LUAVI header ad

BCL: Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων στους ομίλους

Δείτε το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων για την ερχόμενη σεζόν στο Basketball Champions League.
BCL: Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων στους ομίλους

Το πρόγραμμα του Basketball Champions League έγινε γνωστό για τα προκριματικά και τους ομίλους που συμμετέχουν οι τρεις ελληνικές ομάδες.

 AEK και ΠΑΟΚ ξεκινούν από την έδρα τους καθώς υποδέχονται τη γαλλική Ορτέζ και την τουρκική Μπεσίκτας αντίστοιχα, ενώ το Περιστέρι δοκιμάζεται στην Τουρκία κόντρα στη Γκαζιαντέπ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ΑΕΚ:

15-16/10 ΑΕΚ - Πο Ορτέζ
22-23/10 Χάποελ Ιερουσαλήμ - ΑΕΚ
29-30/10 ΑΕΚ - Σονταρτελιέ/Μπάλκαν/Άντβερπ
05-06/11 Μπαντίρμα - ΑΕΚ
12-13/11 ΑΕΚ - Κάπφενμπεργκ/Κίεβ/Μπούργος
19-20/11 ΑΕΚ - Ράστα Βέχτα
03-04/12 Άνβιλ - ΑΕΚ
10-11/12 Πο Ορτέζ - ΑΕΚ
17-18/12 ΑΕΚ - Χάποελ Ιερουσαλήμ
07-08/01 Σονταρτελιέ/Μπάλκαν/Άντβερπ - ΑΕΚ
14-15/01 ΑΕΚ - Μπαντίρμα
21-22/01 Κάπφενμπεργκ/Κίεβ/Μπούργος - ΑΕΚ
28-29/01 Ράστα Βέχτα - ΑΕΚ
04-05/02 ΑΕΚ - Άνβιλ

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Περιστερίου:

15-16/10 Γκαζιαντέπ - Περιστέρι
22-23/10 Περιστέρι - VEF Ρίγα
29-30/10 Τενερίφη - Περιστέρι
05-06/11 Περιστέρι - Πρίστινα/Λέγκια/Νίζνι Νόβγκοροντ
12-13/11 Μπενφίκα/Χρόνιγκεν/Μόρναρ Μπαρ - Περιστέρι
19-20/11 Μπάμπεργκ - Περιστέρι
03-04/12 Περιστέρι - Νίμπουρκ
10-11/12 Περιστέρι - Γκαζιαντέπ
17-18/12 VEF Ρίγα - Περιστέρι
07-08/01 Περιστέρι - Τενερίφη
14-15/01 Πρίστινα/Λέγκια/Νίζνι Νόβγκοροντ - Περιστέρι
21-22/01 Περιστέρι - Μπενφίκα/Χρόνιγκεν/Μόρναρ Μπαρ
28-29/01 Περιστέρι - Μπάμπεργκ
04-05/02 Νίμπουρκ - Περιστέρι

Αναλυτικά το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ:

15-16/10 ΠΑΟΚ - Μπεσίκτας
22-23/10 Φάλκον Σομπατέλι/Οραντέα/Βέντσπιλς - ΠΑΟΚ
29-30/10 ΠΑΟΚ - Νεπτούνας
05-06/11 Ντιζόν - ΠΑΟΚ
12-13/11 ΠΑΟΚ - Μπρίντιζι
19-20/11 ΠΑΟΚ - Σαραγόσα
03-04/12 Μπρατισλάβα/Φριμπούρ/Βόννη - ΠΑΟΚ
10-11/12 Μπεσίκτας - ΠΑΟΚ
17-18/12 ΠΑΟΚ - Φάλκον Σομπατέλι/Οραντέα/Βέντσπιλς
07-08/01 Νεπτούνας - ΠΑΟΚ
14-15/01 ΠΑΟΚ - Ντιζόν
21-22/01 Μπρίντιζι - ΠΑΟΚ
28-29/01 Σαραγόσα - ΠΑΟΚ
04-05/02 ΠΑΟΚ - Μπρατισλάβα/Φριμπούρ/Βόννη

Η φάση των «16» (best-of-three) θα γίνει στις 03-04/03, 10-11/03 και 17-18/03, τα προημιτελικά (best-of-three) 24-25/03, 31/03-01/04 και 07-08/04 και το Final 4 01-03/05.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο