Β' ΕΣΚΑΝΑ: Διακοπή λόγω βροχής στην Νεάπολη, Φοίνικας Πειραιά μόνος πρώτος

Μίλησαν οι έδρες στην όγδοη αγωνιστική της Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών. Μοναδικό διπλό ο ΑΟΝΑ στην έδρα της Προοδευτικής. Διακοπή λόγω της νεροποντής στην Αττική στην Νεάπολη ενώ ο Φοίνικας Πειραιά απολαμβάνει την μοναξιά στην κορυφή μετά την ήττα του Ερμή Αργυρούπολης στην Νίκαια κόντρα στην ΕΑ.
Β' ΕΣΚΑΝΑ: Διακοπή λόγω βροχής στην Νεάπολη, Φοίνικας Πειραιά μόνος πρώτος

Τα αποτελέσματα της όγδοης αγωνιστικής στην Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών:  

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 61-52
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΡΑΩΝ-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 90-73
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 73-56
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 74-65 (61-61 κανονική διάρκεια)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ διακοπή (το παιχνίδι σταμάτησε στο 30′ με το σκορ στο 59-59 επειδή η οροφή έσταζε νερά)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΟΝΑ 53-60
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 73-60

Τα φύλλα αγώνα:

ΦOINIKAΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 61-52
Διαιτητές: Τσαχάκης, Κιουλάφας , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 14-20,29-35,43-47,61-52
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Πουτουλίδης, Μονδερά): Κύριος 3, Μπιτζής Δ. 4, Κατσαγάνης 5, Δεβεζόγλου, Δημητρακούλης 3, Κόγκας 8(2), Λέσι 16(2), Παπαγεωργίου 20(3), Πολύχρονος ,Χαριάτης 2, Λάτσης
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Παππάς, Βλουτής): Σκουμής 10(1),Κουτρόπουλος 11(3),Φλέγκας 6(1),Τσαγκαράκης 7, Παπαγιαννόπουλος 1 , Αγραπίδης 2, Παναγόπουλος 2, Πετρόπουλος 1, Συμεωνίδης 12

EN.ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 90-73
Διαιτητές: Χρόνης, Πλατέλα, Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 25-20, 37-40, 63-62, 90-73
ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Καρανίκας): Μουστάκας, Ρόκας 14(2), Παπασπύρου, Ασημόπουλος, Μπαλάφας 12(1), Γρηγοράκος 22(4), Μοδάκης 11(2), Καρράς 6, Σαμαράς , Λιούλης 19 , Ποντικίδης Μ. 4 , Ποντικίδης Π. 2
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου Ν., Ποτόσογλου Π.): Φωτεινάκης 20(6), Ραλλάκης 4, Ποπόνας 2, Γρυπάρης, Λάσκαρης 2, Μπεζαντάκος, Τσαούρδας 12, Γεωργίου 8(2), Γαλετάκης 12, Ταπάσκος 5, Γαβρίλης, Στρατής 8

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΟΝΑ 53-60
Διαιτητές: Κονταράτος, Μπιτέρνας ,Σίμα
Δεκάλεπτα: 16-15, 33-27, 35-48, 53-60
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Μπουλαντζάς 3, Χρηστου 2Πουλημενέας , Μπακάλης 15(3), Ντάβος 3(1), Τζοβάρας 7(1), Τζίτζης 3(1), Κοθράς 1, Συρίγος 12(1) , Γιαννακόπουλος 5(1), Παπαμάρκος, Χατζόβουλος 2
ΑΟΝΑ (Πέρρος, Παπαδημητρίου): Ραζής 3, Μπριασούλης 12(2) , Λούπασης, Αγγλόπουλος, Πηλιούνης 23, Βαρδαβάς 16, Κουτσολιάκος 6, Ψάλτου, Ζαντιώτης, Λούγαρης

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΔΙΕΚΟΠΗ ΣΤΟ 30΄ (59-59) ΛΟΓΩ ΤΗΣ ...ΝΕΡΟΠΟΝΤΗΣ (ΕΣΤΑΖΕ Η ΟΡΟΦΗ )

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 73-60
Διαιτητές: Κηπώσης, Πηλοίδης, Μαίμου
Δεκάλεπτα: 19-18, 35-37, 55-48, 73-60
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης, Τάγκαλος): Μυλωνάκης 16, Γιοβάς , Χάλαρης 12(3), Βουρδέλης 14, Μυλωνάς , Μαραγκόπουλος 25(3), Ζαγαλάκης , Σερελέας , Μαυροειδάκος 3(1) , Χαλκιάς 2, Στεργίου 6(2), Πεταλάς 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας, Κουκιάς): Χριστοδουλόπουλος 9(1) , Στεφανής 7 , Στουραιτης 8(2), Γεώργαρος , Τεμπέλης , Αντιπάτης 17(1) , Σαμουρέλης 13, Μπούζας , Λαζάκης , Παπαδάκης 6(2), Κοντός

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 74-65 ΠΑΡ. (ΚΑΝ. ΑΓ. 61-61)
Διαιτητές: Ασλανίδης, Αντωνέλλου , Νάκος
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-36, 49-55, 61-61 (καν. αγ.) 74-65 παρατ.
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Τσιρονιάν): Καρασούλος , Χιωτίνης , Στεργίου 24, Τομαρόπουλος , Καραϊσκάκης 10(2) , Μουσέτης , Μουζακιώτης 7(1) , Παππάς 12, Κατσικάκης 2, Κολοκούρης , Χαλκίτης , Λεκατσάς 19(1)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης, Παπαδημητρίου): Βαμβακίδης 8(2) , Ηλιάδης 10(1), Χεργκελετζής 7(1), Αβραμίδης Ι. 4, Κοτούλης , Αβραμίδης Δ. 12, Παπαδημητρίου, Αχείμαστος 24(1), Λιάσκος

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 73-56
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μέλης, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 18-10, 35-35, 54-37, 73-56
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Λουλούδης, Πέττας 14 (2), Παυλίδης 4, Ντώνη, Αβανίδης 18 (3), Βαρλάς 7 (2), Καρασούλας 10, Ιωαννίδης 4, Καπατσούλιας 4, Κάβουρας 1, Τσουκαλάς 7 (1), Τζορτζοριάν 4.
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαντζής, Βουρλιάς): Δελλής 5, Ζέρβας 2, Νικολάκης, Μωυσίδης, Μούστα 12, Παπαδάκης 11 (1), Αλεξανδράκης, Μαρκόπουλος 2, Μπελλάς 1, Κοντινός 16 (3), Ανδριαδάκης 2, Καλαντζής 5 (1).

Η Βαθμολογία:

1. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 7-1
2.
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ 6-2
3.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 5-3
4.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 5-3
5.
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 5-3
6.
ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 5-3
7.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 5-3
8.
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 5-3
9.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 4-4
10.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 3-5
11.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 3-5
12.
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 2-5 (παιχνίδι λιγότερο)
13.
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 0-7 (παιχνίδι λιγότερο)
14.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 0-8

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής (9η, 28/11):

20:00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
21:30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ
21:30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
21:30 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΟΔ. ΠΑΠ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ
19:45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
21:30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
20:00 ΚΛ ΣΑΛΠΕΑΣ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο