Απτόητη η ΑΕΚ

Του Γιώργου Νικολάου 21/11/2010 (18:08) To μπαράζ αγώνων δεν πτοεί την ΑΕΚ Στοκχόλμης. Η ομογενειακή ομάδα επικράτησε σήμερα 77-70 της Κάρλσταντ στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορ
Του Γιώργου Νικολάου
21/11/2010 (18:08)

To μπαράζ αγώνων δεν πτοεί την ΑΕΚ Στοκχόλμης. Η ομογενειακή ομάδα επικράτησε σήμερα 77-70 της Κάρλσταντ στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Σουηδίας. Είναι χαρακτηριστικό ότι η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ, με 35-26 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με εντυπωσιακό επί μέρους σερί 32-9 στην τρίτη περίοδο, πέρασε μπροστά 58-44!
Αυτό το ξέσπασμα αποδείχθηκε αρκετό για να "κλειδώσει" τη νίκη. Πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ ήταν ο Ντνιόνε με 27 πόντους.