Β' ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Διαβάστε τι έγινε απόψε (29/10) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της Β' ΕΣΚΑ.
Β' ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Τα φαβορί προελαύνουν στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Ο Χολαργός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στο κλειστό του Ηρακλείου, όπου νίκησε τον Τυφώνα 91-76 και παρέμεινε αήττητος έπειτα από τρεις αγώνες. Ακόμα πιο εντυπωσιακός ήταν στο γήπεδό του ο Πανελλήνιος, ο οποίος μετέτρεψε σε περίπατο το ματς με τα Γλυκά Νερά (80-50), κάνοντας το 3/3 στον 1ο όμιλο.

Στον 2ο όμιλο, εντυπωσιακό πέρασμα από την Ανάβυσσο έκανε η Ολυμπιάδα Πετρούπολης, όπου είχε τον έλεγχο επί σχεδόν 40 λεπτά και υποχρέωσε τον φιλόδοξο Κούρο στη δεύτερη ήττα του σε τρεις αγώνες με 61-75.

Όσον αφορά στον 3ο όμιλο, εκεί η Υπεροχή τα χρειάστηκε μέχρι να καταβάλει την Τούφα με 67-66 και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Θεμιστοκλή, ο οποίος νίκησε σχετικά εύκολα εκτός έδρας λίγη ώρα νωρίτερα τον Βριλησσιακό 72-63, έχοντας δημιουργήσει διαφορά 16 πόντων από το ημίχρονολ.

Β’ ΕΣΚΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Τυφώνας - Χολαργός 76-91
Μελάς Άγιος Ελευθέριος - Θρακομακεδόνες 51-58
Πανελλήνιος - Γλυκά Νερά 80-50
Ολυμπιάδα Παπάγου - ΟΦΗ Ηρακλείου 66-62
Παλατιανή - Λαγονήσι 60-54

Η βαθμολογία:

1. Πανελλήνιος 6 (3-0)
2. Χολαργός 6 (3-0)
3. Παλατιανή 5 (2-1)
4. Θρακομακεδόνες 5 (2-1)
5. Γλυκά Νερά 5 (2-1)
6. Ολυμπιάδα Παπάγου 5 (1-2)
7. Λαγονήσι 4 (1-2)
8. ΟΦΗ Ηρακλείου 4 (1-2)
9. Τυφώνας 3 (0-3)
10. Μελάς Αγιος Ελευθέριος 3 (0-3)

Β’ ΕΣΚΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Αρης Πετρούπολης - Ανοιξη 64-48
Κούρος Αναβύσσου - Ολυμπιάδα Πετρούπολης 61-75
Χαραυγιακός - Οίον Αγίου Στεφάνου 72-80
Καρέας - Αμιλλα Περιστερίου 71-80
Ρεπό η Δόξα Βύρωνα

Η βαθμολογία:

1. Οίον Αγίου Στεφάνου 5 (2-1)
2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 5 (2-1)
3. Αμιλλα 4 (2-0)
4. Αρης Πετρούπολης 4 (2-0)
5. Καρέας 4 (1-2)
6. Χαραυγιακός 4 (1-2)
7. Κούρος 4 (1-2)
8. Δόξα Βύρωνα 3 (1-1)
9. Ανοιξη 3 (0-3)

Β’ ΕΣΚΑ - 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Βριλησσιακός - Θεμιστοκλής 63-72
Προμηθέας - Αχαρνής 57-64
Υπεροχή Εξαρχείων - Τούφα 67-66
Κουκουβάουνες - Νέα Μάκρη 63-61
Λυκόβρυση - Ζεύς Ερυθρού 68-58

Η βαθμολογία:

1. Θεμιστοκλής 6 (3-0)
2. Υπεροχή Εξαρχείων 6 (3-0)
3. Λυκόβρυση 5 (2-1)
4. Αχαρνής 5 (2-1)
5. Κουκουβάουνες 4 (1-2)
6. Νέα Μάκρη 4 (1-2)
7. Προμηθέας 4 (1-2)
8. Ζεύς Ερυθρού 4 (1-2)
9. Βριλησσιακός 2 (0-2)
10. Τούφα 2 (0-2)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο