LUAVI header ad

A2 Γυναικών Βορράς: Πέρασε και από τις Σέρρες ο Άρης, εύκολα και ο Παναθλητικός

Σημαντική νίκη στην έδρα του Πανσερραϊκού πήρε ο Άρης με 68-46, δύσκολο "διπλό" για το Πανόραμα στην Καλαμαριά, 59-52. "Αέρας" ο Ηρακλής από την έδρα του ΜΕΝΤ.
A2 Γυναικών Βορράς: Πέρασε και από τις Σέρρες ο Άρης, εύκολα και ο Παναθλητικός

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας Παναθλητικός, Άρης και Ηρακλής όπου δεν συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες και συνέχισαν την...κούρσα για τις πρώτες θέσεις. Πιο σημαντική η εύκολη επικράτηση του Άρη στην έδρα του Πανσερραϊκού αφού οι δύο ομάδες πριν το ματς ήταν ισόβαθμες και πλέον οι "κίτρινες" βρίσκονται από πάνω τους.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

ΜΕΝΤ-Ηρακλής 28-67

ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος 64-49

Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός 47-75

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα 52-59

Πανσερραϊκός-Αρης 46-68

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 86-44

Τα φύλλα αγώνα:

Απόλλων Καλαμαριάς 52- ΑΣ Πανόραμα 59

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τζαγκάτζης

Δεκάλεπτα: 15-13, 28-24, 36-42, 52-59

Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 14(1), Παλάνη, Καλαντίδου 10, Φλώρου 12, Καϊμακτσή 2, Ιντζέ, Μαϊδάτση 2, Διαμαντοπούλου 10.

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 16(2), Νάκη 3, Ριτζαλέου 13(1), Καζαντζή Σ. 10(1), Σιακαβάρα, Νικολαϊδου 6, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 6, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου.

*Ο Απόλλων Καλαμαριάς αγωνίστηκε χωρίς τις Ιγγλέζου, Διαμαντίδου και Ζηππίδου λόγω τραυματισμών.

ΑΕ Πυλαίας -Πιερικός Αρχέλαος 64-49

Διαιτητές: Μπούγλος Γ.-Τσάλλας

Δεκάλεπτα: 22-6, 37-20, 49-38, 64-49

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 2, Αντωνιάδου 17(2), Αρσένογλου, Γράψα 14, Λάλου 1, Τζιαμπάζη, Παπαρδέλα 9, Πουλάκη, Δεληγιάννη 17, Κουράτορα 4.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 2, Τελίδου 14(2), Μάντζου, Ντριστέλλα 8, Γκοτζαμάνη, Καρανικόλα, Μπαγκλαρίδου 8, Καρατάσιου 6(1), Αρτεμισίου 11, Ζαρκανέλα, Καζαναράκη.

Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός 47-75

Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Καντζουρίδης

Δεκάλεπτα: 16-29, 30-49, 39-63, 47-75

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 7(1), Θωμαϊδου 2, Μαμαλίγκατζη 4, Φραγκουδάκη 2, Καραλή 2, Αντώνογλου 5, Πετρίδου, Σουλιώτη 7(1), Βαρελτζή 7, Χαλκίδου, Καρακώστα, Ευθυμίου 11(3).

Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18, Σταμπή 3(1), Γιαννοπούλου 14, Τράντα 19(2), Σταματάκη, Μπασσιά, Γράψα, Βαντσιούρη 6, Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου 3.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 86-44

Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 18-14, 38-19, 57-33, 86-44

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 15, Σουλιώτη 7(1), Τσαλή 10(2), Καλογρίδου 4(1), Καλομιτσίνη 25(4), Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 13, Γκόγκου 4(1).

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα 4, Καρτσαμάρη 16, Τέλιου 3(1), Μαργαρίτη 7, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 8, Κλεισιάρη 4.

Πανσερραϊκός-Αρης 46-68

Διαιτητές: Λαδάς-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 12-25, 23-32, 33-53, 46-68

Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8, Γαϊτάνη 13(2), Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 4, Χωλοπούλου Μ. 4, Θανοπούλου, Πελτέκη, Κουτούση 8, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 2, Δαμιανάκου, Βάννα 2.

Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 16(1), Στεργάκη, Τσαμπούρη 14(3), Νταουντάκη, Ευσταθίου, Σλούκα 9(1), Βεντούρα 7, Νάστου 14(3), Κασαπίδη 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 2.

 

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 17

2. Αρης 16

3. Ηρακλής 16

4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14

5. ΑΕ Πυλαίας 14

6. Πανσερραϊκός 14

7. Πιερικός Αρχέλαος 14

8. Απόλλων Καλαμαριάς 13

9. Ασπίδα Ξάνθης  12
10. ΑΣ Πανόραμα 11

11. ΜΕΝΤ 10

12. Ολύμπια Λάρισας 10 

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ

Ηρακλής-Πανσερραϊκός

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο