππας Ν. 6, Στάιος 6 (2), Ιωαννίδης, Ψάλτου 11, Νήτσιος.  

Αξιούπολη - Φοίνικας Λαρ. 47-94
Διαιτητές: Μυσιρλής - Δημάδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-25, 24-49, 35-66, 47-94..
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μπάρπας): Τάτσης, Γότσος, Παλτσαμίδης 6 (2), Σιώτκας 7, Φιλιππίδης 2, Περπερίδης 12 (1), Βακιρλής 2, Καλαβάζης 11, Στάθης 5, Καπνόπουλος 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Τσιαμπαλής 11 (2), Γιούδας 10 (2), Λιάκος, Καρπούζας 7 (1), Γκαγκανάτσιος 10, Περηφάνης, Λυσσαρούλης 6, Τσακνάκης 8, Παπαδόπουλος 6, Παρασκευόπουλος 8, Τσιλούλης 10, Δεληχρήστος 18 (2), Τσούμας.  

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): Αμπελώνας 28, Νίκη Βόλου 27, Μεταμόρφωση 25, Αργος Ορεστικό 24, Φοίνιξ Λάρισας 24, Ηρακλής Κοζάνης 24, Αιγινιακός 23, Μακαμπή 23, Αετός Κιλκίς 22, Μ. Αλέξανδρος 22, Αριστοτέλης Επ. 21, Πανεδεσσαϊκός 19, Πρωτέας Γρεβενών 18, Αλέξανδρος Αξιούπολης 15.  

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 20/02): Πανεδεσσαϊκός - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ., Νίκη Βόλου - Αιγινιακός, Αμπελώνας - Αργος Ορεστικό, Ηρακλής Κοζάνης - Μεταμόρφωση Βόλου, Φοίνιξ Λάρισας - Αριστοτέλης Επανωμής, Αετός Κιλκίς - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Πρωτέας Γρεβενών - Μακαμπή.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο