LUAVI header ad

Ήττα ο υπουργός, νίκη ο Πρωθυπουργός

Η KIEV UKRAINE, με την οποία αγωνίζεται ο υπουργός οικονομικών της Ουκρανίας Γιούρι Κολόμποφ γνώρισε την ήττα στην παράταση με 80-75 από την Ιταλία στην κατηγορία Μ40+. Ο Κομ
Ήττα ο υπουργός, νίκη ο Πρωθυπουργός

Η KIEV UKRAINE, με την οποία αγωνίζεται ο υπουργός οικονομικών της Ουκρανίας Γιούρι Κολόμποφ γνώρισε την ήττα στην παράταση με 80-75 από την Ιταλία στην κατηγορία Μ40+. Ο Κομπόλοφ σημείωσε εννέα πόντους με τρία τρίποντα, υπό το βλέμμα του Ουκρανού Πρόξενου στη Θεσσαλονίκη.

Αντίθετα, ο Μίλο Τζουκάνοβιτς ο Πρωθυπουργός του Μαυροβουνίου βοήθησε σημαντικά την ομάδα Montenegro Veterani M40+ η οποία επικράτησε με 98-76 της UVB Venezuela M40+.

Τα αποτελέσματα:

CZECH REPUBLIC M60+ - BRAZIL M60+ 34-58

URUGUAY M60+ - BYDGOSZCZ-TEAM POLAND M60+ 62-32

FFEMAR ARGENTINA F40+(Wg28) - COLOMBIA C F40+ 36-43

LVIV GALYCHYNA UKRAINE M60+ - KOŠICE SLOVAKIA M60+ 70-42

UBV VENEZUELA M40+ - VETERANI MONTENEGRO M40+ 76-98

THESSALONIKI GREECE M65+ - ARGENTINA M65+ 39-57

PERLAS VILNIUS LITHUANIA B M50+ - PROYECTO-44 RUSSIA B M50+ 48-54

VILNIAUS STATYBOS SENJORAI LITHUANIA M60+ - MERCURY RUSSIA A M60+ 34-67

THESSALONIKI GREECE M60+ - SLOVENIA M60+ 37-47

BC SVAJA LITHUANIA F40+ - THESSALONIKI GREECE F40+ 62-46

GERMANY F50+ - BRAZIL F50+ 49-53

GERMANY F40+ - ΑNKARA ATESI TURKEY A F40+ 45-20

HIGHLANDER PESARO ITALIA F40+ - COLOMBIA B F40+ 62-38

SPAKE GREECE D M35+ - BRAZIL A M35+ 67-51

URUGUAY M65+ - BRAZIL B M65+ 51-39

KAMANE LT LITHUANIA F50+ - ARGENTINA FFEMAR F50+ 61-29

URUGUAY F45+ - COLOMBIA F45+ 36-61

GUATEMALA F45+ - LADIES CZECH REPUBLIC F45+ 45-40

CARPATHIAN BEARS MUKACHEVO UKRAINE F40+ - RIGAS SATIKSME LATVIA F40+ 65-52

SPARTAK RUSSIA B F50+ - KIWI PRAHA CZECH REPUBLIC A F50+ 60-23

BPS CZECH REPUBLIC B M50+ - SPAKE GREECE C M50+ 55-68

BURSA ULUDAG TURKEY B F40+ - ESTONIA F40+ 28-59

COLOMBIA A F40+ - TN KOTKA FINLAND F40+ 49-50

VETERANS RUSSIA M75+ - BRAZIL M75+ 32-34

PLASTPOLIMER RUSSIA D M50+ - GERMANY M50+ 40-46

PERU M55+ - MAXI COSTA RICA M55+ 48-54

BC KARELIA RUSSIA M55+ - BPS CZECH REPUBLIC M55+ 47-57

EQUIPO NACIONAL PUERTO RICO M50+ - PERU M50+ 54-50

GERMANY M65+ - NEVSKY VETERANS RUSSIA B M65+ 53-54

SODOMA CZECH REPUBLIC A M50+ - OMEGA KAUNAS LITHUANIA A M50+ 39-56

JASNÉ HLAVY SNV SLOVAKIA A M50+ - URUGUAY M50+ 44-71

THESSALONIKI GREECE B M50+ - ARGENTINA M50+ (JV) 63-53

STAJERSKA SLOVENIA A M50+ - BK UKRAINE M50+ 75-67

PETERBURG RUSSIA C M50+ - THESSALONIKI GREECE A M50+ 60-78

AUSTRIA M50+ -ΤUNDRA RUSSIA E M50+ 45-50

BRAZIL M50+ - SWEDEN M50+ 67-74

BRAZIL B M35+ - URAL - UPI RUSSIA M35+ 84-65

POLSKA POLAND F50+ - KOŠICE W50 SLOVAKIA F50+ 55-35

CHILE M35+ - LATVIA M35+ 58-64

VERIA WARRIORS GREECE C M35+ - UBV VENEZUELA M35+ 68-66

THESSALONIKI GREECE A M35+ - THESSALONIKI GREECE B M35+ 80-56

STARÉ KONE PREŠOV SLOVAKIA B M50+ - VKK ZAGREB CROATIA M50+ 57-80

STAJERSKA SLOVENIA A M45+ - GERMANY M45+ 77-64

BOGOTÁ - COLOMBIA M40+ - ΧΑΝΤΗΙ GREECE D M40+ 76-60

VETERANI VALJEVO SERBIA M35+ - ARGENTINA M35+ 80-87

ΕQUIPO NACIONAL PUERTO RICO M40+ BARONS LATVIA M40+ 65-57

MOSCOW RUSSIA A F50+ - ESTONIA F50+ 49-31

BULGARIA M45+ - URUGUAY M45+ 42-94

DONBASS UKRAINE B M40+ - THESSALONIKI GREECE B M40+ 67-60

UD KIEV UKRAINE A M40+ - NAZIONALE ITALIA M40+ 75-80

MUSON UKRAINE M45+ - VENEZUELA M45+ 100-57

COLOMBIA M45+ - THESSALONIKI GREECE B M45+ 50-64

THESSALONIKI GREECE C M40+ - AE KOMOTINIS GREECE E M40+ 67-68

VETERANI ZLATOROG LASKO SLOVENIA M40+ - GERMANY M40+ 68-75

BRAZIL F30+ - SKK VERSAN LITHUANIA F30+ 109-36

ARGENTINA M45+ - DINAMO RUSSIA M45+ 57-67

AIKEA PORTOROŽ SLOVENIA B M45+ - BK OSTRAVA CZECH REPUBLIC M45+ 45-72

RKL LITHUANIA F35+ - ARGENTINA F35+ 37-40

SERRES GREECE F35+ - ZVKK ZAGREB CROATIA F35+ 34-48

SO VOJVODINA-NOVI SAD SERBIA M40+ - THESSALONIKI GREECE A M40+ 51-64

Οι πόντοι των Ελληνικών αγώνων

THESSALONIKI GREECE M65+ - ARGENTINA M65+ 39-57

Δεκάλεπτα: 10-16, 14-30, 23-47, 39-57
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τζιοπάνος
THESSALONIKI GREECE M65+ (Μελετιάδης): Αποστολίδης 2, Παπακωνσταντόπουλος 6, Πατιερίδης 5(1), Ανδρεάδης 8, Χατζάρας 5, Μπάζιος 2, Γαρέφης 4, Νταζίνος 7, Αλεξιάδης.
ARGENTINA M65+(Γκάντζι): Αρεάλ 8, Ματέρο 9, Κοζεντίνο 2, Ντιμπουβελ, Γκάντζι 3, Σιούεκ 6, Νέιντε 9, Τζάκα 4, Πέκμαν, Μάινα, Πιρότα 8, Λαρότσα 8.

THESSALONIKI GREECE M60+ - SLOVENIA M60+ 37-47
Δεκάλεπτα: 7-11, 15-23, 23-39, 37-47
Διαιτητές: Κουφούδης-Παπαδόπουλος Ν.
THESSALONIKI GREECE M60+ (Κατσιάνης): Αντωνιάδης 2, Καλαπούτης 4, Αρβανιτίδης, Χανιώτης 2, Γουδίνης, Αθανασίου 9(1), Ανανιάδης 7, Τσικίνας 8, Βουδούρης, Τάλλης 5.
SLOVENIA M60+ (Μπρένκ): Γκάνταρ, Ποκόρν 4, Ούμπριτς, Λουσφ 2, Μοντριταν 2, Ρόμε 3, Γκβαντζνσίτς, Φίσερ 4, Μπαλντερμαν, Λίποβς 13(1), Μακούπα 19.

BC SVAJA LITHUANIA F40+ - THESSALONIKI GREECE F40+ 62-46
Δεκάλεπτα: 20-16, 40-24, 49-34, 62-46
Διαιτητές: Γκάλιοτ-Ντάμπαγκ
BC SVAJA LITHUANIA F40+: Ιμπερουκστιένε 13(1), Τζιλιέν 5, Σουνκούτε 21, Γιουρκιουβιένε 9, Στιρνιένε 2, Γιοντεϊκάιτε 12, Σιγιουνσικιέτε.
THESSALONIKI GREECE F40+ (Τσιμπής): Νεολιάνη 4, Χατζηαναστασίου, Παπαγεωργίου 6(2), Δεβετζόγλου 3(1), Διαβολεμένου 3, Τόσκα 9, Μανιάτη 2, Πεταχτή 12, Ευθυμιάδου, Σταυρίδου, Βαγιάνη, Πάππου 7.

SPAKE GREECE D M35+ - BRAZIL A M35+ 67-51
Δεκάλεπτα
: 17-16, 32-24, 46-41, 67-51
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Καμηλάρης
SPAKE GREECE D M35+ (Αντωνίου): Αντωνίου 16(2), Σουλιτζής 4, Ουρανός 10, Σωμαράκης 9, Γιαννόπουλος 17, Δρίζης 11(3).
BRAZIL A M35+ (Μαρσέλο): Καρνο 2, Γουόντερλέι 7(1), Κόστα 2, Μεσκουίτα 3(1), Οσλερ 8, Μαρσέλο 4, Πινέιρο 6, Καρβάλιο 4, Χιγκουερέδο 15(1), Ελένο.

BPS CZECH REPUBLIC B M50+ - SPAKE GREECE C M50+ 55-68
Δεκάλεπτα: 14-21, 14-14, 17-22, 55-68
Διαιτητές: Τσιάνο-Φίσερ
BPS CZECH REPUBLIC B M50+ (Πετρτ): Γκίρι, Μάρτιν 4, Γκίρι Ντ. 7, Μίχαλ 15, Ιβάν, Οτα 2, Μίλαν 4, Γκίρι Φ. 8, Πέτερ, Γκίρι Κ., Λούκας 15.
SPAKE GREECE C M50+ (Καλαφατάκης): Σολωμός 4, Καλογερόπουλος 25(1), Ανεσιάδης 2, Μπακίρογλου 16(2), Τσαφάρας, Μπουντούρογλου 10, Καλαφατάκης 11, Λεφάκης.

THESSALONIKI GREECE B M50+ - ARGENTINA M50+ (JV) 63-53
Δεκάλεπτα: 17-15, 31-20, 48-36, 63-53
Διαιτητές: Ιγνατίου-Ζάνεφ
THESSALONIKI GREECE B M50+(Προεστός): Παπαδόπουλος 1, Χρυσοχόου 3, Τάκης 6(2), Μάτάκος 6, Ζαμπελάκης 16, Ζαρακινός 8, Μπαξεβάνης 4, Χαρατσάρης 2, Καλογιάννης, Στρατινάκης 13, Τσιριλάκης 4, Ζιώγας
ARGENTINA M50+ (JV)(Γκαρσία): Κορτίγιο 7(1), Εμπερλε 9(2), Ναβάρο 18, Γκαρσία, Μπόρντι 9(1), Κολούσσο 2, Κίρτσουκ 1, Τιλεσόφ 6.

PETERBURG RUSSIA C M50+ - THESSALONIKI GREECE A M50+ 60-78
Δεκάλεπτα: 14-19, 31-36, 47-56, 60-78
Διαιτητές: Τζώρτζεβιτς-Μακεβίτσιους
PETERBURG RUSSIA C M50+ (Ζελίνια): Πετσένκιν 7(1), Νικολάεφ 6, Σουνιάκιν 4, Τσάκοφ 10, Ρίκοφ 2, Καρακάνοφ, Ζόρινκ 11, Ζερλίγκορα 20, Γκορισένοκ.
THESSALONIKI GREECE A M50+ (Χασσόπουλος-Κουφογιάννης): Λιάτσης 10(1), Δουλόπουλος, Σουανίδης 17, Παναγιωτίδης 23(2), Μπακογλίδης 2, Δαλέσης 9(1), Καρπούζας 4, Τουκμενίδης 7(1), Γρίψιος 6.

VERIA WARRIORS GREECE C M35+ - UBV VENEZUELA M35+ 68-66
Δεκάλεπτα: 17-26, 42-41, 53-55, 68-66
Διαιτητές: ΤΕρζοπούλου-Τοκμακίδης
VERIA WARRIORS GREECE C M35+ (Τούσας): Τυριακίδης 13(3), Γεωργόπουλος 1, Καραθανάσης, Αχτσής, Μπογδαμπεϊδης 5, Ιωαννίδης, Εμμανουηλίδης 15(1), Χασάπης 7, Τσακίρης 27.
UBV VENEZUELA M35+(Αγουέρο): Νέλσον 25(2), Βίκτορ 18, Ντιέγκο 9, Οριάν 10(1), Ντορσέ 2, Ολεάντερ, Ζοσέ 2, Ρούμπεν.

THESSALONIKI GREECE A M35+ - THESSALONIKI GREECE B M35+ 80-56
Δεκάλεπτα: 25-14, 46-28, 66-46, 80-56
Διαιτητές: Ολιβέρα-Μιχαλόπουλος
THESSALONIKI GREECE A M35+ (Χάρης Μαρκόπουλος): Καρδομάτης 5, Μιχαηλίδης 5, Οξούζης 9, Γιαννουζάκος 7(2), Παγωνούδης, Χαβιαρόπουλος 3, Καραποστόλου 24(2), Δανιήλ 8(2), Βαλαβανίδης, Χρήστου 19.
THESSALONIKI GREECE B M35+(Χατζηκυριακίδης): Παπαϊωάννου 10, Χρυσοχόου 2, Κεσίδης 2, Μυσιρλόγλου 13(3), Σιατατίδης 3(1), Ντισλής 14(1), Τσακαλαϊδης 2, Ανδρεάδης 4, Τσάκος 6(1).

BOGOTÁ - COLOMBIA M40+ - ΧΑΝΤΗΙ GREECE D M40+ 76-60
Δεκάλεπτα: 18-23, 33-38, 52-48, 76-60
Διαιτητές: Βαφείδης-Χατζίδου
BOGOTÁ - COLOMBIA M40+ (Βάργκας): Κουινόνας 6, Ναβάρο 9(2), Ριτζάκα 3(1), Νταρίλο 21(1), Λεάν 4(1), Βάργκας 26(1), Μαρτίνεθ 5(1), Ροντρίγκεζ 2, Κορτέζ.
ΧΑΝΤΗΙ GREECE D M40+(Ηλιάδης): Σμυρνόγλου, Χατζηεφραιμίδης 7(1), Κοτσίκης 21(2), Σταυρακάρας, Βαρδικέζογλου 10, Σαλτσίδης 5, Γεωργατζόγλου 2, Τσούγιας, Αμοιράς 15.

DONBASS UKRAINE B M40+ - THESSALONIKI GREECE B M40+ 67-60
Δεκάλεπτα: 19-8, 21-15, 12-20, 15-17
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Γκανάτσιος
DONBASS UKRAINE B M40+ (Ισαίεβ): Γκαβρίκοφ 13, Ταχ 13(2), Φλετούκοφ, Χερπάκοφ 6(1), Ιαντίτσερ 16(2), Ζαχαρένκοφ 4, Ουντάσκοφ, Βαρίσι 15.
THESSALONIKI GREECE B M40+(Γαλάνης): Αστεριάδης 5(1), Γιαννακός 13(2), Βουλκίδης, Κοσμάς 5(1), Σκαρμούτσος 8, Καραμανώλης 8, Τιτόπουλος, Μασλαρινός 15(1), Ζελενίτσας 6.

COLOMBIA M45+ - THESSALONIKI GREECE B M45+ 50-64
Δεκάλεπτα: 11-14, 26-29, 32-41, 50-64
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Προκοπίου
COLOMBIA M45+ (Πιτσίγια): Γκουίντερ 13(1), Χερνάτεζ, Βάργκας 14(2), Σαλαζόρ 4, Ουρέντισο, Αλαρίαν 10, Κορτές 2, Σέγκβραν, Γκιλάρντο 6, Μοράλες 2.
THESSALONIKI GREECE B M45+(Ζαφειρούδης): Μπούμπας 11(1), Μπαρμπαλιός 2, Μαράγκας 6(2), Ταϊτζόγλου 3, Νικονάνος 16, Δημητρόπουλος, Μισόπαπας 6, Καραμανώλης, Διδισκάλου 11(2), Νικολαϊδης, Παυλίδης, Φαρμάκης 8.

THESSALONIKI GREECE C M40+ - AE KOMOTINIS GREECE E M40+ 67-68
Δεκάλεπτα: 16-12, 28-24, 44-48, 67-68
Διαιτητές: Μπόσταν-Μπερτολίνι
THESSALONIKI GREECE C M40+ (Χατζούλης): Φιλανδριανός 4, Καραγιαννίδης 19(2), Δάγκουλας, Δουλγέρης 2, Καμάρας 14(2), Χατζηανδρέου 5(1), Χατζηαβραάμ 7, Νικολάου 16(1), Σαρρής.
AE KOMOTINIS GREECE E M40+ (Παπαδόπουλος): Δαλαμανάκης, Χατζόπουλος 18, Παπαδόπουλος 5(1), Μαλαμίδης 8, Γαλανάκης 22(5), Μπαρμπαθανάσης 10, Σιμητόπουλος, Μερκουρίδης 5.

SERRES GREECE F35+ - ZVKK ZAGREB CROATIA F35+ 34-48
Δεκάλεπτα: 9-7, 15-20, 25-30, 34-48
Διαιτητές: Προκοπίου-Πολυχρονιάδης
SERRES GREECE F35+ (Μάρκου): Βαβαλίδου Ειρ., Κωτούλα, Μποζέ, Μπάγιερ 8(2), Ράμνιαλη, Βαγιατά, Βαβαλίδου Αικ. 6, Γιαντσίδου 2, Καρύδα 2, Στεφανίδου 6, Κουντουρά 9, Γεράκη.
ZVKK ZAGREB CROATIA F35+(Ματίσεβιτς): Κούσετς 4, Νίκουλιτς 2, Γκορντάνα 3, Γιάκοβιτς 10(2), Μπράντς 2, Σίσμαρκ 6, Μπέσοβιτς 2, Ντούβανσιτς 19.

SO VOJVODINA-NOVI SAD SERBIA M40+ - THESSALONIKI GREECE A M40+ 51-64
Δεκάλεπτα: 12-22, 24-36, 43-45, 51-64
Διαιτητές: Μπόσταν-Σαλβέρτ
SO VOJVODINA-NOVI SAD SERBIA M40+ (Μπούρσιτς): Λαζάρεβιτς 2, Ντράγκαν, Μαϊστόροβιτς 2, Σαλζίμπασιτς 2, Λούντιτς 6, Νίκουλιτς 1, Ρέμπα 2, Μαξίμοβιτς 14(2), Τόπιτς 20(1), Μούσα.
THESSALONIKI GREECE A M40+ (Χασόπουλος): Γάκης 4, Φαρμάκης 14(2), Αλμπάνης, Σιδηρόπουλος 16(5), Χρονόπουλος 10, Μπαλογιάννης 5(1), Παρίσης 5, Παπαδημητρίου 6, Σαριδάκης 4.

Το πρώτο χρυσό στη Βραζιλία

Ο πρώτος τελικός ολοκληρώθηκε χθες το βράδυ με την άνετη επικράτηση της Βραζιλίας στις γυναίκες και στην κατηγορία "F30+". Από νωρίς, η Brazil F30+ δημιούργησε μεγάλη διαφορά, έναντι της Skk Versan Lithouania F30+, για να φτάσει άνετα στο 109-36. Την απονομή του κυπέλλου και των μεταλλίων για την πρώτη ομάδα έκανε ο πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής Πάρης Πετράς. Βραβεύτηκε επίσης η φιναλίστ και η τρίτη ομάδα της κατηγορίας, η Germany F30+.

BRAZIL F30+ - LITHUANIA F30+ 109-36
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Γκάλιοτ, Νταμπάγκ.
Δεκάλεπτα: 35-4, 62-13, 85-27, 109-36
Brazil F 30+ (Ντίας): Ντόκμαν, Ντο Αμανάλ 12, Φελίπε 29, Τουστίνο 30, Ντος Σάντος 9, Ντε Μοράλες Σιλβα 17, Μπιρίτο 5 (1).
Lithuania F30+ (Σολβιέγκα): Μπραντζιόντε 4 (1), Ντάινα 8 (2), Βασαουσκάιτε 1, Πετρουσκίνε 3, Ουρμπιένε 2, Κατιλιένε 3, Μαζικέιτ 12, Ιντρε 2.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο