Καντζούρης: «Θετικό ότι παλέψαμε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο»

O προπονητής του Κολοσσού, Ηλίας Καντζούρης τόνισε μετά την ήττα (84-81) από το Περιστέρι ότι η ομάδα του πρέπει να βελτιωθεί, αλλά κρατάει το γεγονός ότι οι Ροδίτες γύρισαν το ματς και το πάλεψαν ως το τέλος

Ο Κολοσσός το πάλεψε στο Περιστέρι. Βέβαια, δεν μπόρεσε τελικά να κάνει την μεγάλη ανατροπή (είχε βρεθεί να χάνει και με 12 πόντους στην τέταρτη περίοδο) και έτσι οι Ροδίτες έχασαν με 84-81 από τους Αθηναίους. O προπονητής του Κολοσσού, Ηλίας Καντζούρης τόνισε μετά την ήττα ότι η ομάδα του πρέπει να βελτιωθεί, αλλά κρατάει το γεγονός ότι οι Ροδίτες γύρισαν το ματς και το πάλεψαν ως το τέλος.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο τεχνικός του Κολοσσού, Ηλίας Καντζούρης, μετά την ήττα από το Περιστέρι:

«Νομίζω ότι το παιχνίδι κρίθηκε στην κακή αντίδραση μας σαν ομάδα στο τρίτο 10λεπτο. Νομίζω στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα πάντα μέσα από τα λάθη μας καλύψαμε όλα αυτά που είχαμε πει και είχαμε δουλέψει. Δεν αντιδράσαμε σωστά σ’ αυτό το διάστημα. Το Περιστέρι ανέβασε την πίεση του και εμείς λειτουργήσαμε θα έλεγα όχι ομαδικά.
Από κει και πέρα, το αποτέλεσμα ήταν φυσιολογικό. Στο τέλος εννοείται ότι χάσαμε την ευκαιρία με ένα σουτ και ήταν πάρα πολύ θετικό ότι παλέψαμε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο αλλά αυτό που πρέπει να κρατήσουμε εμείς είναι ότι ένα παιχνίδι είναι 40 λεπτά, κάθε κατοχή μπάλας είναι διαφορετική και πάνω σ’ αυτό να προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε».

Ύστερα από ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Κολοσσός H Hotels ηττήθηκε 84-81 στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 1ης...