All-Star Game Θεσσαλονίκης: Οι ομάδες και οι διαγωνισμοί

Η ψηφοφορία του All-Star Game της Θεσσαλονίκης (9-10/2) ολοκληρώθηκε και τα αποτελέσματα για τις ομάδες που θα δημιουργηθούν έγιναν γνωστά.
All-Star Game Θεσσαλονίκης: Οι ομάδες και οι διαγωνισμοί

Το διήμερο 9-10/2 η Θεσσαλονίκη και το «Nick Galis Hall» θα φιλοξενήσουν το All-Star Game της Basket League. Στην συνέντευξη Τύπου που έγινε σήμερα (31/1) στην συμπρωτεύουσα, αποκαλύφθηκαν και τα ονόματα αυτών που θα βρεθούν στους αγώνες και τους διαγωνισμούς, μετά την σχετική ψηφοφορία που έγινε. Μάλιστα, στην ομάδα των ξένων, προπονητές θα είναι οι Ντέιβιντ Μπλατ και Ρικ Πιτίνο!

Αναλυτικά:

Greek Stars Team: Καλάθης (Παναθηναϊκός), Σπανούλης (Ολυμπιακός), Χρυσικόπουλος (ΠΑΟΚ), Μποχωρίδης (Άρης), Λαρεντζάκης (ΑΕΚ), Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός), Παπανικολάου (Ολυμπιακός), Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός), Βασιλόπουλος (Περιστέρι), Μπόγρης (Ολυμπιακός), Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός).

Προπονητές: Λούκα Μπάνκι (ΑΕΚ), Αργύρης Πεδουλάκης (Περιστέρι)

World Stars: Γουίλιαμς-Γκος (Ολυμπιακός), Κιλπάτρικ (Παναθηναϊκός), Στρέλνιεκς (Ολυμπιακός), Γκος (ΠΑΟΚ), Θίοντορ (ΑΕΚ), Λε Ντέι (Ολυμπιακός), Τουπάν (Ολυμπιακός), Ματσιούλις (ΑΕΚ), Μπράουν (Προμηθέας), Μιλουτίνοφ (Ολυμπιακός), Αγκμπελέσε (Χολαργός)

Προπονητές: Ντέιβιντ Μπλατ (Ολυμπιακός), Ρικ Πιτίνο (Παναθηναϊκός)

Rising Stars: Χρηστίδης (Άρης), Μουράτος (Περιστέρι), Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ), Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), Καμπερίδης (Πανιώνιος), Αγραβάνης (Περιστέρι), Μωραϊτης (ΑΕΚ), Βουλγαρόπουλος (Άρης), Φλιώνης (Άρης), Σκουλίδας (Χολαργός), Τσουμάνης (Ολυμπιακός), Λούντζης (Λαύριο)

Προπονητές: Γιώργος Καλαφατάκης, Λευτέρης Κακιούζης

All Time Stars: Χατζής, Κακιούζης, Δημήτρης Παπανικολάου, Φώτσης, Χαραλαμπίδης, Παπαμακάριος, Χατζηβρέττας, Καρατζουλίδης, Καλαϊτζης, Παπαγεωργίου, Γιαννούλης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Ρετζιάς

Προπονητές: Βαγγέλης Αλεξανδρής, Γιώργος Μπουσβάρος

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Όλυμπος: Χαλδαίος Γιάννης, Παπαδόπουλος Γιώργος, Βάσσης Δημήτρης, Σταμάτης Επαμεινώνδας, Τσαπανίδης Περικλής, Χαμάντι Ατνάν, Μαρτσάκης Χρήστος, Τσαουσίδης Γεώργιος, κωνσταντόπουλος Βασίλης, Δίτσης Σταύρος, Κεφαλάς Σπύρος, Διπιτούζης Άγγελος

Προπονητής: Καμουράν Οζντεμίρ

Κίσσαβος: Μακρής Γιώργος, Ράσσα Εριόντ, Γκοτζαράι Έλντον, Κοντογιάννης Παναγιώτης, Φιλίππου Παναγιώτης, Στυλιανάκης Μανώλης, Τσίλης Αναγνώστης, Τσιντάρης Νίκος, Παπαδόπουλος Γιάννης, Μιμίκος Αθανάσιος, Πλεξίδας Ευάγγελος, Μάμαλος Παύλος

Προπονήτρια: Καρυοαφυλλάκη Ευδοξία

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ)
Νταρνέλ Χάρις (Πανιώνιος)
Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ (Ρέθυμνο)
Ντέβιον Μπέρι (Πανιώνιος)
Στίβεν Γκρέι (Λαύριο)
Βαγγέλης Καράμπουλας (Ιωνικός Νικ.)
Νικητής Διαγωνισμού Τριπόντων RISING STARS

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ RISING STARS

Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)
Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ)
Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)
Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι)
Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο)
Νικητής διαγωνισμού τριπόντων Μαθητών-Αθλητών Λυκείων και σωματείων Δ. Θεσσαλονίκης

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ

Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός)
Οκτάβιους Έλις (Προμηθέας)
Τζαβόντε Χόκινς (Χολαργός)
Κρις Χόρτον (Κύμη)
Ντάνι Αγκμπελέσε (Χολαργός)
Ρονάλντας Ρουτκάουσκας (Ηρακλής)
Νικητής Διαγωνισμού Καρφωμάτων RISING STARS

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ RISING STARS

Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος)
Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι)
Νίκος Καμαριανός (Πανιώνιος)
Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός)
Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο