Trace N Chase (top)

Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ: Στους «16» ο Πρωτέας Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας νίκησε εκτός έδρας τον Ίκαρο Καλλιθέας 64-53 και συνεχίζει στο Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ.
Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ: Στους «16» ο Πρωτέας Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας ήταν η καλύτερη ομάδα στο μοναδικό παιχνίδι που έγινε σήμερα για την 3η φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα του Θοδωρή Τερζή νίκησε εκτός έδρας τον Ικαρο Καλλιθέας με 64-53, έχοντας το προβάδισμα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν διαφορά 14 πόντων από το 1ο ημίχρονο και παρότι έχασαν την τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 13-4, δεν απώλεσαν ποτέ το προβάδισμα. Αντιθέτως, κατόρθωσαν να ξεφύγουν πάλι στην 4η περίοδο και να φτάσουν έτσι στη νίκη-πρόκριση.

Ικαρος Καλλιθέας - Πρωτέας Βούλας 53-64

Διαιτητές: Καραβίτης, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 12-17, 29-41, 42-45, 53-64

Ικαρος Καλλιθέας (Νικολαΐδης): Ρένεσης, Παπαδιονυσίου 13 (2), Πρωτούλης, Μαλτέσιος 7, Λαμπρόπουλος 3, Πέττας 20 (1), Φιλίππου 4, Αγγελή, Τζαγκαράκης 6.

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός, Μόρφης 3 (1), Τσακναρίδης, Γάργαλης 9, Κυριλής 12, Ματσάγκος 11 (1), Σιγκούνας 19 (3), Σκορδάς 10, Καραμολέγκος.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ 3ΗΣ ΦΑΣΗΣ (“32”)

Τετάρτη 6/10

Δραπετσώνα - Πανιώνιος 78-67

Πέμπτη 7/10

Προοδευτική - Ερμής Αργυρούπολης 43-66
Τράχωνες/Δίας - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 93-78

Παρασκευή 8/10

Έσπερος - Εθνικός 95-79
ΑΟΝΑ - Πανελευσινιακός 52-74
Ένωση Νέας Περάμου - Ακαδημία Ελευσίνας 58-67
Ένωση Αμφυάλης - Ελευθερία Μοσχάτου 41-74
Βουλιαγμένη - Ένωση Αρμένιων Αθλητών 55-67
Λέων Μοσχάτου - ΝΕ Μεγαρίδας 47-72

Σάββατο 9/10

Μανδραϊκός - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 58-62

Κυριακή 10/10

Ίκαρος Καλλιθέας - Πρωτέας Βούλας 53-64

Δευτέρα 11/10

Κεραυνός Βάρης - Αρης Νίκαιας (20:30)

Τετάρτη 13/10

ΑΕ Καλλιθέας - Ερμής Περάματος (19:45)
Ταταύλα - Πέρα (20:45)

Πέμπτη 14/10

Φοίνικας Πειραιά - Πορφύρας (18:30)
Δάφνη Αγίου Δημητρίου - Παλαιό Φάληρο (22:00)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο