LUAVI header ad

Β' Εθνική (Βορράς): Το ενδιαφέρον στο Μεσολόγγι

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται η 5η αγωνιστική της Β' Εθνικής στο Βορρά, με όλες τις προπορευόμενες ομάδες να γλυκοκοιτάζουν την κορυφή.
Β' Εθνική (Βορράς): Το ενδιαφέρον στο Μεσολόγγι

Το βλέμματα σε αυτή την αγωνιστική πέφτουν στο κλειστό του Μεσολογγίου, όπου ο τοπικός Χαρίλαος Τρικούπης αντιμετωπίζει την Ασπίδα Ξάνθης, με τις δύο ομάδες να έχουν κερδίσει τις εντυπώσεις μέχρι στιγμής μετρώντας 3 νίκες και θέλουν να πάρουν προβάδισμα στην βαθμολογία.

Ενδιαφέρον υπάρχει φυσικά ανάμεσα στον αγώνα της Χαλκηδόνας με το Αγρίνιο, με τους γηπεδούχους να έχουν ξεκινήσει με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις τους, όμως η συνέχεια έφερε δύο σερί ήττες. Από την άλλη το Αγρίνιο μετά την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα, θέλει να συνεχίσει με τον ίδιο τρόπο στην σημερινή αναμέτρηση.

Πολύ δυνατές φαντάζουν οι αναμετρήσεις στα γήπεδα της Χαλκιδικής, με το Στρατώνι να υποδέχεται το Ανατόλια, με τις δύο ομάδες να είναι από αυτές που παίζουν όμορφο μπάσκετ στην κατηγορία και το παιχνίδι να είναι από τα πλέον αμφίρροπα. Από την άλλη, η Ευρώπη Πευκοχωρίου αντιμετωπίζει τους Τιτάνες Παλαμά, με τους νεοφώτιστους από την Καρδίτσα να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. 

Πολύ μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται στα Φάρσαλα με την τοπική ομάδα του Στέφανου Πέρκου να αντιμετωπίζει τους Μαχητές Δόξας Πεύκων, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την νίκη για να συνεχίσουν ανάλογα με το ξεκίνημα τους την αγωνιστική τους δράση.

Στις Σέρρες οι Ίκαροι που έχουν κερδίσει μέχρι στιγμής τις εντυπώσεις με την πορεία τους υποδέχονται τον Ερμή Λαγκαδά με στόχο τη νίκη για να πάρουν το αίμα τους πίσω για την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τους Μαχητές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:
Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίς Ξ. Δημόπουλος-Καρακάσης (Θεοδοσόπουλος)
Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Αγρίνιο Παπαγεωργίου-Μπακάλης (Παραλικίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ανατόλια Γερακίνης-Φακίτσας (Σακελαρίου)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων Ευφραιμίδης-Ντόγκας (Σαμάλης)
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Ερμής Λαγκαδά Τερανίδης Κ.-Μελανίδης (Μήτσιου)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ελίμεια Ελευθεριάδης-Εκίζογλου (Φωτιάδης)
Ν. Μουδανιών 17.00 Ευρώπη Πευκ.-Τιτάνες Παλαμά Τζιοπάνος Ν.-Γραικός (Θωμόπουλος)

Η Βαθμολογία:

1. Ίκαροι Σερρών 7 (3-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης  7 (3-1)
6. Ερμής Λαγκαδά 7 (3-1)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7 (3-1)
4. Ασπίδα Ξάνθης 7 (3-1)
3. Χαλκηδόνα 6 (2-2)
5. Στρατώνι 6 (2-2)
8. Φάρσαλα 6 (2-2)
9. Ανατόλια 6 (2-2)
10. Καβάλα 6 (2-2)
11. Ευρώπη Πευκοχωρίου 5 (2-1)
13. Αγρίνιο 5 (1-3)
12. Τιτάνες Παλαμά 3 (0-3)
14. Γέφυρα 3 (0-3)
15. Ελίμεια 3 (0-3)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο