ΕΣΚΑΝΑ 16η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 04/02/2011 (12:15) Εν. Ν. Περάμου Μεγάρων - Ικαρος Ακαδημία 67-82 (40-35) Διαιτητές: Ντζαμάρας - Κυριακόπουλος Εν. Ν. Περάμου Μεγάρων (Μαρίνος): Προσελέντης 22 (2),
ΕΣΚΑΝΑ 16η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
04/02/2011 (12:15)

Εν. Ν. Περάμου Μεγάρων - Ικαρος Ακαδημία 67-82 (40-35)
Διαιτητές
: Ντζαμάρας - Κυριακόπουλος
Εν. Ν. Περάμου Μεγάρων (Μαρίνος): Προσελέντης 22 (2), Χρυσούλης 2, Σούρδης, Μαργώνης 5, Ανθρακόπουλος 25 (2), Τσέλιος 2, Μουστόπουλος 5, Σκαρβέλας 6 (2).
Ικαρος /Ακαδημία (Ζιάγκος): Ντεροχονεσιάν 3, Γκανιάτσας 2, Μακρυδήμας 3, Αντωνομανωλάκης, Λύτρας 13 (2), Πιτροπάκης 2, Αναστασόπουλος 19 (2), Τζιάλας 16, Σπανογιάννης, Λοϊζίδης 24 (6), Παπαδάκος.  

Βουλιαγμένη - Ευρυάλη 87-78 (39-37)
Διαιτητές
: Νανούρης - Λάτσης
Βουλιαγμένη (Αλεξόπουλος): Μαγγωνάκης 22 (2), Νικολάκης, Τσιλιβάκος, Αναστόπουλος 2, Βουρβούλιας 2, Μπέτας 10, Γιαννούλης 17, Φωτόπουλος 22, Καλούδης Π. 4, Καλούδης Ν. 3 (1), Ναθαναήλ 5.
Ευρυάλη (Σίμος - Φελεκίδης): Σταμάτης 8 (2), Δαγτζής 2, Καμπούρης 18 (2), Βαφειάδης 2, Γκονουλού 3 (1), Βατιμπέλας, Τσιούμας 29 (3), Μαγγιώρος, Μήτσου 7, Δημητρακόπουλος 9 (1), Σκουλούδης.  

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Ταταύλα 35-65 (17-42)
Διαιτητές
: Γαρίνη - Κλαδιανός
Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Ρέπας): Μανωλαράκης, Σταυριανόπουλος 4, Τζιμουράγκας 9, Σιγάλας 4, Πετρογεωργάκης 4, Γόντικας 2, Στεφανής 6, Καραϊσκάκης 1, Τσίτσος 3, Παπαδόπουλος 2, Τσάγκας, Πετρογεωργάκης.
Ταταύλα (Βρεττός - Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 5 (1), Πανόπουλος, Χατζόγλου 2, Αγγελόπουλος, Μαραγκόπουλος 22 (1), Δελής 10 (2), Διαμαντής 8, Κακαβάνος, Καναρίδης, Παχής 18 (1), Βασιλόπουλος.  

Έσπερος - ΑΟΝΑ 69-49 (40-26)
Διαιτητές
: Βίλλιας - Γεώργου
Εσπερος (Καβάσιλας): Πυλαρινός, Μπακάλης 16 (3), Παπαδημητρίου Χ., Πανόπουλος 13 (3), Στασινόπουλος, Μιχαλάς 6, Καπώνης, Παντελάκης 9, Μανσαράι 18 (2), Ηλιόπουλος 4, Γραμματικός 3 (1).
ΑΟΝΑ (Γκαναβίας - Χαρεράς): Κουνένης 2, Παγώνης 16 (1), Αγραφιώτης, Παπαδόπουλος 19 (1), Ξεπαπαδάκης, Ψυχογιός 6, Κουγιούφας 6, Παπαδημητρίου Γ., Χατζηρόδος, Παρασκευόπουλος.  

Ιάσωνας Νικ. - Αετός Καλλ. 76-79 (40-33)
Διαιτητές: Στρέμπας - Κιουλάφας
Ιάσωνας Νικ. (Παύλος - Παπαδημητρόπουλος): Μπάγιας, Κοτρότσος, Λαυρέντζος 9, Σταυριδάκης 4 (1), Κογιόνης 6, Μιχάλης 32 (2), Αθηναίος 16 (3), Μυστεγνιώτης, Ρουσσάκης, Μεντής 6 (2), Διαθεσόπουλος 3, Πασχαλινόπουλος.
Αετός Καλλ. (Σκληρός - Σαββούρδος): Μυλωνάς 18 (3), Χατζηγικουμής 13 (3), Τριάντης, Σταυρακόπουλος, Κελέσης 8, Γκιουλιστάνης, Χαλκιαδάκης 3 (1), Γκιοβάσο 15 (2), Μπάρδης, Κοντός, Τρούπης 2, Καραγιάννης 20 (1).  

Θεμιστοκλής - Βάρη 70-42 (35-25)
Διαιτητές
: Γαρδέλης - Μαυρέλης
Θεμιστοκλής (Μελέτης - Παπαδόπουλος): Βαρδάλος 3, Μάρας, Δοροβίτσας 6, Ρένεσης 5 (1), Κουτσουβάς 18 (2), Αξιώτης 2, Αποστόλου 9 (1), Μαστρογιάννης 8, Νερομυλιώτης, Βενετσάνος, Τρυφωνόπουλος 19.
ΟΚΕ (Καραχάλιος - Μπαλάφας): Παπαχριστοδούλου 4, Στεφάνου 9 (2), Αντωνάρας 10, Βογιατζής Λ. 8, Πατάλας 5 (1), Ρεντούμης 2, Βογιατζής Ε. 3, Βογιατζής Γ., Παπανικολάου, Ντόμαλης 1.  

Πανιώνιος - ΝΕ Μεγαρίδος 66-49 (38-33)
Διαιτητές
: Γερουλάνος - Καρότσης
Πανιώνιος (Δεγαΐτας - Καψοκέφαλος): Φρατζής 17, Κόκαλης 6, Γεωργιάδης, Αλεξόπουλος 6 (2), Βλάχος 6, Καπέτσης 2, Παχής 4, Παπαζαφειρόπουλος 7, Μούστα 13, Πέτσας 2, Μελισσουργός 3 (1), Πετρόπουλος.
ΝΕ Μεγαρίδος (Τσακίρης - Μαργέτης): Υφαντής, Κόντση 2, Θεοδωρικάκος 4, Γιαννακής, Τσολάκος 3, Μαζιώτης 11 (2), Κουλουριώτη 2, Παπαδόπουλος 9, Κορώσης, Θεοδόσης 16 (1).  

Τερψιθέα - Βάρη 52-60 (25-35)
Διαιτητές
: Ζακεστίδης - Δελαγραμμάτικας
Τερψιθέα (Λαμπρόπουλος - Ζλάτης): Αποστολάκης, Βλουτής 7 (1), Γιαχαλής 6, Χιουτακάκος 10, Σταυρόπουλος, Χατζηδάκης 2, Αρώνης, Μουκοβίνας 8 (1), Λουλουδάκης 2, Ψιακής 3, Μπουγάτσος 4, Γεωργούτσος 10.
Βάρη (Παγίδας): Βιδάκης 12 (3), Τζουμάνης 9 (1), Παπακωνσταντίνου 19 (4), Παπασταματίου 11 (1), Ασπράς 4, Παπαγεωργίου, Γιαλπάς 5. 

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες): Ευρυάλη 26, Βουλιαγμένη 26, Τερψιθέα Γλυφάδα 25, ΑΟΝΑ 23, Ίκαρος Ακαδημία 23, Ένωση Περάμου Μεγάρων 23, Έσπερος 23, Ταταύλα 22, Ιάσωνας Νικαίας 22, Θεμιστοκλής 22, ΝΕ Μεγαρίδας 21, Βάρη 21, Αετός Καλ. 21, ΟΚΕ 20, Αστέρας Αγ. Δημητρίου 14.
*Η Βάρη έχει ένα μηδενισμό  

Η επόμενη αγωνιστική (10/02): ΑΟΝΑ - Ένωση Ν. Περάμου/Μεγάρων,  Ίκαρος/Ακαδημία - Θεμιστοκλής, ΟΚΕ - Τερψιθέα, Βάρη - Βουλιαγμένη, Ευρυάλη - Αστέρας Αγ. Δημ., Ταταύλα - Πανιώνιος νέοι, ΝΕ Μεγαρίδος - Ιάσωνας Νικ., Αετός Καλλ. - Έσπερος.  
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο