EKO top

ΕΣΚΑΝΑ 6η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 12/11/2010 (09:55) Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΟΝΑ 37-59 (18-32) Διαιτητές: Τζαμάκου - Γεώργου Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Καλογρίδης - Τερκεσίδης): Αναστασάκης2, Σιγάλα
ΕΣΚΑΝΑ 6η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
12/11/2010 (09:55)

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΟΝΑ 37-59 (18-32)
Διαιτητές
: Τζαμάκου - Γεώργου
Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Καλογρίδης - Τερκεσίδης): Αναστασάκης2, Σιγάλας 3 (1), Γόντικας 6, Πετρογεωργάκης Ε., Πετρογεωργάκης Μ. 2, Τσαγκάς, Καραϊσκάκης, Μανωλαράκης, Κλάδης 9, Στεφανής 6, Τζημουράκας 3, Κουντούρης 6.
ΑΟΝΑ (Γκαναβίας): Τσιώκος 14, Παπαδόπουλος 2, Παπαδημητρίου, Παρασκευόπουλος 4, Κουνενής 7, Τσοκάντας, Παγώνης 13 (1), Αποστολόπουλος 7, Χατζηρόδος 6, Κουγιούφας, Κουτρούλης 6, Τσεπαπαδάκης.  

Πανιώνιος (Νέοι) - Ίκαρος/Ακαδημία 77-70 (38-33)
Διαιτητές
: Φασόλης - Γαβριήλ
Πανιώνιος Νέοι (Δεγαΐτας - Καψοκέφαλος): Φραντζής 19, Σμυρνής 7 (1), Γεωργιάδης Χ. 2, Κουλουμπής, Καπέτσης 16 (2), Παχής, Παπαζαφειρόπουλος 6, Μελισσουργός 3 (1), Μούστα 17 (2), Κόκκαλης 5, Μπελίτσης 2, Πετρόπουλος.
Ίκαρος/Ακαδημία (Χαριτάτος): Καρβουνιάρης, Μούτσιος 6 (2), Παπαδάκος 8, Λοϊζίδης 9 (1), Λύτρας 7, Πιτροπάκης 7, Αναστασόπουλος 19 (1), Αποστολόπουλος 2, Μπαλαούρας, Παζαράς 7 (1), Αντωνομανολάκης 3, Σπανογιάννης 2.  

Ιάσωνας Νικ. - ΟΚΕ 69-63 (35-32)
Διαιτητές
: Μπίκας - Λάτσης
Ιάσωνας Νικ. (Παύλος): Μπάγιας, Χάλαρης, Λαυρέντζος 2, Αθηναίος 21 (2), Κογιόνης 7, Μιχάλης 30, Μιστεγνιώτης 2, Μεντής 2, Διαθεσόπουλος 5, Σταυριδάκης, Μαυρίκος.
ΟΚΕ (Λιαδάκης - Καραχάλιος): Παπαχριστοδούλου, Βασιλείου, Πατάλας 8 (2), Βογιατζής Λ. 14 (3), Βογιατζής Α. 2, Ρεντούμης, Ντόμαλης 7 (1), Πέππας 4, Στεφάνου 13 (2), Αντωνάρας 7, Λίγκος 8.  

Αετός Καλ. - Βάρη 56-64 (26-22)
Διαιτητές
: Ουσταμπασίδης - Στρέμπας
Αετός Καλ. (Σκληρός): Τριάντης, Πουλοκέφαλος 3, Καραγιαννίδης 23 (3), Μυλωνάς 4, Κελέσης 6, Νούτσης 2, Γκιουλιστάνης, Χαλκιαδάκης 2, Γκιοβάσο 14, Μπάρδης 2, Λεμποτέσης.
Βάρη (Παγίδας): Παπαγεωργίου 7 (1), Βιδάκης 20, Τζουμάνης 2, Παπακωνσταντίνου 6 (1), Παπασταματίου 11 (1), Βουγιουκλάκης 6, Κόρβιγκτον 12, Καλαϊτζής, Ασπράς, Κατσάκος.  

