Έτοιμος για τη δεύτερη νίκη του ο Προμηθέας!

Έχοντας ως βασικό στόχο τη δεύτερή του νίκη στη διοργάνωση του EuroCup, ο Προμηθέας Πατρών αντιμετωπίζει σήμερα (21/10) τη Nanterre στο «Δημήτρης Τόφαλος» στις 19:15.
Έτοιμος για τη δεύτερη νίκη του ο Προμηθέας!

Μετά το σπουδαίο "διπλό" στην Τουρκία κόντρα στην Bursaspor, ο Προμηθέας Πατρών είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει σήμερα (21/10) στις 19:15 την Nanterre στην έδρα του στο "Δημήτρης Τόφαλος" για την τέταρτη αγωνιστική του EuroCup.

Το "συγκρότημα" του Μάκη Γιατρά επιθυμεί να κάνει το 2/2, ενώ από την άλλη πλευρά οι Γάλλοι θέλουν να αντιδράσουν και να επιστρέψουν στις νίκες, καθώς προέρχονται από δυο συνεχόμενες ήττες στη διοργάνωση. 

Δείτε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

Α’ Όμιλος

Τρίτη 20/10

Bahcesehir - Partizan 76-82
Joventut Badalona – Venezia 92-78

 Τετάρτη 21/10

JL Bourg - UNICS Kazan – (21/10, 21:45) (Αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία

1. Badalona (4-0) 352-309 8
2. Partizan (2-2) 329-327 6
3. Unics Kazan (2-1) 260-243 5
4. Venezia (1-2) 236-265 4
5. Bahcesehir (0-4) 318-361 4
6. JL Bourg (1-1) 176-166 3

H επόμενη αγωνιστική

UNICS Kazan - Badalona (28/10, 18:00)
Partizan -Bourg (28/10, 21:30)
Venezia – Bahcesehir (28/10, 21:30)

Β’ Όμιλος

Τρίτη 20/10

Boulogne Metropolitans - Mornar Bar 78-65

Τετάρτη 21/10

Buducnost  - Ulm (21/10, 20:00)
Malaga - Brescia (21/10, 21:45)

Η βαθμολογία

1. Mornar Bar (2-2) 335-330 6
2. Boulogne (2-2) 335-330 6
3. Buducnost (2-1) 269-255 5
4. Unicaja Malaga (2-1) 267-265 5
5. Ulm (1-2) 240-238 4
6. Brescia (1-2) 231-264 4

H επόμενη αγωνιστική

Mornar Bar – Buducnost (28/10, 20:00)
Ulm - Malaga (28/10, 20:15)
Brescia - Boulogne (28/10, 21:45)

Γ’ Όμιλος

Τετάρτη 21/10

Lietkabelis - Antwerp (21/10, 19:00)
Lokomotiv Kuban - Andorra (21/10, 19:30)
Virtus Bologna – Monaco (21/10, 22:00)

Η βαθμολογία

1. Monaco (3-0) 260-197 6
2. Virtus Bologna (3-0) 243-206 6
3. Lokomotiv Kuban (2-1) 273-233 5
4. MoraBanc Andorra (1-2) 213-224 4
5. Antwerp Giants (0-3) 196-256 3
6. Lietkabelis (0-3) 194-263 3

H επόμενη αγωνιστική

Andorra - Lietkabelis (27/10, 21:00)
Antwerp -Virtus Bologna (27/10, 21:00)
Monaco -Lokomotiv Kuban (28/10, 20:00)

Δ’ Όμιλος

Τρίτη 20/10

Trento - Cedevita Olimpija 51-61

Τετάρτη 21/10

Προμηθέας - Nanterre (21/10, 19:15)
Bursaspor - Gran Canaria (21/10, 20:00)

Η βαθμολογία

1. Trento (4-0) 303-253 8
2. Gran Canaria (2-1) 248-241 5
3. Cedevita Olimpija (1-2) 211-209 4
4. Nanterre (1-2) 227-241 4
5. Προμηθέας Πατρών (1-2) 219-248 4
6. Bursaspor (0-2) 170-186 2

H επόμενη αγωνιστική

Nanterre 92 -Bursaspor (27/10, 19:00)
Cedevita Olimpija – Προμηθέας (28/10, 19:30 )
Gran Canaria -Trento (28/10, 22:00)

 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο