ΕΣΚΑΝΑ 18η αγωνιστική

Της Σοφίας Ράμμου 18/02/2011 (09:50) Θεμιστοκλής - ΑΟΝΑ 47-57 (24-28) Διαιτητές: Φασόλης - Καρότσης Θεμιστοκλής (Μελέτης - Παπαδόπουλος): Βαρδάλος 7 (1), Δοροβίτσας 6, Ρένεσης 7, Κουτ...
ΕΣΚΑΝΑ 18η αγωνιστική
Της Σοφίας Ράμμου
18/02/2011 (09:50)

Θεμιστοκλής - ΑΟΝΑ 47-57 (24-28)
Διαιτητές
: Φασόλης - Καρότσης
Θεμιστοκλής (Μελέτης - Παπαδόπουλος): Βαρδάλος 7 (1), Δοροβίτσας 6, Ρένεσης 7, Κουτσουβάς 20 (1), Αξιώτης, Αποστόλου 7, Μαστρογιάννης, Τσελεπίδης.
ΑΟΝΑ (Γκαναβίας - Χαρεράς): Παγώνης 21 (3), Χριστοδουλόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Τσεπαπαδάκης 1, Ψυχογιός 9 (1), Κουγιούφας, Παπαδημητρίου Τ. 4, Χατζηρόδος 6, Τσώκος 10, Παρασκευόπουλος 4.  

Τερψιθέα - Ίκαρος Ακαδημία 57-72 (18-37)
Διαιτητές
: Νανούρης - Βίλιας
Τερψιθέα (Λαμπρόπουλος - Ζλάτης): Αποστολάκης, Βλουτής 9, Γιαχαλής, Χιουτακάκος 14 (1), Σταυρόπουλος 12 (2), Χατζηδάκης 2, Μουκοβίνας 3 (1), Λουλουδάκης 3, Γεωργούτσος 7, Μπουγάτσος 2, Τζίμης 5.
Ικαρος/Ακαδημία (Ζιάγκος): Ντεροχονεσιάν 7, Γκανιάτσας 7 (1), Μακρυδήμας 10 (2), Λύτρας 7 (1), Πιτροπάκης 5 (1), Αναστασόπουλος 10 (2), Τζιάλας 5, Σπανογιάννης 2, Λοϊζίδης 12, Μπαλαούρας 7 (1).  

Βουλιαγμένη - ΟΚΕ 81-40 (41-31)
Διαιτητές
: Σιώκας - Δελλαγραμμάτικας
Βουλιαγμένη (Αλεξόπουλος): Νικολάκης 7, Μαγγωνάκης 10, Τσιλιβάκος, Αναστόπουλος 9, Βουρβούλιας 6, Μπέτας 10, Γιαννούλης 10, Φωτόπουλος 11, Καλούδης Π. 6, Καλούδης Ν., Ναθαναήλ 12.
ΟΚΕ (Καραχάλιος - Μπαλάφας): Στεφάνου 3, Βογιατζής Λ. 3, Πατάλας, Ρεντούμης 7 (1), Καρράς 16 (1), Βογιατζής Ε., Παπανικολάου 1, Νικολόπουλος, Ντόμαλης 10.  

Αστέρας Αγ. Δημ. - Βάρη 62-66 (24-29)
Διαιτητές
: Παπαφωτίου - Μαυρέλης
Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Ρέππας): Τσίτσος 2, Σιγάλας 6, Κλάδης 10, Αναστασάκης 3 (1), Τζημουράκας 3, Γόντικας 10, Στεφανής 22 (2), Καραϊσκάκης 2, Πετρογεωργάκης Ε. 4, Παπαδόπουλος, Τσαγκάς.
Βάρη (Παγίδας): Βιδάκης 24 (4), Τζουμάνης 13 (1), Παπακωνσταντίνου 14 (1), Ασπράς 1, Γύφτος, Παπαγεωργίου 2, Κατσιούλης, Ιερωνυμάκης, Γιαλπάς 10 (1), Ανεμοδουράς 2.  

Πανιώνιος Νέοι - Ευρυάλη 48-51 (29-24)
Διαιτητές
: Κυριακόπουλος - Κλαδιανός
Πανιώνιος Νεοι (Δεγαΐτας - Γάσπαρης): Φρατζής 11 (1), Σμυρλής 5 (1), Μπελίτσης, Τσούρτος, Παχής 6, Παπαζαφειρόπουλος 17 (1), Γεωργόπουλος 2, Μούστα 1, Πέτσας 6 (1).
Ευρυάλη (Σίμος - Φελεκίδης): Κασβής, Δαγτζής 4, Μερτύρης 6, Καμπούρης 11 (1), Βαφειάδης 4, Γκονουλού , Βατιμπέλας 5, Τσιούμας 4, Μαγγιώρος 3, Μήτσου 8 (1), Τάγκαλος 3 (1), Σκουλούδης 3.  

Ιάσωνας Νικ. - Ταταύλα 86-65 (43-33)
Διαιτητές
: Ουσταμπασίδης - Γαρδέλης
Ιάσωνας Νικ. (Παύλος - Παπαδημητρόπουλος): Κοτρότσος 4, Σταυριδάκης 10 (2), Μιχάλης 13 (1), Αθηναίος 28 (1), Μυστεγνιώτης, Ρουσσάκης 11, Μεντής 6, Διαθεσόπουλος 2, Λαυρέντζος 12 (2), Κογιώνης, Μαρκάκης, Πασχαλινόπουλος.
Ταταύλα (Βρεττός - Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 1, Πανόπουλος, Χατζόγλου, Φαλιάγκας, Καναρίδης, Αγγελόπουλος 5 (1), Μαραγκόπουλος 21 (1), Δελής 13, Διαμαντής 14 (2), Κακαβάνος 2, Παχής, Βασιλόπουλος 9 (3).  

Αετός Καλ. - ΝΕ Μεγαρίδος 71-63 (32-34)
Διαιτητές
: Μέλης - Φραγκιαδάκης
Αετός (Σκληρός - Σαββούρδος): Μυλωνάς 2, Χατζηγιακουμής 12 (1), Τριάντης, Σταυρακόπουλος 8, Κελέσης 2, Γκιουλιστάνης, Χαλκιαδάκης, Γκιοβάϊσο 22 (1), Μπάρδης 9, Κοντός, Τρουπής, Καραγιαννίδης 16.
ΝΕ Μεγαρίδος (Τσακίρης - Μαργέτης): Υφαντής, Κόντση 2, Θεοδωρικάκος 8 (2), Γιαννακής 13 (1), Τσολιάκος, Μαζιώτης 6, Κουλουριώτης 15 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Θεοδόσης 14 (2).  

Εν. Περάμου Μεγάρων - Εσπερος 82-60 (39-29)
Διαιτητές
: Στρέμπας - Λάτσης
Εν. Ν. Περάμου Μεγάρων (Βουκουβαλίδης - Στρατήγης): Προσελέντης 17 (4), Χρυσούλης 6, Σούρδης 5 (1), Μαργώνης 3, Κολοβός 5, Ανθρακόπουλος 11, Τσέλιος 2, Μουστόπουλος 4, Σκαρβέλας 11 (1), Τουμπανιάρης 9, Καραΐσκος 9 (3).
Έσπερος (Καβάσιλας): Πυλαρινός, Μπακάλης 10 (2), Πανόπουλος 9, Μιχαλάς 5 (1), Καπώνης 3, Πλακογιαννάκης 13 (1), Παντελάκης 8, Μανσαράι 10, Στασινόπουλος 2, Πυλαρινός, Ηλιόπουλος, Γραμματικός.  

Η βαθμολογία: Βουλιαγμένη 30, Τερψιθέα Γλυφάδα 27, Ίκαρος Ακαδημία 27, ΑΟΝΑ 27, Ευρυάλη 26, ΝΕ Μεγαρίδος 26, Ένωση Ν. Περάμου-Μεγάρων 26, Αετός Καλλ. 25, Έσπερος 25, Ιάσωνας Νικ. 25, Βάρη 24, Θεμιστοκλής 24, Ταταύλα 23, ΟΚΕ 23, Αστέρας Αγ. Δημ. 17.

Η επόμενη αγωνιστική (24/02)
: ΑΟΝΑ - Τερψιθέα, Ίκαρος Ακαδημία - Βουλιαγμένη, ΟΚΕ -Αστέρας Αγ. Δημ., Βάρη - Πανιώνιος νέοι, Ευρυάλη - Ιάσωνας Νικ., Ταταύλα - Αετός Καλλ., Έσπερος - ΝΕ Μεγαρίδος, Εν. Περάμου Μεγάρων - Θεμιστοκλής.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο