ΕΚΑΣΧ 10η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 20/12/2010 (12:04) Μουδανιά - Ουρανούπολη 76-61 Διαιτητές: Γατά - Μάνιος Τα δεκάλεπτα: 17-22, 42-40, 57-54, 76-61 Μουδανιά (Παυλάκης): Αθανασιάδης, Λασκαρίδης 12, Παπαγε
ΕΚΑΣΧ 10η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
20/12/2010 (12:04)

Μουδανιά - Ουρανούπολη 76-61
Διαιτητές
: Γατά - Μάνιος
Τα δεκάλεπτα: 17-22, 42-40, 57-54, 76-61
Μουδανιά (Παυλάκης): Αθανασιάδης, Λασκαρίδης 12, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος 4, Βάσιος 9 (1), Τεζετζίδης 27 (2), Πινακιώτης, Μαμούρης 18, Κουτζούχας, Κίκας 6, Βούζας.
Ουρανούπολη (Θεοδώρου): Ευθυμόπουλος 38, Τσιβίλογλου, Ρούσσος, Τσινός, Κόκκινος Ε. 7, Δροσινός, Στουλούπης, Αντωνάκης 1, Στράντζαλης 9 (1), Γεννάδιος, Κελέσης, Απεσλίδης 6.  

Αρναία - Παλαιοχώρι 64-50
Διαιτητές
: Παραλής - Αναστασιάδης
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 29-31, 50-40, 64-50
Αρναία (Κυπαρισσάς): Κυπαρισσάς 26 (3), Κουλαξής 2, Μπάτζιος 9 (1), Χαριστός, Τζιτζιρίκας, Αργυρός Χ. 1, Πράντσις 2, Κούνδουρος, Αργυρός Δ. 2, Ρεπάνης, Αργυρίου 2, Ανδρεάδης 20 (1).
Παλαιοχώρι (Μακαβός): Παγώνης, Κουμαντσιώτης 4, Καραθανάσης 9, Μοσχόπουλος Α. 8, Βούζιος 14 (1), Γκαγκάνης Μ., Ζολώτας 10 (2), Ρήγας, Παναϊρλής, Πασχάλης, Γκαγκάνης Α. 5 (1), Πολύζου.  

Ιερισσός - Πευκοχώρι 58-74
Διαιτητές
: Παραλής - Αναστασιάδης
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 33-29, 48-54, 58-74
Ιερισσός (Κιακιλίδης): Μπάντης, Κεσκεσιάδης, Ντούζα 2, Κόμνος 8, Ευθυμίου Π. 14, Λέχος Χ. 11 (2), Λέχος Β.23, Φαρμακόπουλος, Ματάκος Γ., Καραθανάσης, Ματάκος Δ., Ευθυμίου Χ.
Πευκοχώρι (Πλατής): Αρίστος 2, Καρράς 15 (1), Χολογγούνης 1, Μουρίκης 28 (3), Γιαννόπουλος, Τζαντζίδης 15, Ρηγάκης 2, Παντελέρης 7, Βασιλειάδης, Μπούιντας 2, Μαναβάκης 2, Βέτσος.  

Τρίγλια - Μαρμαράς 67-47
Διαιτητέ
ς: Βορδός - Σχοινάς
Τα δεκάλεπτα: 17-6, 29-22, 47-31, 67-47
Τρίγλια (Παντζάκης): Χατζηαλέξης 14, Παντζάκης 12, Τσομπανάκης 6 (1), Μπαμπαλιάρης, Καρράς 2, Ναλμπάντης 11, Σερεμέτης 8, Ζάπαντζης, Συκόπουλος-Μπέλλος, Καρπούζης 6, Τσίλιος 8 (2).
Μαρμαράς (Πατσουράκος): Τρικαλιώτης 16 (4), Κανατάς 6, Πατσουράκος, Κοπάντζας, Μιλκονίδης 5 (1), Ζουμπούλης 2, Καραϊσκάκης, Χατζηιωακειμίδης, Δεληγιάννης 5, Αλεξιάδης, Καΐκης 2, Αδαμαντιάδης 11 (1).  

Φλογητά - Ορμύλια 66-83
Διαιτητές
: Παραλής - Μάνιος
Τα δεκάλεπτα: 17-28, 28-49, 46-60, 66-83
Φλογητά (Καραφεύγας): Γκοτζαμάνης, Βούζας, Τσιαουσίδης, Ανανιάδης 18, Νικολαίδης 4, Καραφεύγας 10 (1), Ιορδανίδης 5, Γεώργογλου 10 (1), Χατζηκωνσταντίνου, Ατματζίδης 3 (1), Τόμαν 16 (3), Χαρταβέλλας.
Ορμύλια (Χαλκιάς): Λελεγιάννης 5, Μπουρλής, Τσικούρης, Γκάλανταν 6 (1), Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος 27 (2), Ανδρεάδης Η. 4, Αθανασόπουλος 3, Ντάλντος 8, Γρίψιος 9, Κυρομίτης, Δήμητσας 21.  

Κασσάνδρα - Γαλάτιστα 74-73
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Εδιάρογλου
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 42-32, 54-59, 74-73
Κασσάνδρα (Παπαστεφάνου): Μιτελούδης, Τσιάλας 14, Νταλιάρης, Γαλαρινιώτης 2, Τσιανάκας 2, Παπαστεφάνου 22 (1), Καμάρης, Καλαμβούκας, Παυλής 14 (4), Παγίδας 5, Ανθόπουλος 15, Κουτσονικόλας.
Γαλάτιστα (Δενεσίδης): Βαλασίδης 6 (1), Καρβουνάρης, Μουρατίδης 3, Ματσούκης 14 (3), Καζλάρης 2, Γκιώργκης 4, Πουρνάρης 2, Πουμάκης Γ., Βουρτζιάδης 24 (1), Δενεσίδης, Δάγκας 14 (1), Πατσάβρας 4.  

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Πευκοχώρι 20, Ιερισσός 18, Αρναία 18, Φλογητά 17, Τρίγλια 15, Ορμύλια 15, Μουδανιά 14, Παλαιοχώρι 14, Ουρανούπολη 14, Κασσάνδρα 12, Γαλάτιστα 12, Μαρμαράς 11.  

Η επόμενη αγωνιστική: Ουρανούπολη - Αρναία, Παλαιοχώρι - Κασσάνδρα, Μαρμαράς - Ιερισσός, Γαλάτιστα - Φλογητά, Ορμύλια - Τρίγλια, Πευκοχώρι - Μουδανιά.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο