Σλότερ: "Δεν ήμουν αρκετά τυχερός"

Για ατυχία έκανε λόγο ο παίκτης του Παναθηναϊκού, Έι Τζέι Σλότερ, αναφερόμενος στο άστοχο τρίποντο που εκτέλεσε, το οποίο θα έδινε την νίκη επί της Άλμπα Βερολίνου
Σλότερ:

Για ατυχία έκανε λόγο ο παίκτης του Παναθηναϊκού, Έι Τζέι Σλότερ, αναφερόμενος στο άστοχο τρίποντο που εκτέλεσε, το οποίο θα έδινε την νίκη επί της Άλμπα Βερολίνου και ταυτόχρονα την πρόκριση στα playoffs της Euroleague. Παράλληλα, σχολίασε γενικά την αναμέτρηση και έδωσε σύνθημα νίκης κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του 28χρονου guard:

“Ο Μπλουμς μου έδωσε μια καλή πάσα. Ένιωθα καλά. Δεν ήμουν αρκετά τυχερός. Συνήθως ευστοχώ σε αυτά τα σουτ. Κάποιες φορές τα βάζεις, κάποιες τα χάνεις. Σήμερα το έχασα. Η Άλμπα είναι μια πολύ δυνατή και επιθετική ομάδα που έπαιζε στον ίδιο ρυθμό για 40 λεπτά. Για 4-5 λεπτά στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ρέντινγκ τους έδωσε ώθηση και τους έβαλε ξανά στο ματς με μεγάλα τρίποντα.

Όσον αφορά το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα θα είναι σίγουρα ένα δύσκολο παιχνίδι. Θα πρέπει να παλέψουμε για 40 λεπτά σε μια τρελή ατμόσφαιρα. Πρέπει να περάσουμε, οπότε πάμε για τη νίκη“.