Α' ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών; Απόδραση ΑΟΝΑ από Κορυδαλλό

Η δράση στην Α' ΕΣΚΑNA Γυναικών συνεχίστηκε με δυνατές αναμετρήσεις, όπως το διπλό της Μάνδρας στην Αίγινα ή η απόδραση της Αργυρούπολης από τον Κορυδαλλό...   Τα α...
Α' ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών; Απόδραση ΑΟΝΑ από Κορυδαλλό
Η δράση στην Α' ΕΣΚΑNA Γυναικών συνεχίστηκε με δυνατές αναμετρήσεις, όπως το διπλό της Μάνδρας στην Αίγινα ή η απόδραση της Αργυρούπολης από τον Κορυδαλλό...
 
Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Παναιγιναϊκός-Μάνδρα 33-35
Ατρόμητος Πειραιά-Πορφύρας 72-42
Βάρης Αναγυρούς-Αναπτυξιακή 46-56
Φοίνικας Πειραιά-Προφήτης Ηλίας 54-64
Φιλοθέη Μαγούλας-Αετός Καλλιθέας 34-54
Πήγασος Κορυδαλλού-ΑΟΝΑ 66-78
Κορυδαλλός-Προοδευτική Νεολαία 39-74
 
Η βαθμολογία: 
1. ΑΟΝΑ (15-1) 31
2. Προφήτης Ηλίας (14-2) 30
3. Φοίνικας Πειραιά (13-3) 29
4. Αετός Καλλιθέας (11-5) 27
5. Ατρόμητος Πειραιά (11-4) 26
6. Προοδευτική Νεολαία (9-7) 25
7. Πήγασος Κορυδαλλού (8-8) 24
8. Βάρης Αναγυρούς (7-9) 23
9. Μάνδρα (8-7) 23
10. Φιλοθέη Μαγούλας (3-12) 18
11. Πορφύρας (2-14) 18
12. Παναιγιναϊκός (3-11) 17
13. Αναπτυξιακή (3-9) 15
14. Κορυδαλλός (0-15) 15
 
Επόμενη αγωνιστική (17η, 12/01):
Μάνδρα-Ατρόμητος Πειραιά
Πορφύρας-Βάρης Αναγυρούς
Αναπτυξιακή-Φοίνικας Πειραιά
Προφήτης Ηλίας-Φιλοθέη Μαγούλας
Αετός Καλλιθέας-Πήγασος Κορυδαλλού
Προοδευτική Νεολαία-ΑΟΝΑ
Κορυδαλλός-Παναιγιναϊκός
 
Φοίνικας Πειραιά-Προφήτης Ηλίας 54-64
Διαιτητές: Γαρίνη, Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα: 13-10, 30-24, 43-42, 54-64.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Βαννού): Ρώκα 1, Λιβανού, Βροχίδου 10 (3), Οικονομάκη Κλ. 10, Οικονομάκη Ζ. 1, Μάλαμα 9 (1), Καψοκόλη 12, Κουταλιανού 7, Οικονομοπούλου 4.
Προφήτης Ηλίας (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 8, Δροσωτάκη 12, Σπύρη, Λαζάρου 13, Κουτσοδήμου, Γουλουμή 8, Πούλη 13 (1), Ιωαννίδου, Τσελεπίδου 10.
 
Παναιγιναϊκός-Μάνδρα 33-35
Διαιτητές: Στουραΐτη, Πλαχούρας.
Δεκάλεπτα: 11-9, 22-13, 27-25, 33-35.
Παναιγιναϊκός (Ποτόσογλου, Λορέντζος): Γκοτσούλια 3 (1) Μπακομήτρου Ουρ,. Μπακομήτρου Μ. 3 (1), Παπασωτηρίου 15, Λούβαρη, Κλήμη, Μπόγρη, Τζουρά, Βασιλακοπούλου 6 (1), Στουραίτη, Σοφιανού.
Μάνδρα (Ζαβαντής): Πετροπούλου 5 (1) Μπεθάνη 3, Τσίρμπα 12, Κοτσώνη, Γιαννικάκη 3, Κοκκινιώτη, Τζαβαρή, Ρούτη 4, Λιάσκου 5, Παπανικολάου.
 
Πήγασος Κορυδαλλού-ΑΟΝΑ 66-78
Διαιτητές: Πέππας Δ., Αϊβαλιώτης.
Δεκάλεπτα: 15-11, 23-35, 38-45, 66-78.
Πήγασος Κορυδαλλού (Φουντής, Κουκιάς): Καρακιούση 8 (2) Πύρρου 2, Κεφαλά, Κούκη 10 (3), Λούκου 11 (1) Πιτσάκη 26 (3), Ραφελέτου 3, Δαρζέντα 6.
ΑΟΝΑ (Χρυσοβελίδης, Νικάκης): Γκιουρτσίδου, Παναγιωτονάκου 12 (2) Ζαχαροπούλου 2, Καλογεροπούλου 15 Παπακωνσταντίνου Α. 12, Χατζόγλου 17 (1) Λύρου 20 (1).
 
Ατρόμητος Πειραιά-Πορφύρας 72-42
Διαιτητές: Μαυρέλης, Χρόνης.
Δεκάλεπτα: 24-12, 39-30, 54-36, 72-42.
Ατρόμητος Πειραιά (Καραγάνης): Μπαρμαπλιά 10, Χατζή 2, Σωτηρίου 2, Μοσχονά 3, Καλογεράκου 4, Τσαχάλη 9 (3), Λαουλάκου 14, Σιτζάνη 4, Ρωκά 2, Τσουμπρή 11 (2) Φλεβαράκη 9, Τζινλή 2.
Πορφύρας (Δοντάς): Χατζηχαραλαμπίδου 10, Κοντομούς, Γκανά 19, Κίκη, Ρέππα 4, Μούγιου Ξαγοράρη, Λέκα 5 (1), Ρεβίδη, Μεμίνι 4.
 
Βάρης Αναγυρούς-Αναπτυξιακή 46-56
Διαιτητές: Καρύκας, Μανιαδάκης.
Δεκάλεπτα: 6-17, 18-29, 34-41, 46-56.
Βάρης Αναγυρούς (Κωτσάκη): Δημοπούλου, Λιόση 8, Κρίλη 6, Καραμέτου -Κορδάκη. 9, Δημέλη 4, Βρυώνη, Μέξη 1, Αδαμάκου, Καβαλέγκα 2, Καραμέτου Σ. 4, Πολάλη 2, Νάκου 10 (2)
Αναπτυξιακή: Πέππα, Μπόσγανα 12 Μποουντούρη 6 (1) Παντελή 3 (1) Ολυμπίου 5 Μούτσα 3 Λυμπέρη 4 Τζανέτου Τζαφέστα 2, Γρηγοροπούλου 4, Χατζηλεοντή 9, Ρούτση 2
 
Φιλοθέη Μαγούλας-Αετός Καλλιθέας 34-54
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Aνδρεόπουλος.
Δεκάλεπτα: 10-14, 21-27, 23-35, 34-54.
Φιλοθέη Μαγούλας (Mέτος, Καραπαγιώτη): Aνδριοπούλου, Tακίδη Γιουργή, Pαμαντάνη, Mασέλου 19 (1), Πέππα 2, Σωτηρίου, Tσαπαρίκου M., Tσαπαρίκου Γ. 9 (1), Παπαστάμου 2, Mυστέκια Eυαγ., Tρυπιτσίδου 2.
Αετός Καλλιθέας (Mπούτας, Σταυρακόπουλος): Παίδα 2, Mεσσίνη 2, Mανουρά Χαρά 17, Mανουρά Ελ. 12, Σταμάτη, Kαραγιαννάκη 17 (1), Tσιτσιρή Ξένου 2, Πλιάτσικα, Παπακωνσταντίνου 2.
 
Κορυδαλλός-Προοδευτική Νεολαία 39-74
Διαιτητές: Τζίμης, Αϊβαλιώτης.
Δεκάλεπτα: 3-22, 16-43 .26-58, 39-74.
Κορυδαλλός (Κάριανης): Μοσκόβη, Κουρμπέτη 4, Αυγουστόγλου 8, Τσοπανέλη, Δρένη 3, Μαρμαρινού 14, Μεγαλούδη 5, Μπρονισέφσκα 2 Ζήκα 3.
Προοδευτική Νεολαία (Κλαδούχος Κλαδούχου): Κλαρπαθιωτάκη 8 (2) Κομσή 12 (4), Παντελακάκη 5, Ριζογιάννη 6, Μανιάτη 4, Γρυλλάκη 10 (1), Μπαξεβάνη 6, Πονομαρένκο 4, Αγγελοπούλου 5 (1), Μαρσίντα 14 (4), Χατζηδιάκου.

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο