Εθνικά πρωταθλήματα: Οι 74 αγώνες που αναβλήθηκαν

Το ελληνικό μπάσκετ διανύει την πρώτη μέρα του lockdown και το basketblog.gr συγκέντρωσε τα 74 παιχνίδια που έχουν αναβληθεί σε όλες τις εθνικές κατηγορίες.
Εθνικά πρωταθλήματα: Οι 74 αγώνες που αναβλήθηκαν

Το lockdown του ελληνικού μπάσκετ άρχισε από τα ξημερώματα της Τρίτης (3/11) και εφόσον δεν αλλάξει κάτι (προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο), θα διαρκέσει μέχρι τις αρχές Δεκεμβρίου. Πάντως, ακόμα κι αν επαναρχίσει η σεζόν σε ένα μήνα, είναι απορίας άξιον πότε θα γίνουν οι αγώνες που έχουν αναβληθεί. Και δεν είναι λίγοι…

Συνολικά 74 αγώνες εκκρεμούν σε όλες τις εθνικές κατηγορίες, από τη Basket League μέχρι την Α2 Γυναικών, με τους περισσότερους εξ αυτών να έχουν οριστεί σε ημερομηνίες που δεν είναι δυνατόν να διεξαχθούν λόγω της νέας καραντίνας και κάποιους άλλους να βρίσκονται ακόμα στον αέρα.

Διαβάστε την αναλυτική λίστα των αγώνων που αναβλήθηκαν:

BASKET LEAGUE (4 αγώνες)

Λαύριο - Προμηθέας (1η αγωνιστική< δεν έχει οριστεί)
ΠΑΟΚ - Λαύριο (2η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Προμηθέας - Παναθηναϊκός (2η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Αρης - Ηρακλής (2η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (9 αγώνες)

Καρδίτσα - Αμύντας (1η αγωνιστική, 6/1/2021)
Πανερυθραϊκός – Φίλιππος Βέροιας (2η αγωνιστική, 11/11)
Φίλιππος Βέροιας - Ψυχικό (3η αγωνιστική, 18/11)
Τρίτωνας - Κόροιβος (4η αγωνιστική, 11/11)
Ολυμπιακός - Ελευθερούπολη (4η αγωνιστική, 11/11)
Μαρούσι - Φίλιππος Βέροιας (4η αγωνιστική, 25/11)
Κόροιβος - Ψυχικό (5η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Οίακας Ναυπλίου - Τρίτωνας (5η, 18/11)
Φίλιππος Βέροιας - Αμύντας (5η αγωνιστική, 2/12)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (24 αγώνες)

1ος όμιλος

Φανάρια Νάξου - Αχαγιά '82 (3η αγωνιστική, 11/11)
Ενωση Ιλίου - ΚΑΟ Κορίνθου (3η αγωνιστική, 11/11)
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. - Πανελευσινιακός (3η αγωνιστική, 11/11)
Αργοναύτης Τριγλίας - Ένωση Ιλίου (4η αγωνιστική, 18/11)
Αχαγιά ‘82 - Πεντέλη (4η αγωνιστική, 18/11)
Πανελευσινιακός - Έσπερος (4η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

2ος όμιλος

Ηλυσιακός - Αιγάλεω (3η αγωνιστική, 11/11)
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Δούκας (3η αγωνιστική, 11/11)

3ος όμιλος

Ερμής Σχηματαρίου - Εσπερος Λαμίας (2η αγωνιστική, 11/11)
ΜΕΝΤ - Πρωτέας Γρεβενών (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Αίολος Τρικάλων - Ερμής Σχηματαρίου (3η αγωνιστική, 18/11)
Εσπερος Λαμίας - Ικαροι Τρικάλων (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων - ΧΒΑ (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Μελίκη - IBC (3η αγωνιστική, 18/11)

4ος όμιλος

Πανσερραϊκός - Αίας Ευόσμου (3η αγωνιστική, 11/11)
Λεύκιππος Ξάνθης - Ευκαρπία (3η αγωνιστική, 4/11)
Γέφυρα - Ικαροι Τρικάλων (3η αγωνιστική, 11/11)
ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Κομοτηνή (3η αγωνιστική, 4/11)
Πολύγυρος - Πανσερραϊκός (4η αγωνιστική, 18/11)
Ευκαρπία - Αρετσού Καλαμαριάς (4η αγωνιστική, 11/11)
Μακεδονικός - Λεύκιππος Ξάνθης (4η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Ικαροι Σερρών - Ερμής Λαγκαδά (4η αγωνιστική, 18/11)
ΓΑΣ Κομοτηνή - Γέφυρα (4η αγωνιστική, 18/11)
Αίας Ευόσμου - ΚΑΟΧ (4η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (24 αγώνες)

1ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου - Γλαύκος (2η αγωνιστική, 7/1/21)
Γλαύκος - Δίων Κυπαρισσίας (2η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

2ος όμιλος

-

3ος όμιλος

-

4ος όμιλος

Αναγέννηση Λαμίας - Τιτάνες Παλαμά (2η αγωνιστική, 11/11)
ΑΓΣΙ - Γόμφοι (3η αγωνιστική, 18/11)
Τιτάνες Παλαμά - Αμπελώνας (3η αγωνιστική, 18/11)
Ολυμπιακός Βόλου - Σπαρτιατικός (3η αγωνιστική, 18/11)
Καναλάκι - Αναγέννηση Καρδίτσας (3η αγωνιστική, 18/11)

5ος όμιλος

ΑΟΚ Βέροιας - Ναύαρχος Βότσης (2η αγωνιστική, 4/11)
Αργος Ορεστικό - Μαντουλίδης (2η αγωνιστική, 11/11)
Ικαροι Γιαννιτσών - Καστοριά (2η αγωνιστική, 11/11)
ΔΕΚΑ - Αετοί Βέροιας (2η αγωνιστική, 4/11)
Ναύαρχος Βότσης - Αργος Ορεστικό (3η αγωνιστική, 18/11)
Μαντουλίδης - Ικαροι Γιαννιτσών (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Καστοριά - ΔΕΚΑ (3η αγωνιστική, 18/11)
Αετοί Βέροιας - Αριστοτέλης Φλώρινας (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Αριδαία - ΑΟΚ Βέροιας (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

6ος όμιλος

ΒΑΟ - ΚΑΟΔ (2η αγωνιστική, 11/11)
Ασπίδα Ξάνθης - Αρίων Ξάνθης (2η αγωνιστική, 11/11)
Ανατόλια - Ελπίδα Αμπελοκήπων (2η αγωνιστική, 11/11)
ΚΑΟΔ - Ζέφυρος (3η αγωνιστική, 18/11)
Ασπίδα Ξάνθης - Απόλλωνας Καλαμαριάς (3η αγωνιστική, 18/11)
Αρίων Ξάνθης - Ανατόλια (3η αγωνιστική, 18/11)
Ελπίδα Αμπελοκήπων - Γαλάτιστα (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Σταυρούπολη - Ιωνικός Ιωνίας (3η αγωνιστική, 11/11)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1 αγώνας)

ΠΑΟΚ - ΕΦΑΟΖ (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (12 αγώνες)

1ος όμιλος

-

2ος όμιλος

ΑΕΚ Περιστερίου - Ικαρος Ικαρίας (3η αγωνιστική, 15/11)

3ος όμιλος

Νίκη Βόλου - Απόλλωνας Πτολεμαΐδας (1η αγωνιστική, 15/11)
Λασσάνης - Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (1η αγωνιστική, 11/11)
Απόλλωνας Πτολεμαΐδας - ΜΕΝΤ (2η αγωνιστική, 18/11)
Εσπερος Λαμίας - Λασσάνης (2η αγωνιστική, 15/11)
ΜΕΝΤ - Πιερικός Αρχέλαος (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Νίκη Βόλου - Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (3η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί)
Λασσάνης - Φίλιππος Βέροιας (3η αγωνιστική, 18/11)
Ολύμπια Λάρισας - Απόλλωνας Πτολεμαΐδας (3η αγωνιστική, 11/11)

4ος όμιλος

Παναθλητικός - Ασπίδα Ξάνθης (2η αγωνιστική, 15/11)
Πανσερραϊκός - Πάνθηρες (2η αγωνιστική, 15/11)
Ηρακλής - Αρης (2η αγωνιστική, 11/11)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο