Β' ΕΣΚΑ: Άνετα διπλά για Νήαρ Ηστ και Δάφνη

Τη νίκη με 85-63 στο Ηράκλειο επί του τοπικού ΟΦΗ πανηγύρισε η Δάφνη, παραμένοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, την ώρα που ο Αίολος Ταύρου πανηγύριζε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.
Β' ΕΣΚΑ: Άνετα διπλά για Νήαρ Ηστ και Δάφνη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου για την 6η αγωνιστική:

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 57-51
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ- ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 57-56
ΑΟ ΚΑΡΕΑ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 45-48
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ- ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 61-43
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 57-70
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 83-63
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 63-54

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 57
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 51
Διαιτητές: Κάρδαρης, Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-10, 29-29, 39-40, 57-51
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος) Κάππος , Πρίφτης, Γριμάνης, Λιούτας, Συγγούνας 5(1) , Χαλδούπης 8(1), Ντάσης 12(3) ,Τοτόμης 1, Δημητρίου 7(1) ,Μάρκου 10, Δάγκλης 12, Ευαγγέλου 2
Κούρος: (Ψωμαδέρης): Παπαθεοδώρου 4 , Σπυρίδης, Καλούδης 15(1), Μπίρμπας 10, Δελλής 9, Γεωργαντάς, Παξινός 11(1), Ρέππας 2, Τσιούβας, Δρίτσας

ΑΟ ΚΑΡΕΑ 45
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤ. 48
Διαιτητές: Γιακείμη, Τερζής
Δεκάλεπτα: 12-2,  22-30, 30-40, 45-48
Kαρεας(Σουφλας, Πλουμης): Κοκοτσακης Φ., Κοκοτσακης Α. 12(2), Μαμαλακης 5, Μανουρης 4(1), Μαραμενος 2, Ουζουνιδης, Κοκοτσακης Σ 8, Παπαδημητρακης 4, Αποστολιδης 2, Θεοφανακης, Κοκοτσακης Γ., Δημητριου 8
ΑΕΚ Περ.(Γρυλιωνακης, Σταυροπουλος): Γκοτσης 3(1), Καμαρινοπουλος 1, Νινος, Μητσοπουλος 3(1), Νταγκινης, Μιχαλοπουλος, Μαρτζελης 10, Μπαρτσωκας, Σιδερης 19(1), Γεωργακοπουλος, Δημητροπουλος 9(2), Πετσανας3

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 83
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 63
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 20-21, 47-37, 62-50, 83-63
Αγ. Ανάργυροι (Μηλιωρίτσας,Φασουλόπουλος):Χαραλάμπους 10 (2), Παπακώστας 6, Λαγός 5, Τσίτος 17 (5), Λαμπίρης, Καραγιώργης 4, Μουράτος, Αθανασάκης 16, Χανιώτης 11 (3), Τουρλίδας, Μανωλάτος 7 (1), Καπετάνιος 7.
Προμηθέας( Ράπτης,Αντωνόπουλος):Κιούσης, Ζήκας, Πανταζής 4 (1), Καρακώστας 4, Τριχιας 7 (1), Λιακόπουλος 3 (1), Σαρακασίδης 11 (2), Μπάτσος 9, Αρτουσένκο 17 (3), Μπελέξης 3, Μιμανι, Κόρβιγκτον 5

ΑΧΑΡΝΗΣ 61
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 43
Διαιτητές: Αργυρούδης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 12-18, 30-27, 45-35, 61-43
ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής,Γεωργογάλας): Μαυρωτάς, Ζήβας 3, Καραθανασόπουλος, Βεκρής 11(3), Δουβλαντώνης 3 (1), Φέσκος 3, Ιγγλέζος 4, Βάνης 2,Λίτσος 24, Λαμπρόπουλος 10 (2),Γραμμένος, Κακουλίδης 1
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης):Τσιάπουλας 5 (1), Μουρτογιάννης 2, Αντωνόπουλος Β.Α., Μπίλης, Καρυάτης 4, Φαρούπος Α. 3 (1), Τριαντογιάννης 9, Κώτσιας 20 (1), Παπαδάκης

Η Βαθμολογία:
1. Αχαρνής 12 (6-0)
2. Νήαρ Ηστ 12 (6-0)
3. Αγ. Ανάργυροι 10 (4-2)
4. Γλυκά Νερά 10 (4-2)
5. Υπέροχη Εξαρχείων 9 (3-3)
6. ΜΕΝ Ιλίου 9 (3-3)
7. ΜΕΣ Μαραθώνος 9 (3-3)
8. Αναγέννηση Πετρ. 9 (3-3)
9. Καρέας 8 (2-4)
10. ΠΑΟ Κουκάκι 8 (2-4)
11. ΑΕΚ Περιστερίου 8 (2-4)
12. Προμηθέας 8 (2-4)
13. Κούρος 7 (1-5)
14. Αίολος Ταύρος 7 (1-5)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου για την 6η αγωνιστική:

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 63-85
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 60-75
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 70-56
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 63-62
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-70
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 66-71
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ- ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 85-78

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 70
ΤΥΦΩΝ 56
Διαιτητές: Αγγελής, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 13-9, 30-19, 49-36, 70-56
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουριίτσας-Μπεζερίανος): Μπακοπουλος Δ., Δημητροπουλος 8(1), Δημητριάδης 2, Τηλιόπουλος 16(3), Βοντετσιάνος 2, Κοτσολέτης 6(1), Ανδρουλάκης 7(1), Πίτσαρης 4. Οικονόμου 16(1), Διόλατζης 4. Παρασκευόπουλος 5(1), Μπακόπουλος Α.
ΤΥΦΩΝ (Ζωντός): Χρυσανθίδης 10, Παπαδημητρίου 16, Πρίφτης 7(1), Μανωλάς 13, Κρίνος , Παπαγιαννάκος 3, Αγγελόπουλος 7(1), Βολικάκης. 

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 60
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 75
Διαιτητές: Χρηστίδης, Ραπτόγιαννης
Δεκάλεπτα: 14-20, 33-38, 45-56, 60-75
Παλατιανη ( Κοκκινοβασιλης): Παναγοπουλος 8(2), Ηλιαδης 24(2), Μητρόπουλος 5, Κατριβανος 2, Γεωργουσης 13(3), Τσιτσοπουλος 4, Βηττας 1, Παλιοβρυσιωτης 3
Ευνικος ( Ρουστεμης): Στύλλος, Δημόπουλος 1, Θάνος 9, Καραγρηγοριου 17(5), Σιδέρης, Χριστοφακης 8, Δήμας 7, Αρτεμακης 6, Ταγαρης 2, Βαρουχας, Καρτσωνακης 22(6), Ευαγγελουλης 3

Η Βαθμολογία:
1. Εύνικος 12 (6-0)
2. Δάφνη 11 (5-1)
3. Π.ΑΟ Άμιλλα 11 (5-1)
4. Θεμιστοκλής Αιγ. 10 (4-2)
5. Πικέρμι 10 (4-2)
6. Ολυμπιάδα Παπ. 10 (4-2)
7. Γκύζη 8 (2-4)
8. Τύφων 8 (2-4)
9. ΟΦΗ Ηρακλείου 8 (2-4)
10. ΑΟ Θρακομακεδόνων 8 (2-4)
11. Παλατιανή 7 (1-5)
12. Κουκουβάουνες 7 (1-5)
13. Σπόρτιγκ 7 (1-5)
14. ΕΦΟΑ-Σπ. Λούης 6 (3-3)*

 

 

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο