Ανατροπή και νίκη γα Εφές

Της Νίκης Βασιλείου 14/11/2010 (17:19) Με σερί στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Εφές Πίλσεν κατάφερε να "γυρίσει" την αναμέτρηση με την Γαλατασαραϊ και να πάρει τη νίκη με 78-73. Η αντί...
Της Νίκης Βασιλείου
14/11/2010 (17:19)

Με σερί στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Εφές Πίλσεν κατάφερε να "γυρίσει" την αναμέτρηση με την Γαλατασαραϊ και να πάρει τη νίκη με 78-73. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στην THYEuroleague αν και βρίσκονταν πίσω στο σκορ, στο τέταρτο δεκάλεπτο έτρεξε ένα επί μέρους σκορ 24-11 και κατάφερε να ανατρέψει το στάτους κβο του αγώνα.
Κορυφαίος ήταν ο Σινάν Γκιουλέρ με 14 πόντους, ενώ ο Ρακόσεβιτς σταμάτησε στους 23.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 38-37, 54-62, 78-73.
ΕΦΕΣ ΠΙΛΣΕΝ (Περάσοβιτς): Θόρντον 8, Γκονλούμ 13, Ρακότσεβιτς 13, Αρσλάν 4, Ρόμπερτς, Γκιουλέρ 14, Νάχμπαρ 8, Βισνιέφσκι 2, Ντάντλεϊ 6.
ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ (Μαχμούτι): Κούρτογλου 19, Σιπ 16, Τοπάλογλου 7, Ράντσικ 10, Μπούκερ 8, Σούμπερτ, Ασίκ 5, Άντριτς 2.