Νέα ήττα για Ρεάλ

Της Νίκης Βασιλείου 28/11/2010 (16:15) Η άσχημη πορεία της Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζεται στο ισπανικό πρωτάθλημα αφού γνώρισε νέα ήττα - σοκ, αυτή τη φορά με 70-59 από την Γκραν Κα...
Της Νίκης Βασιλείου
28/11/2010 (16:15)

Η άσχημη πορεία της Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζεται στο ισπανικό πρωτάθλημα αφού γνώρισε νέα ήττα - σοκ, αυτή τη φορά με 70-59 από την Γκραν Κανάρια. Ο Κώστας Βασιλειάδης με ένα προσωπικό σερί στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης σφράγισε τη μεγάλη νίκη της Μπιλμπάο στην έδρα της Γρανάδα.

Γκραν Κανάρια - Ρεάλ Μαδρίτης

Νέα ήττα -  σοκ στο ισπανικό πρωτάθλημα υπέστη η Ρεάλ, αυτή τη φορά στις Κανάριες Νήσους με 70-59. Η "Βασίλισσα" αν και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ, στο τελευταίο δεκάλεπτο έπαθε μπλακ- αουτ δεν μπόρεσε να κρατήσει την υπερ της διαφορά και γνώρισε την ήττα. Δύο παίκτες που πέρυσι αγωνίζονταν στην Ελλάδα, ο Τορίν Γκριν, με 15 πόντους και ο Μάικ Μπράμος, με 11 ήταν οι κορυφαίοι των νικητών. Η "βασίλισσα", είχε πρώτους σκόρερ με 13 τους Φελίπε Ρέγες και Κλέι Τάκερ.

Γρανάδα - Μπιλμπάο

Η Μπιλμπάο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Βασιλειάδη που πέτυχε 14 πόντους κέρδισε 77-75 τη Γρανάδα. Ο Έλληνας φόργουορντ είχε 1/2 βολές στο φινάλε και έκλεισε τη νίκη των Βάσκων. Ενώ ο Δημήτρης Μαυροειδής σε 20 λεπτά είχε 2 πόντους (1/3 δίποντα) και 4 ριμπάουντ .

Η Μπαρτσελόνα κέρδισε άνετα με 70-57 τη Μανρέσα στην έδρα της με πρώτο σκόρερ τον Τζο Ίνγκλες με 21 πόντους.