Βάρεσε... Μπιέλα

Του Φώτη Δουκάκη 06/02/2011 (16:48) Η Μπιέλα έκανε την έκπληξη, κερδίζοντας την Αρμάνι μέσα στην έδρα της με 95-90. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους και προηγήθη...
Του Φώτη Δουκάκη
06/02/2011 (16:48)

Η Μπιέλα έκανε την έκπληξη, κερδίζοντας την Αρμάνι μέσα στην έδρα της με 95-90. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους και προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 32-14, κάτι που τους επέτρεψε να ελέγξουν το υπόλοιπο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά η Αρμάνι πλησίασε στο σκορ αλλά ήταν πολύ αργά. Ο Έντγκαρ Σόσα πέτυχε 23 πόντους με 5/6 τρίποντα και ήταν ο καλύτερος για τους νικητές. Για τους γηπεδούχους ο Λιν Γκριρ είχε 18 πόντους.

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Μαντσινέλι 17 (1), Πεσέροφ 17 (3), Μασιούλις 7 (1), Μορντέντε 6 (1), Τζάαμπερ 6 (1), Ρόκα Μέισον 6, Μέγι , Γκριρ 18 (3), Πετραβίτσιους, Γκανέτο 4, Χόκινς 9.
ΜΠΙΕΛΑ: Σλότερ 7 (1), Σοράνια 13, Μοραστσίνι 2, Σόσα 23 (5), Σάτον 9, Κουτσαρόλο 6, Βιτζιάνο 17 (1), Σάλιερς 15 (3), Γιούρακ 3.