LUAVI header ad

Α2 Γυναικών: Άγνωστο αν θα κατέβει ο Πανιώνιος στου Ζωγράφου, παιχνίδια με φαβορί στον Βορρά

Δείτε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και τις βαθμολογίες των δύο ομίλων στην Α2 Γυναικών.
Α2 Γυναικών: Άγνωστο αν θα κατέβει ο Πανιώνιος στου Ζωγράφου, παιχνίδια με φαβορί στον Βορρά

Ο Φιλαθλητικός είναι προγραμματισμένο να υποδεχθεί τον Πανιώνιο στο κλειστό του Ζωγράφου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Α2 Γυναικών, αλλά παραμένει άγνωστο αν η ομάδα της Νέας Σμύρνης θα κατέβει να αγωνιστεί. Από την μεριά του "Ιστορικού" μεσοβδόμαδα, μέσω του προπονητή τους, οι φιλοξενούμενες υποστήριξαν πως θα απέχουν και αν πράγματι συμβεί αυτό οι γηπεδούχες θα πάρουν την νίκη στα χαρτιά. Αν το παιχνίδι πάντως πραγματοποιηθεί αναμένεται ντέρμπι καθώς οι δύο ομάδες βρίσκονται σε ισοβαθμία στον βαθμολογικό πίνακα.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής (12/01):

Νότιος Όμιλος

Α’ Ηλιούπολης 12:00 Ηλιούπολη-Αιγέας Χίου Τσίγκου, Βαλούρδος (Σαμαρτζή)
«Γ. Γεννηματάς» 13:00 Πρωτέας Βούλας-Αετός Καλλιθέας Αναστασόπουλος, Σπυρλιδάκης (Δραμεσιώτης)
Ζωγράφου 18:00 ΕΦΑΟΖ-Πανιώνιος Κηπώσης, Μπιτέρνας (Μπεσκάκη)
Κοντόπευκου 19:30 Αγ. Παρασκευή-Αθηναϊκός Γαρινή, Παπαγεωργίου (Ζερβούδης)
3ο Ζωφριάς 13:00 Εύνικος-Δαναοί Άργους Κωστής, Αδαμόπουλος (Κουλούρης)

Η Βαθμολογία:

1. Ηλιούπολη 19 (9-1)
2. Πρωτέας Βούλας 19 (9-1)
3. Πανιώνιος 18 (8-2)
4. ΕΦΑΟΖ 18 (8-2)
5. Αθηναϊκός 16 (6-4)
6. Αγία Παρασκευή 15 (5-5)
7. Εύνικος 14 (4-6)
8. Φοίνικας Πειραιά 13 (3-7)
9. Αιγέας Χίου 10 (1-8)
10. Αετός Καλλιθέας 10 (1-8)
11. Δαναοί Άργους 10 (0-10)

Βόρειος Όμιλος

Ν. Ρύσιου 13:30 Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΜΕΝΤ Καντερές, Κόννης (Λαδόπουλος)
Σερρών 12:00 Πανσερραϊκός-Α.Ε. Πυλαίας Λυγούρας, Κουφούδης (Δραγκίογλου)
Καλαμαριάς 12:00 Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος Καρακώστας, Γιατρόπουλος (Μηλιάρας)
«Χρ. Χριστοδούλου» 13:00 Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής Ζαχαριάδης, Γιαννούλης Αν. (Σαλικίδης)
Νεάπολης 12:00 Ολύμπια Λάρισας-Άρης Γιαννούλης Στ., Δημουλάς (Αγορογιάννης)
Επταπυργίου 13:30 Παναθλητικός Συκεών-Πανόραμα Κολοκυθάς, Πίπλιος (Τζιοπάνος)

Η Βαθμολογία:

1. Παναθλητικός Συκεών 21 (10-1)
2. Άρης 20 (9-2)
3. Ηρακλής 20 (10-0)
5. Αναγέννηση Ν.Ρ. 17 (6-5)
6. Πανσερραϊκός 17 (6-5)
4. Α.Ε. Πυλαίας 17 (6-5)
7. Πιερικός Αρχέλαος 17 (6-5)
9. Πανόραμα 15 (4-7)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 15 (4-7)
10. Ασπίδα Ξάνθης 14 (3-8)
11. ΜΕΝΤ 12 (1-10)
12. Ολύμπια Λάρισας 12 (1-10)
-Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό.

*Πηγή φωτογραφίας: Μπει δεν μπει

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο