Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 20/02/2011 (21:21) Ο Πρωτέας Γρεβενών έκανε την έκπληξη της αγωνιστικής επικρατώντας της Μακαμπή μέσα στην έδρα του. Οι πρωτοπόροι Αμπελώνας και Νίκη Βόλο...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
20/02/2011 (21:21)

Ο Πρωτέας Γρεβενών έκανε την έκπληξη της αγωνιστικής επικρατώντας της Μακαμπή μέσα στην έδρα του. Οι πρωτοπόροι Αμπελώνας και Νίκη Βόλου συνέχισαν με νίκες με τη δεύτερη να έχει πιο δύσκολο έργο.

Τα αποτελέσματα:
Νίκη Βόλου - Αιγινιακός 65-60
Ηρακλής Κοζάνης - Μεταμόρφωση Βόλου 71-78
Αετός Κιλκίς - Αλέξανδρος Αξιούπολης 86-47
Πανεδεσσαϊκός - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. 59-72
Αμπελώνας - Αργος Ορεστικό 82-63
Φοίνιξ Λ. - Αριστοτέλης Επανωμής 109-65
Πρωτέας Γρεβενών - Μακαμπή 89-70

Ηρακλής Κοζ - Μεταμόρφωση 71-79
Διαιτητές
: Ζαγορίδης - Τζιβελεκίδου
Τα δεκάλεπτα: 14-10, 20-32, 47-43, 63-63(κ.α.), 71-79.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Ρέππας Χ. 5, Ηλιόπουλος 11 (3), Μιχαηλίδης 20 (2), Δημητριάδης 2, Ρέππας Ν. 13 (3), Στάιος 8 (2), Ψάλτου 12.
Μεταμόρφωση (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 14 (3), Καραγιώργος Γ. 19 (4), Υφαντόπουλος 3 (1), Ντίκας 5 (1), Μπόγδανος 20 (1), Καλογερόπουλος 4, Τοπούζης 10, Καραρήγας 4, Τσαπραΐλης.  

Αετός Κιλκίς - Αλέξανδρος Αξιούπολης 86-47
Διαιτητές
: Σιταρίδης - Μυστιλιάδου
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 35-23, 51-31, 86-47.
Αετός Κιλκίς (Κοντονάσιος): Ημερίδης 17 (1), Κούτουλας 2, Δαρνάκας, Πατσούρης 8, Παπαβασιλείου 10 (2), Γιαχανατζής Β. 2, Φλιάτης 15, Βογιατζής 18 (1), Ξανθόπουλος 4, Γιαχανατζής Α. 10.
Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπάρπας): Τάτσης 16, Σιδηρόπουλος 4, Γότσος, Σουμελίδης, Περντερίδης, Σιώτκας 2, Φιλιππίδης 12 (1), Βακιρλής 2, Καλαβάζης 6, Στάθης 5,  

Νίκη Βόλου - Αιγινιακός 65-60
Διαιτητές
: Τάτσικας - Ανδρόνικος.
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 31-29, 51-45, 65-60.
Νίκη Β. (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 12, Αναγνωστόπουλος Ε., Σαμαράς, Στάμος, Αναγνωστόπουλος Χρ., Χριστομάνος 4, Θυμνιός 18, Κουτίνας 15, Τσώλης 10 (1), Μυστιλιάδης 6 (1).
Αιγινιακός (Θωμαΐδης): Μπάγκι 7 (1), Μωυσιδης, Καλαϊτζίδης, Γκουντίνας, Στυλιανίδης, Αλβανός, Βαφείδης, Βουλτσίδης 19 (2), Κουρκούτας 9 (1), Δένης 15, Λωτζανιώτης 10.  

Πανεδεσσαϊκός - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. 59-72
Διαιτητές
: Τζίμα - Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 21-22, 33-41, 40-54, 59-72.
Πανεδεσσαϊκός (Δασκαλάκης): Τσάμης 2, Ζεχερλής 3, Μπέλλος , Μάυρος 11 (1), Νότης 5 (1), Σταυρουλάκης 23 (3), Γκέκας, Θεοδώρου 2, Δοβόπουλος 11 (1), Σταμπουλής.
Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 22 (4), Κρομμύδας 8 (1), Δεληγιάννης 6, Παπαμιχαήλ 18, Βαφόπουλος 4, Ρούζιος 3, Παντζής 8 (2).  

Αμπελώνας - Άργος Ορεστικό 82-63
Διαιτητές
: Παπαγεωργίου - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 44-37, 61-47, 82-63.
Αμπελώνας (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 6 (1), Κοτσώνας 2, Γκανέτσας 10 (3), Ακσεχέρογλου 7, Μηλιώνης 16 (4), Αποστολάκης 10, Παρασκευάς 11 (1), Γλυκόπουλος, Κατσίμπας 10 (3), Ζιάβες, Γούλας 6 (2), Γράβας 2.
Άργος Ορεστικό (Σούλιος): Φωτιάδης, Παντελίδης 3, Πουλιώνης, Πανταζής 11, Βίλας 21 (3), Δαραβίγκας 2, Καραμήτσος 11 (2), Κώττας 11 (1), Κοτσαγιάννης 4, Βαρβακούλης.  

Φοίνικας Λαρ. - Αριστοτέλης Επ. 109-65
Διαιτητές
: Καρακατσανίδης - Ταρενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 47-22, 78-41, 109-65.
Φοίνικας Λαρ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 10, Λιάκος , Καρπούζας 5, Γκαγκανάτσιος 9, Τσακνάκης 11 (3), Παπαδόπουλος 18 (1), Παρασκευόπουλος 5, Τσιλούλης 11 (1), Δεληχρήστος 24 (2), Τσιαμπαλής 6, Βλησσαρούλης 2.
Αριστοτέλης Επ. (Καραπιπερίδης): Τουβετζίδης 4, Παλαιόπουλος, Φωτιάδης 8, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ. 11(1), Πουλιανίτης 6, Καβαρδίνας 2, Κοκκάρης, Γιαννακός 2, Τερσενίδης 18 (3), Αγλαμίσης Θ 4.  

Πρωτέας Γρ. - Μακαμπή 89-70
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Ζαχάρης.
Τα δεκάλεπτα: 30-15, 49-33. 60-50, 89-70.
Πρωτέας Γρ. (Μουρουζίδης): Γράβας 11 (3), Ρίγκος 7, Μουράτογλου 26 (3), Μίχος 22, Σπανός 3 (1), Ψεφτογκάς 9 (1), Κολοβός 5 (1), Μπότζιαρης, Τζήμας 6 (2), Ντινόπουλος.
Μακαμπή (Ροδάς): Κατενλιάδης 7, Γιαγκόπουλος 6 (1), Κουρέας, Αρούχ 17 (1), Κωστόπουλος 7 (1), Δελητζάκης 2, Περάκης, Σιάπκας 5, Οξούζης 16, Γκαϊτατζής 10 (2).

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες)
: Αμπελώνας 30, Νίκη Βόλου 29, Μεταμόρφωση 27, Φοίνιξ Λάρισας 26, Άργος Ορεστικό 25, Ηρακλής Κοζάνης 25, Αιγινιακός 24, Μακαμπή 24, Αετός Κιλκίς 24, Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. 24, Αριστοτέλης Επανωμής 22, Πανεδεσσαϊκός 20, Πρωτέας Γρεβενών 20, Αξιούπολη 16.  

Η επόμενη αγωνιστική (27/02)
: Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. - Νίκη Βόλου, Αιγινιακός - Αμπελώνας, Αργος Ορεστικό - Ηρακλής Κοζάνης, Μεταμόρφωση Βόλου - Φοίνιξ Λάρισας, Αριστοτέλης Επανωμής - Αετός Κιλκίς, Μακαμπή - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Πρωτέας Γρεβενών - Πανεδεσσαϊκός.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο