Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 27/02/2011 (21:12) Η αγωνιστική των εκπλήξεων ήταν η σημερινή, καθώς οι πρωτοπόροι γνώρισαν εκτός έδρας ήττες. Τόσο ο πρωτοπόρος Αμπελώνας όσο και η δεύτερ
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
27/02/2011 (21:12)

Η αγωνιστική των εκπλήξεων ήταν η σημερινή, καθώς οι πρωτοπόροι γνώρισαν εκτός έδρας ήττες. Τόσο ο πρωτοπόρος Αμπελώνας όσο και η δεύτερη Νίκη Βόλου έχασαν από τον Αιγινιακό και τον Μέγα Αλέξανδρο Κρύας Βρύσης, ομάδες που βρίσκονται κάτω από την πρώτη εξάδα.  

Τα αποτελέσματα:
Αιγινιακός - Αμπελώνας 64-58
Αργος Ορεστικό - Ηρακλής Κοζάνης 72-76
Μεταμόρφωση Βόλου - Φοίνιξ Λάρισας 72-74
Πρωτέας Γρεβενών - Πανεδεσσαϊκός 75-56
Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρυσ. - Νίκη Βόλου 75-74
Αριστοτέλης Επανωμής - Αετός Κιλκίς 63-65
Μακαμπή - Αλέξανδρος Αξιούπολης 81-68

Αργος Ορεστικό - Ηρακλής Κοζ. 72-76
Διαιτητές
: Καλογερόπουλος - Βογιατζής.
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 31-37, 49-53, 72-76.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Φωτιάδης, Πουλιώνης, Πιτσίνης 5 (1), Δεμερτζίδης, Πανταζής 25 (1), Βίλας 9 (3), Δαραβίγκας 7 (1), Καραμήτσος 9, Κώττας 9, Κοτσαγιάννης 8, Βαρδακούλης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Γκανάι, Ιωαννίδης 2, Ηλιόπουλος 18 (1), Ρέππας Χ. 3, Μιχαηλίδης 21, Ρέππας Ν. 18 (3), Ψάλτου 14.  

Αιγινιακός - Αμπελώνας 64-58
Διαιτητές
: Συμεωνίδης - Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 16-12, 36-25, 52-43, 64-58.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαΐδης): Μπάγκι 24 (8), Μωυσιάδης, Καλαϊτζίδης, Λωτζανιώτης 2, Στυλιανίδης, Παπουλίδης 7, Βουλτσίδης 12, Κουρκούτας 5 (1), Αλβανός 5, Δένης 9.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γούλας, Γλυκόπουλος, Γράβας 1, Βλαχούλης 5, Γκανέτσας 11 (1), Ακσεχέρογλου 6 (1), Μηλιώνης 16 (4), Αποστολάκης 10, Παρασκευάς 9.  

Μεταμόρφωση Β. - Φοίνικας Λ. 72-74
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-21, 34-41, 54-54, 72-74.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 8 (1), Καραγιώργος Γ. 3 (1), Καραρήγας, Υφαντόπουλος 5 (1), Μπόγδανος 20 (3), Καλογερόπουλος 4, Τοπούζης 25, Φρουσκλιάς 7.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Σιαμπαλής 20 (4), Γιούδας 7 (1), Καρπούζας 2, Γκαγκανάτσιος 16, Τσακνάκης 13 (3), Παπαδόπουλος 10, Δεληχρήστος 6 (2).  

Πρωτέας Γρεβ. - Πανεδεσσαϊκός 75-56
Διαιτητές
: Φουτζήλας - Κοϊμτζόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 18-7, 35-29, 58-45, 75-56.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Γάττος 2, Κολοβός, Γράβας 10, Ρίγκος 9 (1), Σπανός 5 (1), Ψεφτογκάς 5 (1), Μπότζιαρης, Μουράτογλου 8 (1), Καραγιάννης 2, Μίχος 26, Τζήμας 8 (2), Ντινόπουλος.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Πέτκος, Θεοδώρου 4, Σταμπούλης 4, Τσάμης 2, Δοβόπουλος 2, Ζεχερλής 8, Μαύρος 18 (3), Νότης 11 (1), Σταυρουλάκης 2, Γκέκας 5 (1).  

Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. - Νίκη Β. 75-74
Διαιτητές
: Αργυρού - Θεοδώρου.
Τα δεκάλεπτα: 22-21, 45-42, 64-61, 75-74.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΡ. ΒΡ. (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 19 (5), Κρομμύδας 16, Δεληγιάννης 12 (1), Κυριαζής, Παπαμιχαήλ 18, Βαφόπουλος 2, Ρούζιος 8 (2), Θεολόγου, Παντζής.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 21, Σαμαράς, Στάμος, Χριστομάνος 3, Θυμνιός 13, Κουτίνας 14 (3), Τσώλης 15 (1), Μυστιλιάδης 8 (1).  

Αριστοτέλης Επαν. - Αετός Κιλκίς 63-65
Διαιτητές
: Γερακίνης - Κυρίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 36-36, 48-53, 63-65.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος, Φωτιάδης, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ. 26 (3), Πουλιανίτης, Καβαρδίνας, Κοκκάρης, Γιαννακός 6, Τερσενίδης 10 (1), Διαμαντής 7, Βογιατζής, Αγλαμίσης Θ. 14.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 11, Πατσούρης, Παπαβασιλείου 16, Γιαχανατζής Β. 11 (3), Φλιάτης 6, Βογιατζής 17, Ξανθόπουλος, Γιαχανατζής Α., Ξανθόπουλος 4.  

Μακαμπή - Αλέξανδρος Αξιούπολης 81-68
Διαιτητές
: Δημάδης - Μυσιρλής.
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 44-31, 65-45, 81-68.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Κατεμλιάδης 12 (3), Γιαγκόπουλος 7, Κουρέας 14, Αρούχ 13 (1), Κωστόπουλος 6, Δελητζάκης, Περάκης, Σιάπκας 16 (2),Οξούζης 13 (3), Χειμωνίδης.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μπάρπας): Βαλσαμίδης 2, Σιώτκας 13 (1), Φιλιππίδης 25 (3), Περπερίδης, Βακιρλής 2, Καλαβάζης 14, Στάθης 14, Καπνόπουλος.

Η βαθμολογία
(σε 17 αγώνες): Αμπελώνας 31, Νίκη Βόλου 30, Μεταμόρφωση Βόλου 28, Φοίνικας Λάρισας 28, Ηρακλής Κοζάνης 27, Αργος Ορεστικό 26, Αιγινιακός 26, Αετός Κιλκίς 26, Μακαμπή 26, Μέγας Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 26, Αριστοτέλης Επανωμής 23, Πρωτέας Γρεβενών 22, Πανεδεσσαϊκός 21, Αλέξανδρος Αξιούπολης 17.  

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 13/03)
: Αμπελώνας - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ., Ηρακλής Κ. - Αιγινιακός, Φοίνιξ Λ. - Αργος Ορεστικό, Αετός Κιλκίς - Μεταμόρφωση Β., Αλέξανδρος Αξιούπολης - Αριστοτέλης Επανωμής, Πανεδεσσαϊκός - Μακαμπή, Νίκη Β. - Πρωτέας Γρ.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο