ΕΣΚΑΝΑ 6η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 16/11/2010 (09:03) Προοδευτική - Αρης Νικ. 64-71 (34-33) Διαιτητές: Ζακεστίδης - Κάρδαρης Προοδευτική (Γιαννικάκης): Βαμβακάρης 10, Κραβαρίτης, Κυριακόπουλος 5, Φ
ΕΣΚΑΝΑ 6η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
16/11/2010 (09:03)

Προοδευτική - Αρης Νικ. 64-71 (34-33)
Διαιτητές
: Ζακεστίδης - Κάρδαρης
Προοδευτική (Γιαννικάκης): Βαμβακάρης 10, Κραβαρίτης, Κυριακόπουλος 5, Φουντής 2, Παπαστυλιανός 13 (2), Σαρδέλης 5 (1), Δαλμυράς 16 (3), Λιθόπουλος 13.
Αρης Νικ. (Μωυσιάδης): Βαρλάς 15 (2), Τσιμπεκίδης 5, Θύμιος 20, Κουφόγιαννης 13, Ευστρατίου 7 (1), Τσακαλοφίδης 2, Γαλίτης, Θάνος 3 (1), Σμυρλής 6, Ιμπραημάκης.  

Ιωνικός Νικ. - Πρωτέας Β. 72-63 (28-31)
Διαιτητές
: Μπίκας - Μαραβέλιας
Ιωνικός Νικ. (Κωνσταντινίδης): Μπουρτσουκλής 4, Λιθόπουλος 20, Άνθης 11 (3), Ντακούλιας 20 (2), Οικονόμου 4, Θαλασσινός 6, Μαλαφέκας 7.
Πρωτέας Β. (Τσεμπέρης - Κολοτούρος): Γιοβάς 10, Θωμάς 3 (1), Λοϊζίδης 2, Τζούνας 10 (1), Χάλαρης 3 (1), Θεοχάρης 2, Ζεγκίνογλου 14, Πράττης 14 (1), Αθηνιώτης 5 (1), Μιλάνοβιτς.  

Ελευθερία Μοσχ. - Φάρος 42-72 (25-43)
Διαιτητές
: Σιώκας - Βίλιας
Ελευθερία Μοσχ. (Καρβούνης): Παπατρέχας 3 (1), Λύτρας 2, Παυλιάς 2, Καρασούλας 4, Κουτσουμπάκος 8, Τσιρόπουλος 1, Τζαφέρης 6, Κόλιας 6, Φραγκούλης, Ανδρουλάκης, Χατζηκίδης 10 (2), Μπούτας.
Φάρος (Πολέμης - Παύλος): Καραλής 9 (3), Φωστέρης 3 (1), Αθανασούλας 14 (1), Πουλέρης 7, Τσελεμπής 2, Χαραλαμπίδης 7 (2), Λουγιάκης 1, Δασκαλούδης 4, Βασιλακάκης 6 (1), Σοκόλοφ 2, Κοροπούλης 3 (1), Κουντουράς 14 (2).  

ΑΛΦΑ - Εθνικός 82-97 (54-54)
Διαιτητές
: Νανούρης - Μαγγωνάκης
ΑΛΦΑ (Μποσγανάς - Τσαλαπατάνης): Μιχελάκος 9 (3), Ζευγώλης 2, Βαρβατάκος 14, Μακρυγιάννης 22 (2), Μπουραζάνης 6 (1), Μελισσαράτος 6, Γρυπάρης 4, Βερτούδος 6 (1), Ροΐδης 13 (1), Μπενέκης.
Εθνικός (Κλιγκόπουλος): Στασινόπουλος 6, Μπαλτσαβιάς 2, Παπαδημητρίου 26 (3), Μακρής 15 (3), Ανδρεδάκης 11 (1), Μπίκουλης 1, Τσατσάνης 5 (1), Καρυπίδης 16, Βαρθακοκοίλης 15 (3), Σαραντάκος.  

Φοίνικας Πειρ. - Δραπετσώνα 51-54 (22-30)
Διαιτητές
: Ουσταμπασίδης - Στρέμπας
Φοίνικας Πειρ. (Κουρμούλης): Καρατζής 7, Γεωργακόπουλος 9 (2), Ντόσκορης 5, Ρέππας 17, Κουκουλάς 10 (1), Μόμτσος 1, Κορούνης 2.
Δραπετσώνα (Καλλιπολίτης - Κεφαλίδης): Αρμανίδης, Σίνος 11 (2), Πατέλης 2, Μαρίνος 9 (1), Ιωαννίδης 6, Κωνσταντίνου 11 (2), Δέλλιος, Καρελλάς 4, Αντωνόπουλος, Ρούσης 11 (1).  

ΑΕ Ρέντη - Πόλις 64-74 (38-29)
Διαιτητές
: Τζαμάκου - Μέλης
ΑΕ Ρέντη (Μανδραγός): Πανουργιάς, Κόχειλας, Διαμαντής 12, Αντιπάτης 10 (1), Παναγόπουλος 13 (3), Ράδης 3, Μεντένης 5 (1), Δουσερμετζής 2, Μάκος 15 (3), Μουσουράκης, Λευκόπουλος 4 (1).
Πόλις (Θάνος - Γερογιάννης): Μπογδανίδης 2, Σιγλέτος 7 (1), Τζιώτης 5 (1), Κασπαριάν 6, Λαζαρακόπουλος, Ευκαρπίδης, Φωτόπουλος 22 (1), Μαρκόπουλος 24, Κωνσταντίνο, Οικονόμου 3 (1), Παπαδόπουλος 5.  

ΓΑΣ Μάνδρας - Πέρα 90-59 (40-34)
Διαιτητές
: Μανουσόπουλος - Αρφαρά
ΓΑΣ Μάνδρας (Γρίβας - Μέτος): Καραγιάννης 6, Πέτρου 4 (1), Πέττας 23 (3), Αβραμίδης 2, Μπουρβάνης 6, Κριεκούκης 9 (1), Στεφάνου 3, Χερκελετζής 16, Φιλίππου, Αγγελόπουλος 9 (1), Καμπερίδης 2, Κωσταρέλος 10.
Πέρα (Αποστολίδης): Κουτσούκος 6, Καραντανάς 6, Αποστολίδης 8 (1), Αλεξανδρόπουλος 13 (3), Λουκάκης 9, Κατής 7, Ζέρβας, Κοντομίχης 2, Φουφουδάκης 6, Μητρόπουλος Ι., Θεολογίτης, Μητρόπουλος Χ. 2.    

Η βαθμολογία (σε έξι αγώνες): Πόλις 11, Εθνικός 11, Μάνδρα 10, Ιωνικός Νικ. 10, Πρωτέας Β. 10, Άρης Νικ. 10, Φάρος Κερ. 10, ΑΛΦΑ 9, Ελευθερία 8, Δραπετσώνα 8, Προοδευτική 8, Φοίνικας Π. 7, Ρέντη 7, Πέρα 7.  

Η επόμενη αγωνιστική (22/11): Άρης Νικ. - Ιωνικός Νικ., Πρωτέας Β. - Ελευθερία Μοσχ., Φάρος - ΑΛΦΑ, Εθνικός - ΑΕ Ρέντη, Πόλις Καλλιθ. - Φοίνικας Πειρ., Πέρα -Προοδευτική, Δραπετσώνα - ΓΑΣ Μάνδρας.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο