Φιλική νίκη κόντρα στην αιγυπτιακή Αλεξάντρια για τον Πανιώνιο

Ο Πανιώνιος Su Casa επικράτησε της Alexandria Sport Club με 75-71 σε φιλική αναμέτρηση.

Ο Πανιώνιος Su Casa επικράτησε με 75-71 της αιγυπτιακής Alexandria Sport Club σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό της Κανήθου στην Χαλκίδα.

Οι Νεοσμυρνιώτες έπαιξαν πολύ σκληρή άμυνα και κατάφεραν να επιβάλουν το… παιχνίδι τους απέναντι σε έναν αντίπαλο, που ήταν ανταγωνιστικός σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έγειρε την πλάστιγγα του νικητή στην κυανέρυθρη μεριά, καθώς με επιμέρους σκορ 27-16, ο Πανιώνιος Su Casa ξέφυγε στο σκορ με +15 (63-48), διαφορά που διαχειρίστηκε στην τελευταία περίοδο

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 36-32, 63-48, 75-71

Πανιώνιος Su Casa (Γιάννης Λίβανος): McGill 11(1), Dorris 8, Καρακεχαγιάς, Μαραγκίδης, Καμαριανός 15, Τζουγκαράκης 4, Martin 6, Καμπερίδης 5, Pasalic 5(1), Λαμπρόπουλος 20(2).

Alexandria Sport Club (Abdel Naby): Williams 24(3), Moheb 4, Hesham 3(1), Ellathy M. 3, Mounir 18(1), Farid, Ellathy B., Shehata 12(4), Salah 4(1), Abdel Kader, Hegazy, Khoshed 3