ΕΣΚΑ 1ος Όμιλος - 8η αγωνιστική

Του Δημήτρη Τσοπανάκη 26/11/2010 (17:15) Απόλλωνας - Ν. Ιωνία 66 - 60 (36-38) ΑΠΟΛΛΩΝ (Δεσποτάκης): Μισιακός 15 (3), Νίτσιος, Τάγκας, Τσατσάνης 10, Παγόπουλος 2, Σταθόπουλος 2, Ψάρρης 22...
ΕΣΚΑ 1ος Όμιλος - 8η αγωνιστική
Του Δημήτρη Τσοπανάκη
26/11/2010 (17:15)

Απόλλωνας - Ν. Ιωνία 66 - 60 (36-38)
ΑΠΟΛΛΩΝ
(Δεσποτάκης): Μισιακός 15 (3), Νίτσιος, Τάγκας, Τσατσάνης 10, Παγόπουλος 2, Σταθόπουλος 2, Ψάρρης 22 (5), Κονδύλης 10, Μανιάς, Κονταξής 3.
Ν. ΙΩΝΙΑ (Ακριβούλης): Χασαπόπουλος 3 (1), Καβράκης, Πυπρύλης 3 (1), Σωτηράκης 18 (2), Μαντέλλος 3 (1), Τσιαντής 8 (1), Φατούρος 14, Ελ Γκαλί 3, Καραγιάννης 8.

Φίλιππος - Κερατέα 48 - 61 (23-31)
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
(Καράμπελας): Τσιμπέρης 10, Καραγιαννιώτης, Κοντάκης 7, Μανωλίτσης, Σιφναίος 6, Τσολάκος Ε., Γάριος 9 (1), Ζυγούρης, Δημητρακόπουλος 8, Κρητικός, Αναστασόπουλος 4, Τσολάκος Κ. 4.
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Γρηγοράκος, Μαρκομιχάλης 11 (2), Κατσαπρακάκης 4, Γιαλελής, Κάτσικας 5 (1), Νικολόπουλος 12 (1), Κοροβέσης 8 (1), Αμπλιανίτης 10, Πολίτης 11.

Γ.Σ. Χαλανδρίου - Ερμής Μελισσίων 74 - 44 (40-29)
Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
(Καρούζος): Μωραϊτης 8 (2), Ξαρχάς 2, Γραμματόπουλος Ν. 14, Παπαδέας 21 (3), Μπέος 16, Δημητριάδης 8 (2), Κουτρούλης 5 (1).
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μαυρίδης): Πέρβιι 1, Καραπάνος 7 (2), Κολοκυθάς 10, Παπαμιχαήλ 5 (1), Στυαφυλάς 8, Τσιάτσιος 6, Γεωργούσης, Αναστασιάδης 4, Σαμαράς 3.

Δάφνη Δαφνίου - Άμιλλα 81 - 63 (37-32)
Διαιτητές:
Μαγκλογιάννης - Σιδέρης.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Βουρλιάς): Μαούνης 9, Μαλλιαρίτσης 2, Μιχάκης Α 2, Μπίρμπας 22 (4), Βελισσαράκος 6, Φράγκος, Πολίτης, Γράψας 17 (2), Νικολετάκης 10, Δημητρίου 4, Μιχάκης Π. 9 (2).
ΆΜΙΛΛΑ (Γιαννικάκης): Τζήμας, Γκιάτας, Καβούρης 23 (1), Τσαβαλιάς 5 (1), Μαυράκης 3, Ιγκλέζος 15 (1), Καμπίτης 4, Κωστελίδης 8, Ζορμπάς, Παπαρίζος 5.

Περισσός - ΑΟΚ Χαλανδρίου 61-69 (23-28)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ
(Σωτηρίου): Κουκάκης 11, Βλάσσης, Μπαρδάκος 7 (1), Κουτσούμπας 5, Νεοφύτου 4 (1), Αρβανιτίδης 8, Καλτσής 10, Βρεττός 8, Παπαδόπουλος 8.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μπιτζάνης): Παπαζαφειρόπουλος, Σταύρου 2, Βασιλάκος 7 (1), Καραμπάς 9, Γαλάνης 6, Δημητριάδης 14 (1), Κωτούλας 11, Μπίνας 10, Καρακίτσος 5, Κορώνης, Γιαννάκης 5.

Κουκουβάουνες - ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 67 - 59 (30-25)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ
(Κουκλάκης): Βογιατζόγλου 5, Φωτιτζόγλου 11 (2), Γιώτης 8, Κόκκαλης 6, Παπαβασιλείου 9 (2), Γραμμένος 16 (1), Τσενές, Φωτής 8, Ράλλιος.
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ (Σεντούκας): Χρόνης 4, Αποστολίδης 4, Παπαδρόσου 1, Χριστόπουλος 3 (1), Τριγάζης 8, Ομπιτάια 2, Λούλας 15, Σιαμήτρος 6, Ντυφαντής 16.

Βριλήσσια - Σπάτα 80 - 64 (40-21)
Διαιτητές:
Ιατρού - Δημητριάδης.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος 11, Ζαρμπούτης 7 (1), Τριανταφύλλης 7 (1), Χρυσάγης Ι. 9 (2), Νταούντ 20 (3), Χρυσάγης Γ. 14 (1), Ρήγος 5 (1), Κολιόπουλος 3, Καραγιάννης 2, Σακελλαριάδης.
ΣΠΑΤΑ (Σωτηριάδης): Καββαδάς 6, Πολυχρόνης 7, Περγαντής 18, Γιαννακόπουλος 16, Παπαχρήστου 1, Μπάτας 8 (1), Παπαευσταθίου 5 (1), Τζούρας 3, Λέππας, Λεντάρης, Αντωνάκος.

Καρέας - Θρακομακεδονες 73 - 66 (40-27)
ΚΑΡΕΑΣ
(Σούφλας): Νικολόης 1, Παπαδόπουλος 3 (1), Χατζημωράκης 8 (2), Ορφανός 5, Ζαβαράμ, Μαλούκος 6, Πρασσάς 10, Γκόφας Γρ. 7, Γκόφας Γεωρ. 11, Ντουμάνης 15 (1), Σίσκος 7.
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Δαμιανίδης): Φώσκολος 8, Σιώρας 11 (2), Φίλντισης 5, Αγγελόπουλος 6, Μπαλτάς 11, Ρεντίφης 18, Καρτάνος Π 7 (2).

Η Βαθμολογία (Σε 8 αγ.): Απόλλων 15, Καρέας 15, Γ.Σ. Χαλανδρίου 14, Φίλιππος 14, Ερμής Μελισσίων 14, Κουκουβάουνες12, ΑΟΚ Χαλάνδρι 12, ΕΦΟΑ-Σπ. Λούης 12, Θρακομακεδόνες12, Δάφνη Δαφνίου 12, Κερατέα 11, ΠκΑΟ Άμιλλα 11, Βριλήσσια 10, Περισσός 10, Ν. Ιωνία 10, Σπάτα 8

Η επόμενη αγωνιστική (9η 2/12): ΑΟΚ Χαλάνδρι - Φίλιππος, Πκαο Άμιλλα -Απόλλων, Κερατέα - Βριλήσσια, Ερμής Μελισσίων - Καρέας, Σπάτα -Κουκουβάουνες, Ν. Ιωνία - Περισσός, Θρακομακεδόνες - Δάφνη Δαφνίου, ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης - Γ.Σ. Χαλανδρίου



- Σημείωση: Τα φύλλα αγώνα είναι τα επίσημα, έτσι όπως τα στέλνει το γραφείο Τύπου της ΕΣΚΑ.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο