Trace N Chase (top)

Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ: Προχωρούν Ερμής Αργυρούπολης και Τράχωνες/Δίας

Οι Τράχωνες/Δίας και ο Ερμής Αργυρούπολης κέρδισαν εύκολα τους αγώνες τους στους «32» του θεσμού.
Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ: Προχωρούν Ερμής Αργυρούπολης και Τράχωνες/Δίας

Οι Τράχωνες/Δίας νίκησαν εύκολα τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης 93-78 και ο Ερμής Αργυρούπολης άλωσε με άνεση την έδρα της Προοδευτικής (43-66) στα δύο παιχνίδια που έγιναν την Πέμπτη (7/10) στο πλαίσιο της φάσης των “32” του Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ.

Ο μεν Ερμής προηγήθηκε ακόμα και με 32 πόντους διαφορά στο δρόμο προς το εύκολο “διπλό”, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Φωτόπουλο (17 πόντοι). Οι Τράχωνες/Δίας, από τη μεριά τους, βασίστηκαν στην τριάδα που σχημάτισαν οι Καψαρίδης, Τσορμπατσίογλου, Δάννα, οι οποίοι πέτυχαν όλοι μαζί 56 πόντους και οδήγησαν την ομάδα τους στην άνετη νίκη.

Τα φύλλα αγώνα:

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 93-78
Διαιτητές: Τζιμινίδης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα: 30-18, 46-39, 75-57, 93-78
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ (Χαριτάτος, Κωστολιάς): Δούρος, Σουληνάρης, Παπάζογλου 3, Καψαρίδης 19 (2), Τσορμπατσίογλου 19 (5), Κασιμάτης 14, Δάννα 18 (3), Ρούσσος, Αντύπας, Σαρλάνης 8, Πανούσης 4, Αξιόπουλος 8 (2)
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος, Χότζα): Γκολιάς 4 (1), Γεωργόπουλος 14, Καλαντζής 21 (1), Ραδίτσας 2, Ιορδάνου 5, Φραντζέτης, Δαμιανάκος 6, Τολίζας, Κοκορόγιαννης 17, Αντωνούσος 9 (1)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. 43-66
Διαιτητές: Μέλης, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 11-16, 20-31, 30-50, 43-66
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος): Οικονόμου 5 (1), Κατσούρης 5 (1), Λύτρας 1, Καρελάς 5 (1), Κουτσογιάννης, Κοθράς 9 (1), Τζίτζης, Γιαννακόπουλος 8, Μπότσος, Μαρίνης 2, Δογρανλής 6 (1), Στεφανής 2
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γκαναβίας): Aνδρεαδάκης, Γρηγόρας, Καβαλαράκης, Σκόνδρας 10, Ζέγγος 8 (2), Παπαδάκης 7 (1), Φωτόπουλος 17 (2), Ξυνογαλάς, Κουτσουδάκος, Ρετσινάς 12, Μαυραντζώτου 6, Δέδες

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 3ης φάσης (“32”)

Τετάρτη 6/10

Δραπετσώνα - Πανιώνιος 78-67

Πέμπτη 7/10

Προοδευτική - Ερμής Αργυρούπολης 43-66
Τράχωνες/Δίας - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 93-78

Παρασκευή 8/10

Έσπερος - Εθνικός (19:00)
ΑΟΝΑ - Πανελευσινιακός (21:30)
Ένωση Νέας Περάμου - Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας (21:30)
Ένωση Αμφυάλης - Ελευθερία Μοσχάτου (22:00)
Βουλιαγμένη - Ένωση Αρμενίων Αθλητών (22:00)
Λέων Μοσχάτου - ΝΕ Μεγαρίδας (22:00)

Σάββατο 9/10

Μανδραϊκός - Κρόνος Αγίου Δημητρίου (17:30)

Κυριακή 10/10

Ίκαρος Καλλιθέας - Πρωτέας Βούλας (17:30)

Δευτέρα 11/10

Κεραυνός Βάρης - Αρης Νίκαιας (20:30)

Τετάρτη 13/10

ΑΕ Καλλιθέας - Ερμής Περάματος (20:15)
Ταταύλα - Πέρα (120:45)

Πέμπτη 14/10

Φοίνικας Πειραιά - Πορφύρας (18:30)
Δάφνη Αγίου Δημητρίου - Παλαιό Φάληρο (22:00)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο