Α’ ΕΣΚΑ: Πήρε τη νίκη κόντρα στον Φίλιππο το Χαλάνδρι

Σπουδαία νίκη κατόρθωσε να πάρει ο ΑΟΚ Χαλανδρίου που επικράτησε επί του Φιλίππου με σκορ 68-67
Α’ ΕΣΚΑ: Πήρε τη νίκη κόντρα στον Φίλιππο το Χαλάνδρι

Σπουδαία νίκη κόντρα στον Φίλιππο κατόρθωσε να πάρει το Χαλάνδρι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α' ΕΣΚΑ (68-67). Αήττητη παρέμεινε η Πεύκη. η οποία επιβλήθηκε με σκορ 77-71 επί της ΦΕΑ, πετυχαίνοντας το 4x4, ενώ η Νίκη Αμαρουσίου επικράτησε άνετα επί της ΓΣ Ηλιούπολης (70-51).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΠΣ Φίλιππος 68-67

Νίκη Αμαρουσίου-ΓΣ Ηλιούπολης 70-51

ΓΣ Απόλλων-Ποσειδών ΑΟΝΨ 75-71

ΑΟ Γαλατσίου-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 81-75

ΑΟ Πεύκης-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ 77-71

ΑΓΣ Πολυνίκης ΑΓ. ΒΑΡΒ.- ΑΟ Άρης Πετρούπολης 79-77

ΓΣ Κηφισιάς-ΟΚΑ Μεσογείων 66-51

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 68
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 67
Διαιτητές: Θεωνάς, Αντωνιάδης, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 21-18, 39-35, 59-49, 68-67
ΑΟΚ Χαλάνδρι(Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Μακρής, Γράψας, Βαρσάμος 2, Μωραίτης 17(4), Δημητριάδης 14, Κονδύλης 9(3), Μορφονιός 5, Αμπελάς, Πουλής 8(2), Οκουνγκμπόουα 7, Αυδής 6
Φίλιππος(Κουστένης, Τσίτος):Τσιμπέρης 1, Δαρμής 3(1), Κατσαρός 12(1), Μπότσας 17(2), Μαζιάνης, Ζέμπερης 6(1), Μπουγιούρης 3, Βαλλινδράς 11(1), Θεωδοράκης 8, Κακαβούλας 2, Φιλόπουλος 4, Μπούτζης

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 70
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 51
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Φραγκούλη, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 27-10, 39-26, 57-37, 70-51
Νίκη Αμαρουσίου (Οικονομάκης): Ζέρβας 3, Τσάτσος, Αυγουλλάς, Πολυμενάκος, Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 24 (3), Μπαζιώτης 9 (1), Τσέκενης Γ. 25 (7), Φρίμας, Τσέκενης Α., Τσούπρος 7, Νικολακάκος 3 (1)
Ηλιούπολη (Γκιουλέας, Κωστάλας): Σπανός 2, Περαντωνάκης 4, Κούκουρας 10 (1), Τσιάκος 3 (1), Βουρλίτης 15 (1), Καρακώστας 13

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 79
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 77
Διαιτητές: Γιακείμη, Τσαχάκης, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 29-23, 52-41, 64-53, 79-77
Πολυνικης(Στρατικοπουλος, Πολίτης): Πατατας 9 (3), Βερβιτας 6, Τσοχονελιτζε 8 (2), Μορφος 9 (1), Λιβανός, Δουρουντούς 18, Παπαδόπουλος, Θεοδωριτσης 1, Χιώτης 1, Ηλιόπουλος 15 (3), Βαμβακιδης 12 (2)
Άρης Πετρούπολης(Αρχιμανδριτης, Αχινιωτης): Βεντουρης 3 (1), Βοιδηλος 3 (1), Παπαδόπουλος 27 (4), Μουζακης 4, Δερβεντζης, Βαρσαμουλης 13, Τασουλας 12, Μπαζινης 3 (1), Αναγνωστόπουλος 12 (1)

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 77
ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ 71
Διαιτητές: Μπίκας, Μαγκουνής, Κομιανός-Γαλανόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-17,  37-38, 53-51, 77-71
Πεύκη:  Καραθανασόπουλος 9 (3), Πρίτσος 8 (2), Κωνσταντώνης 11 (2), Φιλιππόπουλος 9, Δρικόγιας 11 (3), Δημάκος 4, Κορρές 15 (1), Ανδρουλάκης 10
Φεα: Δεληγιάννης 28 (4), Στρατομήτρος 3, Ρομποσιός, Πολυχρονόπουλος 2, Στεργιάκης 3, Μπασέας 5, Μιχόπουλος 2, Πανουσόπουλος, Γιαννουλάκος 10

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 66
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 51
Διαιτητές: Σκούτας, Τεφτίκης, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 13-13, 28-33, 41-43, 66-51
ΓΣ Κηφισιάς (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης 12 (2), Ζιώγας 7, Καλαποθαράκος, Μπιλάλης 7 (1), Τσουπάκης 6 (1), Τσιάπας, Βογιατζόγλου 6 (2), Λαμπρόπουλος 16 (1), Κυριαζόπουλος, Γιάννης 2, Τσολακόπουλος 4, Παναγιώτου 6
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Αλεξανδράκης): Κυριαζής, Τσίρος 9 (3), Γιαννάκης 5, Παπακωνσταντίνου 5, Πανταζής 3, Ρουμπέας, Σουλιώτης 5, Παπαγιαννάκης 6, Χατζής 2, Βλάχος 2, Κεσκινίδης 5 (1),  Σιδέρης 9 (1)

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ 75-71
Δεκάλεπτα: 21-14, 45-32, 61-60, 75-71
Διαιτητές: Στρέμπας, Κονταράτος, Ρεμουντάκης
Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος, Τάσιος): Οικονομάκης 13 (3), Σκορίλας, Κεφαλάς 11 (3), Γερονίκος 4, Μακρής 13 (2), Λαμπράκης 4, Καλπακής 8 (2), Φράγκος, Υφαντόπουλος 12 (3), Μουρίκης 4, Γάτος 4, Δαουτάκος 2.
Ποσειδών Ν. Ψυχικού (Ζήβας): Στεφανής 12, Δαμίγος 3 (1), Αποστόλου 15, Πανταζής, Κουμπούρας 7 (1), Δελής 2, Στασινός 4, Μπαρμπαρής 1, Οικονομόπουλος 19 (3), Βισνιέβσκι 8.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 81
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 75
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Ουσταμπασίδης, Μαρτινάκος
Γαλάτσι: Πολυδώρου 8, Γιαννάκης 4(1), Μπαλαμπάνης 10 (2), Κορκοσούρας 18 (2), Παπαδόπουλος 9, Μπόθος 4, Μπινετόπουλος 2, Θαλασσινός 22 (1), Ζευκιλής 4
Ν.Ιωνία: Νιφόρας Γ. 2, Καρτέρης 20 (6), Εμίρης 9 (3), Τρικαλιώτης 15 (2),  Μαυρίδης 3 (1), Λίτσος 10 (2), Σιώμος 6, Νιφόρας Π. 8

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Πεύκης

Άρης Πετρούπολης - Νίκη Αμαρουσίου

ΑΠΣ Φίλιππος - ΑΟ Γαλατσίου 

ΟΚΑ Μεσογείων - ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ - ΓΣ Απόλλων

Ποσειδών ΑΟΝΨ - ΓΣ Κηφισιάς

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Πολυνίκης Αγίας Βαρβάρας

Περισσότερα σε λίγο...

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο