Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Δακόλια 27/02/2011 (15:20) Οι γηπεδούχοι φάνηκαν εξόχως αφιλόξενοι στην αποψινή αγωνιστική, αφού κράτησαν όλη τη... χαρά για λογαριασμό τους, αφήνοντας τους φιλοξ...
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Δακόλια
27/02/2011 (15:20)

Οι γηπεδούχοι φάνηκαν εξόχως αφιλόξενοι στην αποψινή αγωνιστική, αφού κράτησαν όλη τη... χαρά για λογαριασμό τους, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους να φύγουν με άδεια χέρια. Το καλύτερο παιχνίδι έγινε ανάμεσα στην Ένωση Ιλίου και τον Σπόρτιγκ, το οποίο κρίθηκε στην παράταση.

Τα αποτελέσματα:
Α.Ε. Λιβαδειάς - Χαλκίδα 87-76
Αργοναύτης Τρ. - Εργοτέλης 85-82
Ηράκλειο - Π. Φάληρο 80-64
Έξω Παναγίτσα - Παπάδος Γέρας 87-62
Ένωση Ιλίου - Σπόρτιγκ 80-73 (66-66 κ.α.)
Φιλαθλητικός - Ιωνικός Ν.Φ. 75-67
Ψυχικό - Ίκαρος Ικ. 132-79 (χθες)

Α.Ε. Λιβαδειάς - Χαλκίδα 87-76
Διαιτητές
: Μαντίλας - Καρακάσης.
Τα δεκάλεπτα: 33-26, 53-47, 75-57, 87-76.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ
(Αριδάς):Ταμπίτσικας 12, Αλεξίου 12, Τερματζίδης 18 (4), Καρτσωνάκης, Μουρατίδης 20 (5), Κουλουριώτης 2, Κατσαλίγγος ,Σκορδάλης 17 (5), Κρασόπουλος 6.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος): Γεωργίου 9, Φωτίου 29 (5), Πούλος, Κατσούλας 15, Καπελέρης 4, Σαμουρέλης 19, Μελισσαράκος, Μπακάμης.

Αργοναύτης Τριγλίας - Εργοτέλης 85-82
Διαιτητές
: Σαλαβός - Κιούρκας.
Τα δεκάλεπτα: 24-25, 39-46, 58-63, 85-82.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Χρυσόγελος): Προκόπης 22 (4), Μπαλαμπάνης 19, Κορκοσούρας 11 (1), Σπηλιόπουλος, Στράγγας 11, Τσιριγωτάκης 19 (2), Δαγκλής 3, Τσίρος, Λιοσάτος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σκάνδαλος, Μανώλας 23, Γρύλλος 5, Παπαδημητρίου 8 (1), Παναγιωτάκης, Πάντσιος 17 (2), Γεωργοπαπαδάκος 16 (4), Κομψέλης 1, Τσάμπας 12, Καλασούντας.

Ηράκλειο - Π. Φάληρο 80-64
Διαιτητές
: Ντάνος - Χαϊνα.
Τα δεκάλεπτα: 23-17, 39-27, 59-48, 80-64.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης): Αρναουτάκης Μ. 1, Κωτούλας Κ. 3 (1), Δαγαλάκης 6, Αρναουτάκης Γ. 8, Καραλής 7 (1), Αγαπητός 4, Χαρίσης 11 (3), Πετράκης 12 (4), Πάλλης 26, Στεφανάκης, Λιανδράκης 2, Ραχιωτάκης.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκανάς) : Παπάνογλου 9 (3), Μιχάλης, Πολίτης, Παπαδημητρίου 12 (3), Καραμπάτσος 7 (1), Κορρές 8, Παππουλίδης 8, Μοδάκης 7 (1), Σέιφερ 13 (3).

Έξω Παναγίτσα - Παπάδος Γέρας 87-62
Διαιτητές:  Δαρλαμήτσος - Ζανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-17, 45-25, 69-42, 87-62.
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Δέδες 11 (1), Κουτσογιάννης 12 (2),Μπέλλος 6, Νικολάου 2, Ρουμελιώτης, Παπακώστας 19, Περούλης 13, Τσίτσης 12 (2), Γυφτονικολός 7, Καλέργης 5, Γκέκας.
ΠΑΠΑΔΟΣ (Μαρίνος): Σαρήμπαλης, Χολέβας 26 (5), Χρυσός, Γ. Ζεστός 14 (1), Γρ. Ζεστός 9, Μητζίκης 3 (1), Ιμπέζα 10, Χρυσός, Χριστοδούλου.

Ένωση Ιλίου - Σπόρτιγκ 80-73 (66-66 κ.α.)
Διαιτητές
: Κουνάνης -Τσάτσης.
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 28-30, 47-38, 66-66, 80-73.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας): Μπέλλας Ι. 12, Ηλιόπουλος 6 (1), Σκαλωμένος 14 (3), Σολωμός 20, Στρατομήτρος 8 (1), Μπέλλας Ο. 6 (2), Σαρικάς, Λοΐζος, Καλαμαράς 7 (2), Καραγιώργος 7 (2).
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Κουλαρμάνης, Βεκρής 5 (1), Παπαβλασόπουλος 29, Φασουλόπουλος 12 (3), Κασσάνος 11, Μπίρδας 8 (1), Διαμαντόπουλος 3 (1), Καδηγιανόπουλος 5 (1), Παπαηλίου.

Φιλαθλητικός - Ιωνικός Ν.Φ. 75-67
Διαιτητές
: Τεφτίκης - Ζακεστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 37-34, 57-46, 75-67.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Αντετοκούμπο 3 (1), Κουμπούρας 3, Γαρμπής, Μπαζιώτης 3 (1), Γρύλλης 4, Σαλούστρος 13 (1), Γεωργιάδης 23 (2), Βαρυπάτης 6 (2), Ανδρεόπουλος 9, Υφάντης.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Οικονόμου): Τσιουμπρής 4, Μαυραγάνης 22 (2), Ταταρούνης, Γραμματικός 2, Νικολόπουλος 7 (1),Κουρής 4, Απέργης 13, Μακρόπουλος 9, Παπαδόπουλος 6.

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Ηράκλειο 33, Φιλαθλητικός 32, Ένωση Ιλίου 31, Ιωνικός Ν.Φ. 28, Χαλκίδα 26, Ψυχικό 26, Έξω Παναγίτσα 26, Λιβαδειά 25, Παπάδος Γέρας 24, Εργοτέλης 24, Σπόρτιγκ 23, Αργοναύητς Τριγλίας 23, Π. Φάληρο 19, Ίκαρος Ικαρίας 17.

Επόμενη αγωνιστική (18η, 13/03): Εργοτέλης - Λιβαδειά, Π. Φάληρο - Αργοναύτης Τριγλίας, Παπάδος Γέρας - Ηράκλειο, Ίκαρος Ικαρίας - Έξω Παναγίτσα, Σπόρτιγκ - Ψυχικό, Ιωνικός Ν.Φ. - Ένωση Ιλίου, Χαλκίδα - Φιλαθλητικός.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο