Σάββατο, 25 Μαρτίου 2017
Γ' Εθνική (Νότος): Ξεχωρίζει το Πεντέλη-Ιπποκράτης, σημαντικές «μάχες» στο πρόγραμμα
Κυριακή, 19 Μάρτιος 2017 09:35 | Στέφανος Τάτσιος
Γ\' Εθνική (Νότος): Ξεχωρίζει το Πεντέλη-Ιπποκράτης, σημαντικές «μάχες» στο πρόγραμμα

Δράση έχουμε σήμερα στους 2 ομίλους της Γ' Εθνικής με πολλές σημαντικές αναμετρήσεις που θα κρίνουν πολλά ενόψει της τελικής ευθείας της φετινής σεζόν.

Στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής το ενδιαφέρον είναι στην μάχη της παραμονής που πραγματικά πέφτουν «κορμιά». Τα παιχνίδια της Ένωσης Ιλιού με την Καλαμάτα και της Ερμιονίδας με την Ακράτα ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα με τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ματς να έχουν μεγάλη ανάγκη την νίκη, όπως και η Ερμιονίδα.

1ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-ΚΑΟ Κορίνθου Φάκαρος-Μαρίγλη (Μίχας)

Πεύκη 17.00 Πεύκη-Δάφνη Δαφνίου Αποστολίδης-Αυγερινός (Λημνιάτης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Καλαμάτα Κρεσταινίτης-Μαραγκάκης (Παπαδόπουλος Κ.)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Γλαύκος Μπανασάκης-Ροδίτης (Πετρίδης)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Ακράτα Καλαϊτζάκης-Μαυρέλης (Ζάρκος)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Άρης Πετρούπολης Νάκας-Ντίσιος (Ρόζης)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Θεοδοσόπουλος)

Η βαθμολογία:
1. Δάφνη Δαφνίου 37 (17-3)
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 34 (14-6)
3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 34 (15-4)
4. ΚΑΟΚ 32 (13-6)
5. Ένωση Ιλίου 31 (12-7)
6. Ακράτα 31 (11-9)
7. Γλαύκος 31 (11-9)
8. Αχαγιά ’82 30 (10-10)
9. Πεύκη 27 (7-13)
10. Ίκαρος Καλλιθέας 26 (6-14)
11. Ερμιονίδα 25 (6-13)
12. Πορφύρας 25 (6-13)
13. Κεραυνός Αιγίου 25 (7-11)
14. Άρης Πετρούπολης 25 (6-13)
15. Καλαμάτα 25 (5-15)

Στο 2ο όμιλο του Νότου της Γ' Εθνικης ξεχωρίζει σίγουρα η μεγάλη αναμέτρηση της Πεντέλης με τον Ιπποκράτη Κω που μπορεί να καθορίσει πολλά στην «μάχη» της κορυφής με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων να θέλει ένα ακόμα στραβοπάτημα του Ιπποκράτη.

Σάββατο 18 Μαρτίου

Χαλκιοπούλειο Έσπερος Λαμίας-Σαντορίνη 112-104 Αντωνιάδης-Μαρουδιάς (Χριστοδούλου Γ.)

Κυριακή 19 Μαρτίου

Ν. Πέρκιζας 17.00 Προμηθέας Χαλ.-Λοκρός Αταλάντης Ρίζος-Τσιμπούρης (Παππάς)

Εθν. Αντίστασης 14.00 Πόλις-Πανναξιακός Τσακαλογιάννης-Λεκατσάς (Σταματόπουλος)

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-ΟΦΗ Mακρόπουλος-Καββαδάς (Ευστρατίου)

Θήβας 17.00 Κάδμος-Διαγόρας Δρ. Καρανικόλα Αλ.-Χριστινάκης (Κάλφα)

Ν. Πεντέλης 14.00 Πεντέλη-Ιπποκράτης Κω Λογοθέτης-Κανελλόπουλος (Δημητριάδης)

Η βαθμολογία:
1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 33(16-1)
2. Ιπποκράτης Κω 32(15-2)
3. Πεντέλη 30(12-6)
4. Έσπερος Λαμίας 29(12-5)
5. Λοκρός Αταλάντης 27(10-7)
6. ΟΦΗ 27(10-8)*
7. Κάδμος 27(9-9)
8. Άρης Νικαίας 25(8-9)
9. Νίκη Αμαρουσίου 24(6-12)
10. Σαντορίνη 24(6-12)
11. Πανναξιακός 23(5-13)
12. Προμηθέας Χαλανδρίου 20(3-15)*
13. Πόλις Καλλιθέας 19(2-15)
*Έχουν ξεκινήσει από το -1

 

Το απίστευτο τρίποντο του Ρέγες

Διαφήμιση

Betarades

Μας έκαναν like