Συνέχεια στα φιλικά με νίκη για τον Ιωνικό Νικαίας

Μία ακόμα φιλική νίκη πήρε ο Ιωνικός Νικαίας Affidea που επιβλήθηκε με 98-76 του Οίακα Ναυπλίου στο κλειστό του Πλάτωνα.

Την ευκαιρία να βγάλει συμπεράσματα για την προετοιμασία της ομάδας ενόψει της νέας σεζόν είχε ο Στέργιος Κουφός, που είδε την ομάδα του να κερδίζει εύκολα τον Οίακα Ναυπλίου.

Ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με σκορ 24-23, ο Ιωνικός ανέβασε ακόμη περισσότερο ρυθμούς κι έκλεισε το ημίχρονο στο +10 (47-37). Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Κουφού συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη με 98-76.

Επόμενο φιλικό για τον Ιωνικό θα γίνει την Παρασκευή (13/9) στο Αιγάλεω, με αντίπαλο το Διαγόρα Δρυοπιδέων, ενώ θα ακολουθήσει και το ταξίδι στη Θεσσαλονίκη με τη συμμετοχή στο τουρνουά "Συμεών Μαυροσκούφης" (16-18/9).

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 47-37, 81-59, 98-76