Β' Εθνική (Νότος): Τα βλέμματα σε Κηφισιά και Κω

Με αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια συνεχίζεται η 3η αγωνιστικής της Β' Εθνικής στο Βορρά.
Β' Εθνική (Νότος): Τα βλέμματα σε Κηφισιά και Κω

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται η εξέλιξη της Β' Εθνικής στο Νότο. Μετά λοιπόν από τις δύο συνεχόμενες νίκες του Μανδραϊκού, της Δάφνης Δαφνίου, του Τρίτωνα και του Ιωνικού Νικαίας, έρχεται η ώρα και για τις 4 ομάδες να δοκιμαστούν σε αρκετά δύσκολες έδρες.

Η αρχή γίνεται στην ακριτική Κω, με τον τοπικό Ιπποκράτη που έχει εντυπωσιάσει με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του, μετρώντας και αυτός το απόλυτο των νικών, να υποδέχεται τον Ιωνικό Νικαίας, στο πιο σημαντικό παιχνίδι της ημέρας.

Το πιο αμφίρροπο παιχνίδι διεξάγεται στο κλειστό της Κηφισιάς, με την ΑΕΝ να υποδέχεται την Δάφνη Δαφνίου, με την ομάδα του Χαϊδαρίου να θέλει την τρίτη σερί νίκης της στο πρωτάθλημα, έχοντας κερδίσει τα βλέμματα όλων τόσο με τα θετικά αποτελέσματα όσο και με την εικόνα που βγάζει εντός παρκέ.

Πολύ δυνατό παιχνίδι διεξάγεται στο κλειστό της Νέας Ερυθραίας, με τον Πανερυθραϊκό να υποδέχεται τον Τρίτων του Μιχάλη Μιχελάκου που μετρά δύο νίκες μέχρι στιγμής και θέλει να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό, την ώρα που η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή "καίγεται" για το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.

Δεν θα μπορούσε να μην έχει τοπικό ντέρμπι η αγωνιστική, μιας και το Παγκράτι υποδέχεται τον ΕΦΑΟΖ σε ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι με τις δύο ομάδες να θέλουν να φτάσουν στη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Για την Κόρινθο ταξιδεύει ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, ο οποίος θέλει να συνδυάσει το ταξίδι του με νίκη, την ώρα που ο ΚΑΟΚ μετά την επιβλητική εμφάνιση κόντρα στο Κορωπί θέλει τη νίκη.

Πολύ δυνατή αναμέτρηση διεξάγεται στο κλειστό "Δύο Αοράκια", με το Ηράκλειο να θέλει τη νίκη μετά το αρνητικό αποτέλεσμα της προηγούμενης βδομάδας, αντιμετωπίζοντας αυτή τη φορά τον Μανδραϊκό που έχει κερδίσει μέχρι στιγμής τις εντυπώσεις.

Ενδιαφέρον υπάρχει και στο κλειστό της Ελευσίνας, με τον Πανελευσινιακό να υποδέχεται τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης και τις δύο ομάδες να θέλουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Κω 12.00 Ιπποκράτης-Ιωνικός Ν. Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δάφνη Δ. Θεοδωρόπουλος-Μηλαπίδης (Ζερδεβάς)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Τρίτων Ζακεστίδης-Γιακείμη (Ζερβούδης)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Κορωπί Καλογερόπουλος-Φασόλης (Ηπιώτης)
ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-Διαγόρας Δρ. Μαντήλας-Σταθόπουλος (Μαυρατζάς)
Μετς Α 17.00 Παγκράτι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Διμπινούδης-Χρηστίδης Ηλ. (Ελευθεριάδης)
Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος Ρίζος-Νάστος (Ευαγγελινός)
2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Στρέμπας-Αναστασίου (Ζώης)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο