LUAVI header ad

Κύπελλο Γυναικών: Εύκολα Πανιώνιος και Αθηναϊκός

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους για τη νέα σεζόν ο Πανιώνιος και ο Αθηναϊκός που επικράτησαν Εύνικου και του Άργους Δαναών, την ώρα που έφυγαν με το διπλό και την πρόκριση η Πυλαία και ο Πανσερραϊκός.
Κύπελλο Γυναικών: Εύκολα Πανιώνιος και Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου:

ΑΟ Άργους Δαναοί – Αθηναϊκός 43-68
Πανιώνιος – Εύνικος 68-47
Φοίνικας Π. – Αγ.Παρασκευή 44-51
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αετός Καλλιθέας 68-34
17.00 Αιγέας Χίου – Πρωτέας Βούλας 55-89

 

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΥΝΙΚΟΣ 68-47
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Γαρινή
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-33, 53-43, 68-47
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κάραλη 5, Γεροστεργίου 18(4), Ταντουρόφσκα 10(1), Σουλτανη 8,Ρετζεμπερη 11, Σιγάλα 6, Αξιοπούλου 10, Παύλου.
Εύνικος (Αντωνοπουλος – Μουζάκης): Παπαδοπούλου 3(1), Μοίρα 6, Ισκιόγλου 6, Τσέρου 12(1), Πετράκη 5(1), Θεοδωρομανωλάκη 16(3), Μετάι, Σκαματζούρα, Δρακοπούλου.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 44-51
Διαιτητές: Σιδέρης-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 11-18,18-32,29-45,44-51
Φοίνικας Πειραιά (Αραπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη, Ξεπαπαδέα, Δανδουλάκη Αλ., Βράκα 12(1), Καψοκολη 2, Κουταλιανου 1, Οικονομόπουλου 5(1),Μαγγίνα 14, Δανδουλακη Μαρ. 10.
Αγία Παρασκευή (Γκουζίνη): Κασδαγλή 2, Στούπα 13(1), Σιγιέργη 5, Κοντογιάννη 4(1), Γρίσπου 17, Παπαντώνη, Πετυχάκη 8, Κριμιτζά 2, Κορμπου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου:

Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός 54-60
Πιερικός ΑρχέλαοςΑΕ Πυλαίας 63-76
Απόλλων Καλ.– Άρης 41-66
Πανόραμα – Παναθλητικός 45-69
Ηρακλής – Αναγέννηση ΝΡ 50-46
ΜΕΝΤ – Ασπίς Ξάνθης 47-49

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ –  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 54-60
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 14-14, 28-38, 42-44, 54-60
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Μοδέα 13, Λιάσκου 9(1), Μιχαηλίδου 6, Πατούνη 11(1), Κουτσουνούρη 15, Κλεισιάρη.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 11(1), Γαϊτάνη 14(3), Τσάντα 6, Μπακιρτζίδου 11, Θανοπούλου 5(1), Πελτέκη 11, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Δαμιανάκου, Κεφαλά, Βάννα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 63-76
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-35, 52-55, 63-76
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 2, Κογκετσίδου 2, Κολέογλου 16(3), Μάντσου 12(2), Καρανικόλα 2, Μάντη, Δημολιού, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 16(1), Καρατάσιου 12(1), Παπαζιώγα, Καζαναράκη 1.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 1, Αντωνιάδου 18(3), Αρσένογλου 3(1), Γράψα 12(1), Λάλου 19, Τζιαμπάζη 3(1), Πετρίδου 9(1), Παπαρδέλα 2, Πουλάκη, Δεληγιάννη 10.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  – ΑΡΗΣ 41-66
Διαιτητές: Καντερές-Κωνής
Δεκάλεπτα: 13-20, 20-33, 33-51, 41-66
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 3, Σιφναίου 6 , Παλάνη 7(1), Φλώρου 4, Ιγγλέζου 7(1), Διαμαντίδου 5, Καϊμακτσή 9(1), Μαϊδάτση, Τσιπίδου.
Άρης (Συρόπουλος): Μαρίνη 14(2), Παπαϊωάννου 7, Τσαμπούρη 8(2), Λυκίδου, Νταουντάκη, Ευσταθίου, Σλούκα 22(1), Βεντούρα 4, Κουλιού 2, Νάστου 9 , Λαζαρίδου, Δροσούνη.

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 45-69
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 4-20, 16-31, 31-46, 45-69
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 12(4), Αραμπατζή 4, Νάκη, Καζαντζή Σ. 9(1), Σιακαβάρα, Σταματιάδου 8, Αβραμίδου 2, Δαιμονάκου 7, Βασλαματζή 3, Χατζηθεοδώρου.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 13, Σταμπή 2, Γιαννοπούλου 7, Μπαξεβάνου 3(1), Τράντα 14, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 5(1), Βαντσιούρη 4, Καραμπατζάκη 17(1), Σιδηροπούλου 2, Αντωνίου Ι.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 50-46
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 19-18, 26-31, 37-35, 50-46
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τζίκου 9, Κλιματσάκη 10(1), Παγκαλίδου, Σακουλάκη 10(1), Γιαννούδη 10, Πετρίδου, Μαργαρίτη, Βασιλειάδου 11(1), Θωμά. 
Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μπαλλά 3, Κωστανάκη 15(2), Σουλιώτη, Τσαλή 4, Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 9, Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 7(1), Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 2.

ΜΕΝΤ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 47-49
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Τοπαλίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 14-10, 32-28, 35-41, 47-49
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 19(1), Θώμογλου 2, Φίλιου, Κουλακιώτη 2, Γιαννουσίου 6, Μπερμπέρη, Τζιότζιου 12(1), Μπουντούκα 4, Αβρονιδάκη 2. 
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 2, Καραλίδου Σ. 11(1), Μεχμέτ-Ουστά 2, Μαμαλίγκατζη 9(1),  Καραλή 2, Αντώνογλου 2, Πετρίδου 2, Μωυσένκου, Σουλιώτη 6, Καραλίδου Β. 3(1), Χαλκίδου 4, Καρακώστα 6.

Αιγέας Χίου – Πρωτέας Βούλας 55-89
Διαιτητές: Χουγιάζος-Κωτσακόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-13, 29-41, 44-65, 55-89
ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας) Λοίζου3(1), Δάνδουλα, Καρατζάνου 4, Ζαννάρα, Παπαδοπούλου 8, Τόσκα 14(1), Φιλλιπάκη 1, Κοματσιούλη 11(3), Μπαμπικέρ 4, Γιασεμή 7(1), Κρουσουλούδη 2, Άγκο.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης) Χατζηβασιλείου 5(1), Κήτσιου 7, Θεοδώρου 17(2), Κολλάτου 14(3), Μπουντούρη 9, Χατζηγιακουμή 14, Σακελλαρίου 4, Αναστασοπούλου Χ 12, Αναστασοπούλου Μ 5, Καλογετιά 2.

2η Αγωνιστική – Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου

1ος Ομιλος

ΕΦΑΟ Ζωγράφου- Πρωτέας Βούλας
Αγία Παρασκευή- Πανιώνιος

2ος Ομιλος

Πανσερραϊκός- Παναθλητικός Συκεών
Άρης- Ηρακλής

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο