Α1 Γυναικών: Μία νίκη μακριά από την παραμονή ο Πανιώνιος!

Ο Πανιώνιος κέρδισε δύσκολα τον Άρη με 70-66 στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων για τα playout της Α1 Γυναικών...

Τζάμπολ έχουμε σήμερα για την φάση των playout της Α1 Γυναικών με τον Πανιώνιο να υποδέχεται τον Άρη και να τον κερδίζει με 70-66 κάνοντας το 2-1 στην σειρά (1-1 νίκες στην κανονική περίοδο) και πλέον θέλει ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα για την παραμονή.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα από σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα και έκαναν διαχείριση της διαφοράς (35-30 ημίχρονο), με τον Άρη να μην μπορεί να προσπεράσει μπροστά στο σκορ. Το τελικό 70-66 για τον «ιστορικό» ήρθε δύσκολα και τώρα ο Άρης καλείται να κάνει μία μεγάλη ανατροπή στην σειρά.