Γ' Εθνική: LIVE η πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Παρακολουθήστε, μέσω του basketblog.gr, LIVE την 1η αγωνιστική των έξι ομίλων της Γ' Εθνικής.
Γ' Εθνική: LIVE η πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Σήμερα (18/10) ξεκινάει το πολυπόθητο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας με έξι συνολικά ομίλους, τρεις στον Βορρά και τρεις στον Νότο. Το Basketblog.gr σας ενημερώνει LIVE για την εξέλιξη των αγώνων της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Μπορείτε να ανανεώσετε τη σελίδα πατώντας το κουμπί F5 στο πληκτρολόγιο σας*

(1ος όμιλος)

14:00 Δίων Κυπαρισσίας - Διαγόρας Ρόδου 67-72

Α' 22-24 Β' 31-41 Γ' 50-54

15:30: Δρομείς Τρίπολης - ΓΣ Εργοτέλης 71-78 (παράταση)
Α' 16-14 Β' 27-31 Γ' 49-46 Δ' 64-64

17:00 Παναχαϊκή - Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας 73-68
Α' 21-15  Β' 32-33  Γ' 49-43

17:00 ΕΑ Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα 48-79
Α' 15-16 Β'  22-33 Γ'  31-59 

17:00 Γλαύκος - Αίολος Αγυιάς 77-83
Α'  Β'  Γ'  

(2ος όμιλος)

15:00 ΑΠΣ Παπάδος Γέρας - ΦΟ Βροντάδου 65-56
Α' 20-10  Β' 32-30 Γ' 54-48 

16:00 ΒΑΟΛ Χίου - Μίλωνας 76-82
Α' 16-18  Β' 36-42 Γ' 54-63

17:00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Δάφνης 68-57
Α'  Β'  Γ'  

17:00 Ίκαρος Καλλιθέας - ΑΕΕΠ 79-62
Α'  Β'  Γ'  

17:00 ΓΣ Κορωπίου - Τελεθριακός 79-77
Α'  Β'  Γ'  

(3ος όμιλος)

Ερμιόνη - ΑΕ Δικαίου 72-63

Ελευθερία Μοσχάτου - ΑΕ Καρλοβάσου 93-73

14:30 ΑΟ Μυκόνου - ΑΟ Πεύκης 99-71

17:00 ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 84-56
Α'  27-14 Β' 44-28  Γ' 71-42 

17:00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 50-85
Α' 12-27 Β' 29-53  Γ' 40-73 

17:00 ΑΣ Πέρα - ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-80
Α'  Β'  Γ'  

(4ος όμιλος)

17:00 ΓΣ Αλμυρού-Λέων ΑΣ Μεσολογγίου 61-52
Α'  Β' 30-21 Γ' 45-45

17:00 ΓΣ Παλαμά Τιτάνες - ΓΣ Γόμφοι 55-70
Α' 9-20 Β' 23-37 Γ'  38-54

(5ος όμιλος)

17:00 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΦΟ Αριδαίας 78-85
Α' 10-21  Β'  31-40 Γ'  54-65

17:00 ΑΣ Καστοριάς - ΑΣ Άργος Ορεστικό 64-55
Α' 26-18 Β' 39-22  Γ' 52-39 

17:00 ΚΣ Αετοί Βέροιας - ΑΟ Ίκαροι Γιαννιτσών 79-66
Α'  Β' 34-34 Γ'  

17:00 Αριστοτέλης Φλώρινας - ΔΕΚΑ 86-60
Α'  Β'  Γ'  

18:00 ΜΑΣ Μαντουλίδης - ΑΟΚ Βέροιας 75-77  
Α' 13-15  Β' 30-31 Γ'  60-57

(6ος όμιλος)

17:00 ΓΣ Αρίων Ξάνθης - ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02 76-56
Α' 16-11 Β' 33-27  Γ'  53-36

17:00 ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας - ΑΟ Γαλάτιστας 79-64
Α'  25-8 Β' 53-22  Γ' 67-47

18:00 Βυζαντινός ΑΟ - Απόλλων Καλαμαριάς
Α'  Β' 35-38  Γ'  

18:00 ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 72-67
Α' 12-20 Β'  Γ'  44-50

18:00 Σταυρούπολη ΕΚ - ΣΑΑΚ Ανατόλια 76-86
Α' 24-30 Β'  37-61 Γ' 58-80

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο