Α' ΕΣΚΑΝΑ: Παρέμειναν αήττητοι Ελευθερία και Ίκαρος Καλλιθέας, πήρε το ντέρμπι στο φινάλε ο Πόλις (vid)

6/6 για Ελευθερία Μοσχάτου και Ίκαρο Καλλιθέας οι οποίοι συνεχίζουν δίχως... στάσεις. Δείτε τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής στην Α' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών.
Α' ΕΣΚΑΝΑ: Παρέμειναν αήττητοι Ελευθερία και Ίκαρος Καλλιθέας, πήρε το ντέρμπι στο φινάλε ο Πόλις (vid)

Ο Πόλις Καλλιθέας είχε κολλήσει στη μία νίκη (1-4) αλλά η ηγετική εμφάνιση του Παντελή Σέττου (32 πόντους)... ξεκόλλησε την ομάδα της Καλλιθέας. Η Ηλεκτρούπολη, η οποία φωνάζει για την διαιτησία, γνώρισε την τέταρτη της ήττα και "βυθίστηκε" στην κατάταξη παρά την εξαιρετική εμφάνιση του Νίκου Γεωργούλη (34 πόντους). Ο Γεωργούλης... κέρδισε τον Σέττο αλλά η Ηλεκτρούπολη έχασε από τον Πόλις.

Αήττητος παραμένει ο Ίκαρος Καλλιθέας, ο οποίος ξέφυγε από νωρίς κόντρα στον Αστέρα και διαχειρίστηκε άψογα την διαφορά. Έφτασε στο "διπλό" στον Άγιο Δημήτριο πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 58-68.

Στα χνάρια του Ικάρου βάδισε  η Ελευθερία Μοσχάτου η οποία δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Με αιχμή του δόρατος τον Γιώργο Κατσούρη οι "μπλε" πανηγύρισαν την έκτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια χτίζοντας από το πρώτο δεκάλεπτο διψήφια διαφορά.  

Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής:

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 68-103
ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 72-63
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 58-68
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 63-50
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ-ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 69-50
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 77-75
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 72-70

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 58-68
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας Μπιτέρνας , Μέλης
Δεκάλεπτα: 16-22, 29-40, 44-54, 58-68
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας): Συριανός 5(1) , Φωστέρης 7(1) , Ζαχαρόπουλος 5, Φωσσές 9, Δούβος 9 , Άμερσον, Κουκουβάκης 1, Ακρίβος 5(1) , Γιαννακόπουλος 2, Μαρόπουλος 5, Χάϊδος 4, Τσιγκάκος 4
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 13(1), Τσιπίδης 5, Ιωακειμίδης 13(3) , Τσιγγενόπουλος 6, Λαμπρόπουλος 11, Παπαφωτίου 2, Βλασσόπουλος 14(1) , Τζαγγαράκης , Περσίδης 4

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 72-70
Διαιτητές: Καραβίτης, Ασλανίδης, Πηλοίδη Φ.
Δεκάλεπτα: 21-21, 34-39, 53-56, 72-70
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος, Νίκας): Καβελάρης Ηλ., Σέττος 32(6), Καραμπέκης 2, Λαμπρόπουλος 2, Φιλίππου 9, Καπσαριάν 14(2) , Αρκουμάνης 11(1) Δήμου , Χατζημιχάλης , Καβελλάρης Ι. 2,
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΥΛΗ (Παπασπυριδάκος, Δέδες): Φειδάς , Σιμόπουλος 3, Γεωργούλης 34(5), Κώνστας , Κούκουρας 13(1), Παπαδημητρίου 5(1), Κυριακόπουλος 4(1) , Μπολουδάκης 10, Φιτσίλης , Ζώης 1

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 68-103
Διαιτητές: Κηπώσης , Αρφαρά , Νάκος
Δεκάλεπτα: 11-29, 30-56, 47-82, 68-103
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος): Κολοβέρος 5, Χόρτσας 11(1) , Αρμάος 5(1) , Πατουλίδης , Μακρυνιώτης , Γιαννακόδημος 5(1) , Μανωλάκος 9(1) , Πουλιανός 11(1), Υμερι 13(1) , Αντωνούσος 9(1) , Μοροχλιάδης
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Οικονόμου 2, Θεολογίτης 6 , Γιαννόπουλος 14(3), Παπαδάκης 6(1) , Παπαργυρόπουλος 14, Φωτόπουλος 19 (1) , Λεκάκης 17 , Κωνσταντίνου 1, Μαυρομιχάλης 4, Λιαδής 11, Συμωνίδης 8

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 63-50
Διαιτητές: Πηλοίδης Αν. Τζιμινίδης , Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 10-15, 29-24, 47-36, 63-50
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Παππάς): Λύτρας , Αρμανίδης 2, Σαγρής 7(1), Καρελάς 12, Καρλάφτης 15(3) , Πεζιρκιανίδης 3, Καμπούρης 6, Καλής 2, Λουτριώτης 11(2) , Τσελέκος 5, Μωυσίδης , Κατσίπης
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Κωνσταντώνης): Παπάζογλου 5, Σμυρνής 14(3) , Καραγεώργης , Ιμαριάγκμπε 2, Λάμπρου , Πάσμα 8(1) , Δανατζής , Παπαζαφειρόπουλος 8(2) , Κολιούλης 6 Τσιμπούκης 4, Μαυρομανωλάκης 3(1) , Καραγιάννης

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 69-50
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Τσαχάκης, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 26-12 , 46-30 , 60-40 , 69-50
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος, Δολιανίδης): Γιαννόπουλος, Κολοφώτης, Δέλλιος 3(1), Ντόσκορης 5(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 14 {13 ριμπ}, Κατσούρης 23(4), Νικολαϊδης 5, Ζενέλι 6(1), Κιούσης 12(2), Γιαννικόπουλος

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Γεωργόπουλος 8, Τσίλαγας 4, Κατσαρέας, Ιορδάνου 15(2), Σωτηρόπουλος 2, Βούτας 6, Παπαδάκης 2, Τσιούτσιας 2, Σολούκος, Τσακίρης 4, Αλεβίζος 7(1), Κατσούλης.

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ 77-75
Διαιτητές: Κονταράτος-Γεωργόπουλος-Μαίμου
Δεκάλεπτα: 15-22, 39-41, 57-59, 77-75
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης - Μαστρογιάννης): Λουλούδης 2, Βελιζιώτης 12(1), Μπίρμπας 9, Κόκκινος 23(2), Καλούδης 5(1), Λάβαρης 5(1), Χουλιάρας 3(1), Μακρυγιάννης 4, Θεοχάρης 14, Θαλασσινός
ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Χαριτάτος-Φαραώ): Υφαντόπουλος 7(1), Κούτρας 6, Πλατής 20(2), Γκίκας 6(2), Παπαδημητρακόπουλος 4, Καπέτσης , Καδδάς 4, Ξυνογαλάς 6(1), Ρούσσος 10, Δανάς 12(2)

ΠΕΡΑΜΑ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 72-63
Διαιτητές: Κιουλάφας , Καλαρέμας , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 28-07, 45-25, 67-39, 72-63

ΠEPAMA (Ιμπραημάκης, Πασαγιάννης): Θωμάς 8(2), Tασόπουλος 10, Γουρνάς 7, Γρύλλης 15(2) , Ντακούλιας 13(3), Δαουτάκος , Τράμπαρης 4(1), Κατσικάδης , Κετέμα 8(2) ,Παρασκευόπουλος , Πετράκης 7(1)
EYPYAΛH ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος, Κακαβάς): Τσακναρίδης 11(1) , Mπατής , Δορκοφύκης 3, Ψυχογιός 9(2), Εμμανουηλίδης , Αγγελίδης 8, Μαλτέζος 2, Βαθρακοκοίλης 19, Γεωργουσόπουλος 9(1) , Μπούτος 10

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

1. Ίκαρος Καλλιθέας (6-0) 12
2. Ελευθερία Μοσχάτου (6-0) 12
3. Δραπετσώνα (4-2) 10
4. Πορφύρας (4-2) 10
5. Ταταύλα (4-2) 10
6. Δάφνη Αγίου Δημητρίου (3-3) 9
7. Ευρυάλη Γλυφάδας (3-3) 9
8. Πέραμα (3-3) 9
9. Ηλεκτρούπολη (2-4) 8
10. ΑΕ Καλλιθέας (2-4) 8
11. Ένωση Τραχώνων (2-4) 8
12. Πόλις Καλλιθέας (2-4) 8
13. Αστέρας Αγίου Δημητρίου (1-5) 7
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης (0-6) 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 25/11/2019):

20:30 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ-ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ
20:00 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
20:15 ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΥ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ-ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
20:15 ΚΛ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
20:00 ΚΛ. ΑΓ., ΔΗΜ. ΘΕΟΜΗΤ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
21:45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ
21:30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο