Έτοιμη για τη δεύτερη «στροφή» η Α2 Γυναικών!

Η Α2 Γυναικών συνεχίζεται και σήμερα (24/10) διεξάγεται η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος με πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια στο πρόγραμμά της.
Έτοιμη για τη δεύτερη «στροφή» η Α2 Γυναικών!

Στις 14:00 διεξάγεται το μοναδικό παιχνίδι του προγράμματος για τη σημερινή ημέρα στη Μυτιλήνη μεταξύ Θησέα Παναγιούδας και Ηλιούπολης, με το παιχνίδι να είναι αρκετά αμφίρροπο και να μην διαθέτει κάποιο ξεκάθαρο φαβορί.

Ο αγώνας θα μεταδοθεί μάλιστα μέσω Live streaming στην επίσημη σελίδα του "kalloninews.gr" στο Facebook, για τη δεύτερη "στροφή" του 1ου ομίλου της Α2 Γυναικών. Αύριο τα υπόλοιπα παιχνίδια θα διεξαχθούν, στο πρόγραμμα βέβαια υπάρχουν και κάποιες αναβολές.

Δείτε το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 24/10

Μυτιλήνης 14.00 Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη Παπανικολάου, Καψιώχας (Σαλαβός)

Κυριακή 25/10

Χίου 12.00 Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου Κανελλόπουλος, Κωστής (Μάρης)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 Χαϊνά, Τσάλλας Γιαν. (Χασάπης)
3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Δαναοί Άργους Τσίγκου, Κουλουμπαρίτσης (Κουλούρης)
«Π. Σαλπέας» 13.00 Φοίνικας Πειραιά-Άρις Καλαμάτας Μαρίγλη, Μυζίκας (Κόλλιας)

Η βαθμολογία

1. Άρις Καλαμάτας 2
2. Άμιλλα Τρίπολης 2
3. Εύνικος 2
4. Ατρόμητος Πειραιά 2
5. Οίακας Ναυπλίου 2
6. Φοίνικας Πειραιά 1
7. Δαναοί Άργους 1
8. Ηλιούπολη 1
9. Αιγέας Χίου 1
10. Θησέας Παναγιούδας 1

2ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-Αθηναϊκός Καλαρέμας, Αντωνέλου
«Γ. Γεννηματάς» 14.00 Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γαρίνη, Μπαράκου (Τεφτίκης)
Μελισσίων 14.15 ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας Εφραιμίδης, Σπυρλιδάκης (Γολεγού)
Κοντόπευκου 17.00 Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου Κηπώσης, Περδέτζογλου (Ζερδεβάς)

Η βαθμολογία:

1. Αγία Παρασκευή 2
2. Πρωτέας Βούλας 2
3. Σαντορίνη 2
4. ΚΑΟ Μελισσίων 2
5. ΑΕΚ Περιστερίου 1
6. Τερψιθέα Γλυφάδας 1
7. Αμύντας 1
8. Ίκαρος Ικαρίας 1
9. Αθηναϊκός –
*Ο Αθηναϊκός έκανε το ρεπό του.

3ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

Σ.Σ. Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου Θρασυβουλίδης, Κλεπουσνιώτου (Σάμαλης)
Εκπ. Φρυγανιώτη 16.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου Σαρακενίδης, Σκρίνος (Λαδόπουλος)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας Κολοκυθάς, Κανελλίδης (Αγορογιάννης)
ΔΑΚ Πτολεμαΐδας Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΜΕΝΤ Αναβολή (18/11, 19.00)
Χαλκιοπούλειο Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Λασσάνης Αναβολή

Η βαθμολογία:

1. Πιερικός Αρχέλαος 2
2. Ολύμπια Λάρισας 2
3. ΜΕΝΤ 1
4. Αργοναύτες Αγρινίου 1
5. Λασσάνης Κοζάνης –
6. Νίκη Βόλου –
7. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη –
8. Φίλιππος Βέροιας –
9. Απόλλων Πτολεμαΐδας –
10. Έσπερος Λαμίας –
*Νίκη Βόλου, Απόλλων Πτολεμαΐδας, Λασσάνης Κοζάνης, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Φίλιππος Βέροιας και Έσπερος Λαμίας έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

4ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

Επταπυργίου 14.15 Παναθλητικός-Ασπίδα 2001 Ξάνθης Σιταρίδης, Αναστασιάδης Γ. (Αχταρίδης) Αναβολή (15/11, 14.15)
Ιερισσού 13.00 Ιερισσός ’99-Πανόραμα Παπαθανασίου Κ., Αθανασιάδη Β. (Ιωαννίδου)
Πυλαίας 13.30 Α.Ε. Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς Τσαρδούλιας, Αθανασιάδης Α. (Κασαπίδης)
Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Άρης Τζιοπάνος Γ., Παπαδόπουλος Κ. (Αργυρού Μ.) Αναβολή (11/11, 20.30)

Κυριακή 15/11

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καραβάς, Μιχέλης (Δραγκίογλου)

Η βαθμολογία 

1. Απόλλων Καλαμαριάς 2
2. Παναθλητικός Συκεών 2
3. Ηρακλής 2
4. Άρης
5. Α.Ε. Πυλαίας 2
6. Πάνθηρες Καβάλας 1
7. Πανσερραϊκός 1
8. Πανόραμα 1
9. Ασπίδα Ξάνθης 1
10. Ιερισσός 1

 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο