Το 6ο Τουρνουά Μπάσκετ διοργανώνει ο Ιωνικός Νίκαιας! (pic)

Ο Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας ανακοίνωσε την διοργάνωση του 6ου Τουρνουά Μπάσκετ, ενός τουρνουά που έχει γίνει πια θεσμός στα μπασκετικά δρώμενα και αποτελεί πόλο έλξης για τις ομάδες.
Το 6ο Τουρνουά Μπάσκετ διοργανώνει ο Ιωνικός Νίκαιας! (pic)

 Ο Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας ανακοίνωσε την διοργάνωση του 6ου Τουρνουά Μπάσκετ, ενός τουρνουά που έχει γίνει πια θεσμός στα μπασκετικά δρώμενα και αποτελεί πόλο έλξης για τις ομάδες.

  Στο τουρνουά αυτό θα συμμετάσχουν κάποιες από τις καλύτερες ομάδες της Αττικής σε επίπεδο ακαδημιών, με περισσότερους από 500 αθλητές, σε ένα οργανωμένο και πετυχημένο τουρνουά, με τα παιχνίδια του να φιλοξενούνται στην έδρα του Ιωνικού Νικαίας, στον “Πλάτωνα”. Σκοπός του τουρνουά, είναι να απολαμβάνουν τα παιδιά την χαρά του παιχνιδιού, αναπτύσσοντας αρχές όπως η ευγενής άμιλλα και ο υγιής ανταγωνισμός, με αθλητικό πνεύμα και αγάπη για το άθλημα.

   Στόχος του τουρνουά, είναι η καλλιέργεια του αθλητικού πνεύματος, ώστε από τις ακαδημίες να βγαίνουν κυρίως καλοί φίλαθλοι και όσο το δυνατό καλύτεροι αθλητές, για να είναι πάντα κοντά στο άθλημα που όλοι αγαπάμε.

Σύνθημα του τουρνουά είναι "ΔΩΣΕ ΠΑΣΑ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ".

Τέλος από την πλευρά του ο Ιωνικός καλεί τον κόσμο και τους αθλητές να βοηθήσουν τις ομάδες τους ενώ εύχεται καλή επιτυχία σε όλους.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: 2000-2001    
 
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
 
Ιωνικός Νίκαιας
Ίκαρος Καλλιθέας
Παλαιό Φάληρο
Α.Ο Μίλωνας
Α.Ε. Νέας Κηφισιάς

     ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ     

A΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

Ημερομηνία           Ώρα     Ομάδα                       Ομάδα

29/04 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΜΙΛΩΝΑΣ
29/04 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Ρεπό: Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 11:00 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ

Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

14/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ
14/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Ρεπό: ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
21/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Ρεπό: ΜΙΛΩΝΑΣ

28/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
28/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ

Ρεπό: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ


Γ.Σ. Κρόνος
Φάρος Κερατσινίου
Δραπετσώνα
Αγία Παρασκευή

     ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ       ΩΡΑ    ΟΜΑΔΑ           ΟΜΑΔΑ

29/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:00 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
29/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 13:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:30 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 14:00 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

14/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
14/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 13:30 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: 2002-2003

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ιωνικός Νίκαιας
Ίκαρος ΚαλλιθέαςΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Παλαιό Φάληρο
Α.Ο. Μίλωνας
Α.Ε. Νέας Κηφισιάς

     ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

A΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ       ΩΡΑ   ΟΜΑΔΑ                      ΟΜΑΔΑ
30/04 ΠΛΑΤΩΝΑΣ  09:00 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΜΙΛΩΝΑΣ
05/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ   21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Ρεπό: Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

07/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
08/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 21:30 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ

Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

13/05 ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ
13/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 11:00 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Ρεπό: ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

20/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 11:00 Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
20/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Ρεπό: ΜΙΛΩΝΑΣ

27/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
27/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ

Ρεπό: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ


Γ.Σ. Κρόνος
Φάρος Κερατσινίου
Δραπετσώνα
Αγία Παρασκευή

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ       ΩΡΑ   ΟΜΑΔΑ            ΟΜΑΔΑ
30/04 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:00 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
30/04 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 13:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

07/05 ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ 09:00 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
07/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 13:00 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

13/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 12:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
13/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 14:00 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: 2005-2006

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

A΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ      ΩΡΑ     ΟΜΑΔΑ                ΟΜΑΔΑ
06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
06/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
07/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

13/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
13/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
14/05ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

20/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
20/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
21/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

27/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
27/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
28/05 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

03/06 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
03/06 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 10:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
04/06 ΠΛΑΤΩΝΑΣ 09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

 

 

 

 



ΣΧΟΛΙΑ

Betarades
Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο