ΕΣΚΑΝΑ 16η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 08/02/2011 (11:37) Δραπετσώνα - Αρης Νικ. 64-57 (32-29) Διαιτητές: Στρέμπας - Λάτσης Δραπετσώνα (Καλλιπολίτης - Κεφαλίδης): Μαμματάς, Αρμανίδης 9 (1), Σίνος 12 (3), Πα
ΕΣΚΑΝΑ 16η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
08/02/2011 (11:37)

Δραπετσώνα - Αρης Νικ. 64-57 (32-29)
Διαιτητές
: Στρέμπας - Λάτσης
Δραπετσώνα (Καλλιπολίτης - Κεφαλίδης): Μαμματάς, Αρμανίδης 9 (1), Σίνος 12 (3), Πατέλης 21, Μαρίνος 11, Τσελέκος, Πεταλάς, Δέλλιος, Κωνσταντίνου 6 (2), Καρελάς 5 (1), Πατμανίδης, Ρούσσης.
Αρης Νικ. (Μωυσιάδης): Βαρλάς 11 (1), Σαρηγιαννίδης 6, Κουφόγιαννης 9, Ευστρατίου 4, Γαλίτης 9, Ανυφαντής 5 (1), Θάνος 10, Σμυρλής 3.

Φοίνικας Πειρ. - Πρωτέας Β. 60-56 (32-29)
Διαιτητές
: Βίλιας - Γαρίνη
Φοίνικας Πειρ. (Ποτόσογλου): Συρόγλου 7 (1), Καρατζής 10 (2), Γεωργακόπουλος, Δεβετζόγλου 4, Ρέππας 6, Κουκουλάς, Νούτσης, Μόμτσος 12 (1), Καλής 21, Λεφακίτης 1.
Πρωτέας Β. (Τσεμπέρης - Κολοτούρος): Θωμάς, Γιοβάς 2, Δρακόπουλος 13 (1), Λοϊζίδης, Τζούνας 1, Χάλαρης 17 (2), Θεοχάρης 11, Ζεγκίνογλου 7, Χαλκιάς 2, Πράττης 2, Αθηνιώτης 1, Δαγδελένης.  

ΓΑΣ Μάνδρας - Φάρος 68-60 (39-37)
Διαιτητές
: Μπίκας - Φασόλης
ΓΑΣ Μάνδρας (Γρίβας - Μέτος): Πέτρου 3 (1), Πέττας 18 (5), Αβραμίδης 2, Μπουρβάνης 3, Κριεκούκης 6 (2), Στεφάνου 2, Χερκελετζής 6, Φιλίππου 12 (1), Αγγελόπουλος 14, Καμπερίδης 2.
Φάρος (Πολέμης - Παύλος): Καραλής 14 (2), Κουντουράς 9 (1), Αθανασούλας 4, Τσαγγαράκης 14, Τσελεμπής, Φωστέρης 13, Χαραλαμπίδης 6 (1), Λουγιάκης 11, Δασκαλούδης 2, Βασιλακάκης.  

Προοδευτική - Εθνικός 68-87 (26-46)
Διαιτητές
: Μαγγωνάκης - Καρότσης
Προοδευτική (Λορέντζος): Βαμβακάρης 17, Κραβαρίτης 7 (1), Κυριακόπουλος 9, Φούντης 9 (2), Μάντζαρης, Δαλμυράς 7, Σπανάκης 6, Κλιγκόπουλος, Λιθόπουλος 3, Τσούνιας, Σαραντίδης 10 (2).
Εθνικός (Κλιγκόπουλος): Μπαλτσαβιάς 5 (1), Καψοκόλης, Παπαδημητρίου 25 (4), Φούκος 4, Τσατσάνης 10 (1), Σαραντάκος 4, Καρυπίδης 13, Βαρθακοκοίλης 14 (3), Μπίκουλης 12, Στασινόπουλος.  

Ιωνικός Νικ. - ΑΕ Ρέντη 73-58 (38-28)
Διαιτητές
: Νανούρης - Μέλης
Ιωνικός Νικ. (Κωνσταντινίδης): Μπουρτσουκλής 4, Λιθόπουλος 8, Άνθης 6 (1), Ντόκος 6, Ντακούλιας 24 (2), Θαλασσινός 4, Κασιούμης 10, Μαλαφέκας 11.
ΑΕ Ρέντη (Μανδραγός): Διαμάντης 10, Μπίχτας 2, Παναγόπουλος 6, Ράδης 9 (1), Μάκος 4, Αντιπάτης 17 (2), Λευκόπουλος 4, Τζοβάρας 6.  

Ελευθερία Μοσχ. - Άλιμος 86-53 (37-20)
Διαιτητές
: Ζακεστίδης - Φραγκιαδάκης
Ελευθερία Μοσχ. (Καρβούνης): Παπατρέχας 15 (4), Παυλιάς 2, Καρασούλας 3, Κουτσουμπάκος 14 (1), Τσιρόπουλος 15, Τζαφέρης 14 (2), Κόλιας 7, Ανδρουλάκης 3, Χατζηκίδης 10 (2), Βούτας 3 (1).
Άλιμος (Τσολάκης - Τσαλαπατάνης): Ροΐδης 20 (1), Μπενέκης, Βαρβατάκος 13, Σαφός 4, Μακρυγιάννης 8, Ραζής Ι. 2, Γαρδικιώτης, Μελισσαράτος 2, Βερτούδος, Γρυπάρης, Ζευγώλης 2, Ραζής Ν. 2.  

Πέρα - Πόλις 67-78 (35-43)
Διαιτητές
: Σιώκας - Ουσταμπασίδης
Πέρα (Αποστολίδης): Μητρόπουλος Ι., Κουτσούκος 7, Καραντανάς 2, Αποστολίδης 13 (1), Κατής 14, Λουκάκης 13, Κοντομίχης 7, Αλεξανδρόπουλος 6 (2), Μητρόπουλος Χ. 5 (1).
Πόλις (Γερογιάννης): Σιγλέτος 8 (2), Ευκαρπίδης, Τζιώτης 5 (1), Μαρκόπουλος 10, Σχορτσανίτης 2, Φωτόπουλος 29 (3), Κασπαριάν 4, Ραλλάτος 5, Κανέλλης 2, Κωνσταντίνο, Οικονόμου 6 (2), Παπαδόπουλος 7 (1).  

Η βαθμολογία: Πόλις Καλ. 30, ΓΑΣ Μάνδρας 28, Ιωνικός Ν. 28, Φάρος 28, Αρης Ν. 26, Εθνικός 26, Ελευθερία Μοσχ. 25, Πρωτέας Β. 23, Φοίνικας Π. 22, Δραπετσώνα 22, Αλιμος 22, Προοδευτική 20, Πέρα 18, Ρέντη 18.  

Η επόμενη αγωνιστική (14/02): Άρης Νικαίας - Φοίνικας Πειρ., Πρωτέας Βούλας - ΓΑΣ Μάνδρας, Φάρος - Προοδευτική, Εθνικός - Ιωνικός Νικ., ΑΕ Ρέντη - Ελευθερία Μοσχ., Πόλις - Άλιμος, Πέρα - Δραπετσώνα.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο