ΕΣΚΑ 16η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 25/01/2011 (16:58) Αετός - Αναγέννηση Πετραλώνων 86-63 (38-38) Διαιτητές: Τσουραπάς - Σπυρόπουλος Αετός  (Αναστασόπουλος - Αθανασόπουλος): Βελιζιώτης 13, Πλατύς...
ΕΣΚΑ 16η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
25/01/2011 (16:58)

Αετός - Αναγέννηση Πετραλώνων 86-63 (38-38)
Διαιτητές
: Τσουραπάς - Σπυρόπουλος
Αετός  (Αναστασόπουλος - Αθανασόπουλος): Βελιζιώτης 13, Πλατύς 11 (1), Κόκκινος 21 (1), Χρονόπουλος 15 (3), Τσακίρης 17, Παπαδολιάς, Ζαμπάρας, Δέλιος 9, Πετρόπουλος.
Αναγέννηση Πετραλώνων (Δρουμπούκης): Γραμματίκας 6 (2), Λαμπρόπουλος, Αρβανιταντώνης, Τασσιόπουλος 28 (3), Ζώτος, Ανδρουλάκης 3 (1), Πετριανίδης 14 (1), Καραμπινός, Μπλάζος 8, Γιαννακαράς 4.   

Κορωπί - Αίολος Ταύρος 96-62  


Ηλιούπολη - Νεοπεντελικός 53-71 (18-31)
Διαιτητές
: Θεοδωρόπουλος - Καπνιά.
Ηλιούπολη (Κωστόπουλος - Λογαρούδης): Τσιρίδης 12 (1),  Κάκαρης 4, Αντωνάτος, Δαβρης , Μαρκογιαννάκης 8, Αργυρίδης, Τσαπατσάρης 2, Αλαμπασίνης, Μαντάς, Κώνστας 16 (1), Μπαλτάς 12.
Νεοπεντελικός (Καρατζάς - Μάτσας): Κουτσιώνας 6 (2), Μάντζιος 8, Κωνσταντάκος, Παπαθεοδώρου 6, Μανιάτης 9 (1), Γαπιάδης 7, Ζερβολέας 2, Αττικός 11 (1), Μπίγκος, Δρακάκης 4, Τσόπης 8.  

Παπάγου - Νίκη Αμαρουσίου 64-59 (32-30)
Διαιτητές
: Χρηστίδης Π. - Γκαμείλη
Παπάγου (Κονδύλης - Σταύρου): Παπαντωνίου 13 (3), Χριστοδούλου 9 (1), Καλογερόπουλος, Βαφιάς, Στεργάκης 12 (1), Μακρής 20 (1), Βερνές, Ζάχαρης, Παναγιωτόπουλος 10.
Νίκη Αμαρουσίου (Χατζής - Ραχωβίτσας): Αντωνόπουλος, Μπίτσικας 2, Γιαννάκης 14 (1), Χατζής, Κοντογιάννης 12 (1), Μαλάμης, Γιαουρτόγλου 15 (3), Τάσσιος 8 (2), Ευαγγελίτσης 8, Τσέκενης, Γιατράκος Α, Λαμπρόπουλος.   

Εν. Ηρακλείου - Παλατιανή 72-68 (27-34)
Διαιτητές:
Ντάβαρης - Ρουμελιώτης
Ένωση Ηρακλείου (Ταμπάκης): Λουίζος 4, Ασημακόπουλος 14 (3), Ασημένιος 4, Καυκής 15, Πανταζής 11 (1), Υφαντής 2, Καλφόπουλος 7, Καλατζής 10 (2), Χανιώτης 5 (1).
Παλατιανή (Στρατικόπουλος - Κατσούλης): Τόλιος 16 (2), Τούντας 3, Γιαννάς, Τριάντης, Κελεσίδης 5, Ηλιόπουλος 16 (4), Μπασέας, Σπηλιώπουλος, Καλαντωνέας 6, Παππάς 12, Σαρρής 10 (2).  

ΔΑΣΑΛ  - Άρης Πετρούπολης 72-66 (42-31)
Διαιτητές
: Τσώνος - Σέλληνας
ΔΑΣΑΛ (Ματζιώρης): Δημόπουλος, Θάνος 6, Παναγιωτόπουλος 3 (1), Μπάρτζος, Γόντικας 4, Παπασπυρόπουλος, Δήμας 12 (1), Αρτεμάκης, Λυγγερίδης 19, Σκούταρης 10, Αντωνίου 18 (2), Νίκας.
Άρης Πετρούπολης (Γρυλλιωνάκης): Μπιριμπάκος, Αμπράζης 6, Λιαπούρης 3 (1), Γεωργαλάς 11 (2), Κοσμίδης 17 (1), Βασιλείου 6, Αναστασόπουλος, Ρήγος 7, Καλτσούνης 4, Ντανάς 10 (2), Νίκας, Νικολόπουλος 2.  

Μαρκόπουλο - Αγ. Θωμάς 68-78 (26-37)
Διαιτητές
: Μπούκας - Κουνάνης
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τρικαλιώτης 11 (1), Φράγκος, Ζιάκας, Τσίρος 5, Σπίγγος Α. 8, Σπίγγος Σ 6, Στεφάτος 16 (1), Παπαγιαννάκος 2, Σούρλας 6 (1), Στεφάνου 6, Πετρακάκης 8, Καλφαγιάννης.
Άγιος Θωμάς (Ζωντός): Ζέρβας, Φράττας 8 (2), Πανάγος 15 (2), Ιατρού 4, Παπαγιαννακόπουλος 6, Κρασσάς 9 (3), Λάβαρης 3, Κελέσης 19 (2), Φιλιππόπουλος 14.  

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες): Αετός 32, ΔΑΣΑΛ 28, Νίκη Αμαρουσίου 26, Αγ. Θωμάς 25, Κορωπί 24, Άρης Πετρούπολης 24, Παπάγου 24, Εν. Ηρακλείου 24, Αναγέννηση Πετραλώνων 23, Μαρκόπουλο 22, Ηλιούπολη 21, Παλατιανή 19, Αίολος Ταύρος 19.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο