LUAVI header ad

Α2 Γυναικών: Παναθλητικός για Α1, πάτησε κορυφή η Ηλιούπολη

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Α2 Γυναικών και την βαθμολογία όπως διαμορφώθηκε.
Α2 Γυναικών: Παναθλητικός για Α1, πάτησε κορυφή η Ηλιούπολη

Όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69

Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42

ΑΣ Πανόραμα-Άρης 51-82

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36

Η Βαθμολογία

1) Παναθλητικός 27 1067-656 411
2) Ηρακλής 25 834-631 203
3) Αρης 25 1015-695 320
4) Πανσερραϊκός 23 785-727 58
5) ΑΕ Πυλαίας 22 919-817 102
6) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 22 785-720 65
7) Πιερικός Αρχέλαος 22 806-784 22
8) Απόλλων Καλαμαριάς 19 724-832 -108
9) ΑΣ Πανόραμα 18 742-979 -237
10) Ασπίδα Ξάνθης 17 701-935 -234
11) Ολύμπια Λάρισας 16 579-921 -342
12) ΜΕΝΤ 15 668-928 -260

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Άρης
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣ Πανόραμα-Άρης 51-82
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 25-45, 36-67, 51-82
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 5(1), Νικολαϊδου 15(1), Αραμπατζή 2, Νάκη 1, Καζαντζή Σ. 3(1), Ριτζαλέου 5(1), Σιακαβάρα 7(1), Αβραμίδου, Δαιμονάκου 5, Βασλαματζή 6, Χατζηθεοδώρου 2.

Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 23(2), Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 16(4), Στεργάκη 4, Νταουντάκη 3, Νάστου 17(2), Βλάχου 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 4.

Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42
Διαιτητές: Σελεβός-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 25-9, 48-20, 67-32, 77-42
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Σταμπή , Γιαννοπούλου 8, Μπαξεβάνου, Τράντα 16, Σταματάκη 5, Μπατή, Μπασσιά 3, Γράψα 2, Βαντσιούρη 17(3), Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου.

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Παπαβασιλείου 2, Τζίκου 1, Σακουλάκη 1, Λογδανίδου 14(1), Γιαννούδη 2, Μυγδαλιά 7, Βασιλειάδου 9, Θωμά 2.

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 13-21, 28-33, 37-47, 49-68
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15(1), Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Τσακίρη 8, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Τασελαρίδου, Μωυσένκο 3, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Βαρελτζή 3, Καρακώστα 4.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 3, Αντωνιάδου 7(1), Κουράτορα 3(1), Γράψα 16(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 3(1), Πετρίδου, Παπαρδέλα 12, Δεληγιάννη 14.


Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Διαιτητές: Καντερές-Κωνής
Δεκάλεπτα: 10-11, 21-25, 41-39, 55-50
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 3, Ιγγλέζου 7(1), Παλλάνη 18(4), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 1, Διαμαντίδου 9, Καϊμακτσή 9(1), Ιντζέ, Φλώρου.

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 14(2), Φείδα, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 7, Παπαδοπούλου 17, Μπουντούκα, Ψαρέλη, Αβρονιδάκη 4.

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 25-12, 34-34, 49-46, 72-69
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 20(1), Καρτσαμάρη 25(3), Τσιούρβα 4, Μοδέα 4, Κλεισιάρη, Λιάσκου 3, Πατούνη 16(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Τέλιου

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 12(1), Κιολέογλου 14(3), Μάντζιου, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 17(2), Αρτεμισίου 15(1).

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36

Διαιτητές: Γεωργούλης- Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-5, 21-12, 38-21, 51-36
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 5(1), Τσάντα 1, Μπακιρτζίδου 10, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου, Πελτέκη 5, Κουτούση 25, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Μίχου, Βάννα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 7(1), Σουλιώτη, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 9(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 3(1), Παπαδάκη 5, Κουλουμπή 8, Κοκκίνου.

Όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αετός Καλλιθέας 70-32
Φοίνικα Πειραιά-Πανιώνιος 58-61
Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Πρωτέας Βούλας-ΓΣ Ηλιούπολης 45-58

Ρεπό: Δαναοί Αργους

Η Βαθμολογία:

1) ΓΣ Ηλιούπολης 25 908-656 252
2) Πρωτέας Βούλας 24 910-644 266
3) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24 814-600 214
4) Πανιώνιος 22 793-667 126
5) Αθηναϊκός 22 815-698 117
6) ΓΣ Αγίας Παρασκευής 20 777-710 67
7) Εύνικος 17 704-717 -13
8) Φοίνικα Πειραιά 15 663-685 -22
9) Αιγέας Χίου 15 614-926 -312
10) Αετός Καλλιθέας 14 525-903 -378
11) Δαναοί Αργους 12 525-842 -317

*Εύνικος, Φοίνικας Πειραιά και Δαναοί Αργους έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):

Αθηναϊκός-Δαναοί Αργους
Πανιώνιος-Εύνικος
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικα Πειραιά
Αιγέας Χίου-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

Φοίνικας Πειραιά – Πανιώνιος 58-61
Διαιτητές: Αυγερινός-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 22-13, 36-27, 48-41, 58-61
Φοίνικας (Αράπης – Καραγάνης): Γιγουρτάκη 9(1), Ξεπαπαδέα 8, Δανδουλάκη Α. 9, Βράκα 11(1), Καψοκόλη 12, Οικονομοπούλου 2, Δανδουλάκη Μ. 7(1).

Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Κριτσιδήμα 5(1), Στεργιοπούλου 11(1), Κάραλη 6(1), Γεροστεργίου 16(1), Ταντουρόφσκα 18(4), Σιγάλα 5.


Αγία Παρασκευή – Αετός Καλλιθέας 70-32
Διαιτητές: Λαζόγκα-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 24-6, 32-11, 50-26, 70-32
ΓΣΑΠ(Τασιόπουλος): Κάσδαγλη 10(2), Στούπα 14(1), Σιγιώργη 2, Κοντογιάννη 9(1), Γρίσπου 11(2), Ευαγγελάτου 11, Παπαντώνη2, Πετυχάκη, Κριμιτζά 2, Κόρμπου 9, Μπεζαϊτη.

Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος, Μήνας): Γραμματικού 18(2), Μήνα7(1), Σαμαντούρη, Κουτσοδήμου 2, Ντυρμισι, Καραγιαννάκη, Δρακοπούλου, Τζινλή 1, Νάκου, Μωραΐτη 1, Κατσοχειράκη 3(1).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Τσαταλλιού
Δεκάλεπτα: 18-12, 36-24, 52-35, 71-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα- Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 3, Βαμβακά 10, Λιναρά 5(1),Ζουρνή 13, Κεσσέ 15(2), Στεφανίδου 16(4), Μάνου, Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Μυλωνάκη 7(1).
Αιγέας Χιου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 11(3), Δανδούλα, Καρατζανου 5(1), Παπαδοπούλου 7,Καρούση 8, Κοματσιούλη 12(2), Γιασεμή 1.

Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
Διαιτητές: Κιουλάφας-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 13-10, 26-27, 37-37, 45-58
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης – Ρουμάνη): Χατζηβασιλείου, Κήτσιου 7, Θεοδώρου, Κολλάτου 5, Μπουντούρη, Χατζηγιακουμή 11(2), Σακελλαρίου 6, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 6, Καλογεριά, Αναστοπούλου Χ. 10, Κουζούκα.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 18(2), Νάτσκου 2, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 3, Γούλα 4, Χατζηλεοντή 5(1), Κορρέ 13(1), Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 11, Δαμουλάκη 2, Νικολαϊδου, Αλεξία.

Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 14-20, 24-38, 30-44, 38-63
Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα, Παπαδοπούλου 5 (1), Μοίρα 4, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου, Μάρκου, Τσέρου 9, Πετράκη 3 (1), Ραδή, Θεοδωρομανωλάκη 11.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 8 (1), Καμμένου 14 (3), Ευμορφοπούλου 8 (1), Κουτσιρίμπα 3 (1), Καρυοφύλλη, Καλημέρη 6 (10ρ.), Χελιώτη 16 (10ρ., 11ασ.) Οικονομάκη 8 (10ρ.)

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο