Σάββατο, 25 Μαρτίου 2017
Γ΄Εθνική (Βορράς): Εύκολες αναμετρήσεις για τους πρωτοπόρους
Κυριακή, 19 Μάρτιος 2017 09:30 | Στέφανος Τάτσιος
Γ΄Εθνική (Βορράς): Εύκολες αναμετρήσεις για τους πρωτοπόρους

Τζάμπολ έχουμε σήμερα στους 2 ομίλους του Βορρά της Γ΄Εθνικής με την 20η αγωνιστική να επιφυλάσσει σχετικά εύκολους αντιπάλους για τους πρωτοπόρους.

Στο 1ο όμιλο του Βορρά οι Τιτάνες Παλαμά που είναι πρώτοι στην βαθμολογία ταξιδεύουν στην έδρα του τελευταίου Αιγινιακού, ενώ η δεύτερη (στην ισοβαθμία) Ελίμεια έχει εκτός έδρας αποστολή μέσα στα Γρεβενά με τον Πρωτέα.

Κυριακή 19 Μαρτίου

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Απόλλων Καλ. Κατωτικίδης-Τσιρόγλου (Κανελλόπουλος)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αριστοτέλης Φλ. Κέτουλας-Δολγύρας (Αστρεινίδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι-Φάρσαλα Αγραφιώτης Ι.-Γρεκός (Βόντζας)

Πολυκάστρου 17.00 Εύαθλος-Βίκος Ζαγοροχώρια Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Ελευθεριάδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη Παζόλης-Λελούδας (Ράπτης)

ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας-Ελίμεια Μελανίδης-Ντόγκας (Πλεξίδας)

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Τιτάνες Παλαμά Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου (Βάτσιος)

Η βαθμολογία:

1. Τιτάνες 35 (17-2)*
2. Ελίμεια 35 (16-3)
3. Διόσκουροι 33 (14-5)
4. Νικόπολη 33 (14-5)
5. Φάρσαλα 32 (13-6)
6. ΑΓΣΙ 29 (10-9)
7. Ευκαρπία 28 (9-10)
8. Απόλλων 28 (9-10)
9. Εύαθλος 27 (8-11)
10. Πρωτέας 26 (7-12)
11. Μελίκη 26 (7-12)
12. Αριστοτέλης 23 (4-15)
13. Βίκος 22 (3-16)
14. Αιγινιακός 21 (2-17)

Στο 2ο όμιλο του Βορρά γίνεται μία πραγματική «μάχη» στην κορυφή μεταξύ των Ικάρων Σερρών, του Παναθλητικού και της ΑΕ Κομοτηνής. Οι πρωτοπόροι Ίκαροι υποδέχονται τον ΓΑΣ Κομοτηνής σε μία εύκολη λογικά αναμέτρηση, ενώ και ο Παναθλητικός θα έχει εύκολο έργο απέναντι στην Νεάπολη. Τέλος η ΑΕ Κομοτηνής θα φιλοξενήσει την τελευταία και χωρίς νίκη Νέα Μουδανιά.

Κυριακή 19 Μαρτίου

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Μακεδονικός Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος (Παραλικίδης)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Αστέρας Καβάλας Τσουμαχίδης-Σαρακενίδης (Κασαπίδης)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Κομοτηνή Εκίζογλου-Μαλτέσιος (Γιαβρής)

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-Νεάπολη Τσούλης-Πράττος (Πολυχρονίδης)

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Αν. Ακτή Ζέφυρος-Ιωνικός Ιων. Πετανίδου-Τοκμακίδης (Λαδένης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Ορφέας Ν. Σκοπού Κοντογιάννης-Γεωργούλης (Μπρίγκος)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ν. Μουδανιά Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)

Η βαθμολογία:

1. Ικαροι Σερρών 36 (17-2)
2. Παναθλητικός-Πειραματικό 35 (16-3)
3. ΑΕ Κομοτηνής 35 (16-3)
4. Χαλκηδόνα 33 (14-5)
5. Ζέφυρος 33 (14-5)
6. Μακεδονικός 31 (12-7)
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 28 (9-10)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 28 (9-10)
9. Ιωνικός 27 (8-11)
10. Αστέρας Καβάλας 26 (7-12)
11. Μαντουλίδης 24 (5-14)
12. Νεάπολη 23 (4-15)
13. Αγία Βαρβάρα 21 (2-17)
14. Νέα Μουδανιά 19 (0-19)

 

Το απίστευτο τρίποντο του Ρέγες

Διαφήμιση

Betarades

Μας έκαναν like