ΝΕ Μεγαρίδος - Ευρυάλη 61-66 (25-37)
Διαιτητές
: Ζακεστίδης - Μαραβέλιας
ΝΕ Μεγαρίδος (Τσακίρης): Υφαντής, Κόντσης 5 (1), Θεοδωρικάκος, Κουλουριώτης 12, Γιαννακής, Τσολιάκος 9 (1), Μαζιώτης 14, Παπαδόπουλος 6 (1), Θεοδόσης 15.
Ευρυάλη (Σίμος - Φελεκίδης): Σταμάτης 4, Βασιλόπουλος 5, Καμπούρης 18 (1), Βαφειάδης, Γκονουλού, Τσιούμας 24 (3), Μαγγιώρος 2, Μήτσου 2, Δαγτζής 4, Δημητρακόπουλος 7, Σκουλούδης, Τάγκαλος.  

Ταταύλα - Εσπερος 76-72 (33-39, 63-63κ.α.)
Διαιτητές
: Σιώκας - Μέλης
Ταταύλα (Βρεττός - Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 7 (1), Μαραγκόπουλος 26 (2), Διαμαντής 23 (3), Δελής 6, Κόντης 8, Παχής, Βασιλόπουλος Γ. 2, Αγγελόπουλος 4.
Έσπερος Καλ. (Θεοδοσίου - Κωσταρέλλος): Πλακογιαννάκης 10 (1), Καπώνης 4, Μανσαράι 10, Βλασσόπουλος 20 (2), Γραμματικός 2, Μπακάλης 6, Πανόπουλος 6, Μαλαματίνας, Ηλιόπουλος 14.  

Βουλιαγμένη - Εν. Ν. Περάμου/Μεγάρων 71-68 (43-34)
Διαιτητές
: Βίλλιας - Γαρδέλης
Βουλιαγμένη (Αλεξόπουλος): Μαγγωνάκης 19 (3), Νικολάκης 13 (1), Αναστόπουλος 3 (1), Βουρβούλιας 3, Γιαννούλης 7, Φωτόπουλος 2, Κώτσης, Καλούδης Π., Καλούδης Ν. 6, Ναθαναήλ 11, Τσιλιβάκος, Διγενής 6.
Εν. Περάμου/Μεγάρων (Μαρίνος): Προσελέντης 21, Χρυσούλης 3 (1), Τεπελίδης, Σούρδης 2, Τουμπανιάρης 2, Μαργώνης 10, Ανθρακόπουλος 20 (3), Καραΐσκος 2, Τσέλιος 6, Μουστόπουλος 2.  

Τερψιθέα - Θεμιστοκλής 43-53 (23-24)
Διαιτητές
: Νανούρης - Καρακωνσταντόπουλος
Τερψιθέα (Λαμπρόπουλος - Ζλάτης): Γεωργούτσος 8, Βλουτής 11, Χατζηδάκης 7, Χιουτακάκος 6 (1), Γιαχαλής 4 (1), Γιαχνάκης, Λουλουδάκης 3, Μουκοβίνας, Αποστολάκης, Ψιακής 4, Μπουγάτσος, Αρώνης.
Θεμιστοκλής (Μελέτης): Βαρδάλος 6 (1), Δοροβίτσας 5, Ρένεσης 2, Αξιώτης 2, Αποστόλου 12 (1), Τρυφωνόπουλος 14, Κουτσουβάς 12 (2), Τσελεπίδης.

Η βαθμολογία (σε έξι αγώνες): Τερψιθέα 11, Ευρυάλη 10, Βουλιαγμένη 10, Ταταύλα 9, ΑΟΝΑ 9, Εν. Ν. Περάμου/Μεγάρων 9, Θεμιστοκλής 9, Βάρη 8, ΝΕ Μεγαρίδος 8, Έσπερος 8, Αετός 8, Ίκαρος 7, ΟΚΕ 7, Ιάσωνας Νικ. 7, Αστέρας Αγ. Δημ. 6.
- Οι νέοι Πανιωνίου είναι εκτός συναγωνισμού.

Η επόμενη αγωνιστική (18/11/10): ΑONA - Πανιώνιος νέοι, Ίκαρος/Ακαδημία - Ιάσωνας, ΟΚΕ - Αετός Καλλ., Βάρη - ΝΕ Μεγαρίδος, Ευρυάλη - Ταταύλα, Έσπερος - Τερψιθέα, Εν. Ν. Περάμου/Μεγάρων - Αστέρας Αγ. Δημ. 
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο