LUAVI header ad

Α' ΕΣΚΑ: Άνετες νίκες για ΚΑΠ και Πεύκη, εντυπωσιακό το Πικέρμι

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ.
Α' ΕΣΚΑ: Άνετες νίκες για ΚΑΠ και Πεύκη, εντυπωσιακό το Πικέρμι

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στην κατηγορία Α’ Ανδρών:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: 85-66

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 59-62

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: 68-64 (παρ)

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. – ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ: 58-46

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: 67-90

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 79-50

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ: 80-55

 Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ: 85

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: 66

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 46-25, 69-45, 85-66

Διαιτητές: ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΤΣΗΣ, ΚΟΥΛΗΣ Κ.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ-ΜΕΡΤΙΝΙΑΝ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 10, ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 12 (3), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 14 (2), ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ 9 (1), ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΥΦΑΝΤΗΣ 2, ΔΡΙΚΟΓΙΑΣ 17 (2), ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΩΤΗΣ, ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 9 (1), ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΡΡΕΣ 8.

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ): ΖΕΡΒΑΣ 6, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΜΑΥΡΙΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΥΠΡΙΤΖΟΓΛΟΥ 19, ΤΣΕΚΕΝΗΣ Ι. 19 (4), ΦΡΙΜΑΣ 2, ΤΣΕΚΕΝΗΣ Α. 2, ΒΙΣΝΙΕΒΣΚΙ-ΧΙΤΣ 11, ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 2.

 

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 59

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 62

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 26-28, 40-42,  59-62

Διαιτητές: ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΗΣ-ΜΑΓΟΥΛΑΣ): ΣΠΑΝΟΣ 19 (3), ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 4, ΒΑΒΟΥΛΑΣ 2, ΤΣΑΓΚΑΡΟΥΛΗΣ 2, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 12 (1), ΔΑΜΙΓΟΣ 12 (1), ΚΩΣΤΑΣ, ΓΚΙΖΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 6 (1), ΓΡΙΛΛΙΑΣ, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 2.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΜΠΙΛΑΛΗΣ-ΓΙΑΝΑΚΑΚΗΣ): ΤΡΙΠΟΔΑΚΗΣ 17 (3), ΖΙΩΓΑΣ 8 (2), ΛΑΟΥΡΔΕΚΗΣ 10, ΜΠΙΛΑΛΗΣ, ΜΠΑΖΙΝΗΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4, ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ 2, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 9 (2), ΤΣΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΠΟΛΥΖΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 6.

 

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: 68

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: 64

Τα δεκάλεπτα: 18-9, 35-30, 53-51, 62-62, (παρ.) 68-64

Διαιτητές: ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΣΚΑΛΤΣΗΣ, ΤΟΥΣΗΣ

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (ΤΟΥΡΛΗΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΣ): ΣΚΕΝΤΖΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ 6 (2), ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 5, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 17, ΡΟΥΜΠΕΑΣ 2, ΚΑΤΣΑΪΤΗΣ 3, ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ 13 (1), ΜΟΥΓΙΟΣ 21, ΣΦΗΚΑΚΗΣ 1.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (ΜΗΛΙΩΡΙΤΣΑΣ-ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 21 (2), ΛΑΓΟΣ 4, ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 17 (2), ΤΣΙΤΟΣ, ΧΑΣΑΠΗΣ 1, ΠΕΤΡΑΣ, ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ 3, ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ 9, ΧΑΝΙΩΤΗΣ 8 (2), ΜΑΝΩΛΑΤΟΣ 1, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.

 

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ: 67

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: 90

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 29-50, 53-70, 67-90

Διαιτητές: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ, ΖΩΡΗΣ

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (ΧΑΣΙΩΤΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΑΛΟΥΔΑΣ 2, ΤΣΙΡΟΣ 8 (2), ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 5, ΑΤΖΑΜΟΓΛΟΥ 9 (1), ΠΑΝΤΑΖΗΣ 3 (1), ΚΥΡΙΑΖΗΣ 6 (2), ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 19 (1), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 14 (3), ΒΛΑΧΟΣ, ΧΑΤΖΗΣ 1, ΠΛΕΣΤΗΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ.

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (ΧΑΤΖΗΠΑΝΗΓΥΡΗΣ-ΡΑΔΗΣ): ΓΑΡΔΕΛΗΣ 1, ΑΡΧΟΣ 10 (2), ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΣΙΛΙΤΖΗΡΗΣ 6, ΑΓΟΡΗΣ 29 (9), ΣΒΟΡΩΝΟΣ 8 (1), ΖΕΡΒΟΣ 6 (1), ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ 3 (1), ΜΙΧΑΛΗΣ 2, ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗΣ, ΠΑΠΑΣ 21 (3).

 

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: 80

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ: 55

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 37-30, 60-42, 80-55

Διαιτητές: ΠΟΝΤΑΣ, ΜΠΟΥΚΑΣ, ΤΗΓΑΝΗΣ

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ (ΠΟΥΛΙΔΗΣ): ΓΕΩΡΓΟΥΤΣΟΣ 17 (2), ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ 3 (1), ΜΑΡΚΟΜΙΧΑΛΗΣ, ΜΕΛΑΣ 11 (3), ΚΡΗΤΙΚΟΣ 20 (1), ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ 12, ΤΑΦΙΛΗ, ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 2, ΚΑΔΗΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΣΗΜΑΙΟΠΟΥΛΟΣ 6 (2), ΓΡΑΨΑΣ.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ (ΛΙΟΓΑΣ-ΤΣΙΚΙΝΑΣ): ΦΛΩΡΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΤΖΑΤΖΑΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ 2, ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ 3, ΦΩΤΙΟΥ, ΜΑΤΖΟΥΡΟΣ 14 (1), ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΣΣΑΣ 2, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 21, ΜΑΝΣΑΡΑΙ 6, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 7.

 

 

 

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.: 58

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ: 46

Τα δεκάλεπτα: 12-11, 24-24, 42-32, 58-46

Διαιτητές: ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. (ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ): ΠΑΤΑΤΑΣ 9 (3), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΜΟΡΦΟΣ ΑΘ., ΛΙΒΑΝΟΣ 2, ΜΟΡΦΟΣ Β. 2, ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 11, ΘΕΟΔΩΡΙΤΣΗΣ 16 (1), ΒΑΚΑΛΗΣ, ΛΟΪΖΟΣ 6, ΚΑΠΠΗΣ 2.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (ΠΑΤΡΙΝΟΣ-ΜΠΑΚΑΣ): ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ 2, ΤΣΑΚΙΡΗΣ 11 (2), ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΣΤΑΜΑΤΗΣ 5 (1), ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΔΗΣ, ΜΑΥΡΙΔΗΣ 4, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΙΟΣ, ΣΙΩΜΟΣ 12, ΜΠΕΗΣ, ΒΑΡΝΑΒΑΣ 2, ΖΗΣΗΣ.

Η βαθμολογία:

1. Αγία Παρασκευή (10-1) 21
2. Πεύκη (9-2) 20
3. Πολυνίκης Αγ.Βαρβάρας (7-4) 18
4. Πικέρμι (7-4) 18
5. Δάφνη (7-4) 18
6. ΓΣ Κηφισιάς (7-4) 18
7. Νίκη Αμαρουσίου (6-5) 17
8. Γαλάτσι (6-5) 17
9. Νέα Ιωνία (4-7) 15
10. Απόλλων Σμύρνης (4-7) 15
11. ΟΚΑΜ (3-8) 14
12. Άγιοι Ανάργυροι (3-8) 14
13. Νήαρ Ήστ (2-9) 13
14. Ηλιούπολη (2-9) 13

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο