Γ' Εθνική (3ος Όμιλος): Άνετες νίκες για Αίολο και IBC, σημαντικά «διπλά» για Νίκη και Αετούς

Ο Αίολος Τρικάλων και το IBC συνέχισαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους στο 3ο Όμιλο, όπως έκαναν και οι Αετοί Βέροιας με τη Νίκη Βόλου που πέρασαν από την έδρα της Αριδαίας και της Μελίκης αντίστοιχα. Εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους Ολυμπιακός Βόλου και Ίκαροι Τρικάλων.
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος): Άνετες νίκες για Αίολο και IBC, σημαντικά «διπλά» για Νίκη και Αετούς

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 84-69
Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων 68-87
ΣΚ Ιωάννινα-Φαίακας Κέρκυρας 87-44
ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας 61-64
Ικαροι Τρικάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας 89-78
ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου 67-72

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τα φύλλα αγώνα:

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων 68-87
Δεκάλεπτα: 16-26, 31-46, 51-68, 68-87
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 18(2), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 20(1), Σφακιανός 8(2), Ξένος 2, Τσούμας 3, Φαλιάκης 6(2), Μακρής 7(1), Σκουφεζής 4.
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11(1), Πανάρας 21(4), Πρεμέτης 3(1), Αργύρης 8(2), Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 9(3), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 14(2), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 13.

 

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας 61-64
Δεκάλεπτα:
14-13, 27-28, 42-46, 61-64
Διαιτητές:
Παπανικολάου-Λυγούρας
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης):
Παπαδόπουλος 9, Τοπαλίδης 8, Πονόπουλος 5(1), Αβραμίδης 3(1), Γεωργάκης 6, Μακρόπουλος 11, Παουλεάνου 15(1), Στρέπκος 4.
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης):
Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 3, Σιδηρόπουλος 6(2), Γιαννουζάκος 8(2), Κουσιάντζας, Σταυρουλάκης 5(1), Μαραπίδης 3(1), Αλευρίδης 10, Ιωσηφίδης 10(2), Γκανάς 9(2), Γκεκόπουλος 8.

ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου 67-72
Δεκάλεπτα: 22-20, 39-42, 58-53, 67-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Πράττος
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 15(3), Μαυρίδης 17(1), Στοϊτσης 7(2), Ρογγότης 2, Λαπατούρας, Λέφας 10, Ημερίδης 16, Μαγαλιός.
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 5(1), Σαριμπαλίδης 12(4), Σιμάκης 6, Κουτίνας 9, Τσιώλης 16(3), Τάσσος 19, Σταυροθεόδωρος 5, Ακούνια.

ΣΚ Ιωάννινα-Φαίακας Κέρκυρας 87-44
Δεκάλεπτα: 24-14, 41-28, 64-36, 87-44
Διαιτητές: Καννής-Βίνης
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 10, Ματσάγγας 7(1), Δουρούκης 13, Τσιτσώνης 3, Βάσης 12(2), Κατσίβελος 2, Πατραμάνης 9, Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης 4, Ψιλοδημητρακόπουλος, Τσιρώνης 5(1), Μπάλλας 19.
Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Αγιούς 3(1), Δρακίδης 9, Τσιτσές 3, Βάγιας 2, Παπαγκίκας 8(1), Αυγερινός 14(2), Γουστέρης, Φουσέκης, Ψάρρας 5(1).

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 84-69
Δεκάλεπτα: 16-14, 35-31, 64-53, 84-69
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γραικός
Oλυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπουσκολίτης Φ., Μπεκρής 11(1), Μπούρας 4, Ίλτσογλου 19 (3), Καραμήτσος, Μπόγδανος 28(3), Σπανόπουλος, Μπουσκολίτης Β. 9(2), Σκαμάγκας 8(2), Ευτυχίδης, Μούμογλου 5(1), Χροναίος
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογυός 2, Πανταζής 3, Γεωργαντζάς 12(2), Τσέλιος 4(1), Κοβάτσεβ 4, Νότος 3, Ντούρλιας, Αργύρης 7(1), Αντωνίου 7(1), Καλλιάρας 24(1), Δίκαρος 3.

Ικαροι Τρικάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας 89-78
Δεκάλεπτα: 27-15, 44-37, 64-53, 89-78
Διαιτητές: Αγραφιώτης Τζ.-Τσάνταλη
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 8, Βλάχος 2, Κολότσιος 15(5), Κρεμμύδας 2, Κατσαρές 28(3), Τζορμπατζάκης 4, Ραμμίδης 1, Μέξης 6, Γεωργόπουλος 2, Μπαρμπαρούσης, Μπάρδας 6, Μακρής 15.
Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 14(3), Τσιάμης 13(2), Παπαγρηγορίου 6, Γκόνος 22(3), Γκουτζιομήτρος 14, Ντρίζα Τ., Σαββίδης 3(1), Ντρίζα Ε., Παπούλιας 4, Καραδήσογλου 1.

Η βαθμολογία:

1. Νίκη Βόλου 17 (8-1)
2. Αίολος Τρικάλων 16 (8-0)
3. ΣΚ Ιωάννινα 15 (6-3)
4. Τιτάνες Παλαμά 14 (5-4)
5. Αετοί Βέροιας 13 (5-3)
6. ΓΑΣ Μελίκης 13 (5-3)
7. Ικαροι Τρικάλων 12 (4-4)
8. Αναγέννηση Καρδίτσας 12 (4-4) 
9. Ολυμπιακός Βόλου 12 (4-4)
10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 11 (3-5)
11. Αριστοτέλης Φλώρινας 11(2-7)
12. ΦΟ Αριδαίας 9 (1-7)
13. Φαίακας Κέρκυρας 8 (0-8) 

*Νίκη Βόλου, ΣΚ Ιωάννινα, Τιτάνες Παλαμά και Αριστοτέλης Φλώρινας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12):

Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου
Φαίακας Κέρκυρας-Τιτάνες Παλαμά
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΦΟ Αριδαίας
Αετοί Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων
Αριστοτέλης Φλώρινας-ΓΑΣ Μελίκης
Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο