ΜΠΕΝΕΤΟΝ - ΠΑΟΚ 77-69

21/12/2010 (22:32) Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Eurocup, μετά την ήττα του από τη Μπενετόν με 77-69. Ο "δικέφαλος του Βορρά" γνώριζε ότι το έργο τ...
21/12/2010 (22:32)

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Eurocup, μετά την ήττα του από τη Μπενετόν με 77-69. Ο "δικέφαλος του Βορρά" γνώριζε ότι το έργο του ήταν δύσκολο, παρόλα αυτά πάλεψε το αποψινό ματς κόντρα στην ιταλική ομάδα, όμως δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα προβλήματα των τραυματισμών και να διεκδικήσει ως το φινάλε τις ελπίδες του.
Η Μπενετόν πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον ΠΑΟΚ όμως να "παλεύει" και να "κυνηγάει" την ανατροπή, αφού είναι χαρακτηριστικό πως ακόμα και στο τέλος της τρίτης περιόδου βρισκόταν μόλις ένα καλάθι πίσω στο σκορ.

Στην τέταρτη περίοδο όμως, η Μπενετόν πάτησε το... γκάζι και "μίλησε" στις κρίσιμες στιγμές, έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, με τον ΠΑΟΚ να είναι "προδωμένος" από τις δυνάμεις του, αφού οι τραυματισμοί δεν του επέτρεψαν να δείξει το καλύτερο αγωνιστικό του πρόσωπο.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 38-37, 55-53, 77-69.
ΜΠΕΝΕΤΟΝ (Ρέπεσα): Σμιθ 11 (1), Μάρκοβιτς 7 (1), Μπουλέρι 3 (1), Μοτσεγιούνας 16, Κατσαρόλο 2, Τζεντίλε 10 (2), Πέριτς 14, Βοτζεγιέφσκι 8, Μπρουνέρ 6, Τούλσον.
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μάρσαλ 18, Αποστολίδης 5 (1), Δέδας, Γκρέι 18 (3), Παπαδόπουλος 14, Γιαννακίδης 5 (1), Καλλές, Γκετσέφσκι 9, Καλαμπάκας.